Skocz do zawartości
int

Kupno Serwerów W Danii I Sprzedaż Kont W Polsce

Polecane posty

Witam,

Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem serwera dedykowanego w Danii (easyspeedy.com).

Mam już działalość gospodarczą, teraz chciałbym dowiedzieć się jak "podejść" do tematu zakupu za granicą i sprzedaży w Polsce.

Czy ktoś z Was mógłby opisac cały ten proceder?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem serwera dedykowanego w Danii (easyspeedy.com).

Mam już działalość gospodarczą, teraz chciałbym dowiedzieć się jak "podejść" do tematu zakupu za granicą i sprzedaży w Polsce.

Czy ktoś z Was mógłby opisac cały ten proceder?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Procederu to Ty lepiej nie organizuj :-).

 

A co do procedur, sprawa jest dosc prosta - oba kraje (my i Dania) sa krajami UE, a wiec oni po prostu wystawiaja Ci fakture (musisz miec NIP UE), z wewnatrzwspolnotowym VAT 0%. Ty ja rozliczasz w Polsce, naliczajac VAT i traktujac dalej jako zwykla fakture taka jak nasza (wrzucanie w koszty, odliczanie VAT itp). Na pewno Twoja ksiegowa bedzie wiedziala jak to zrobic.

 

Generalnie zadnej wiekszej filozofii tu nie ma. Jedna z najwiekszych zalet UE jest brak barier na granicach, ruch bezclowy i traktowanie wszystkich firm w UE na rowni - czyli firma dunska jest w swietle prawa traktowana tak samo jak polska (wylaczajac wspomniane roznice proceduralne). No i pamietaj, ze kupujac w Danii nie chroni Cie polski kodeks cywilny, chyba ze umowa stanowi inaczej :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne wskazówki.

Chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak najlepiej zapłacić za ten serwer?

Czytałem że dobrym rozwiązaniem jest karta z Inteligo, ale czy może być to karta wydana do prywatnego konta? Czy nie będzie później problemów z fakturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta to najlepsze wyjscie, bo przelewy miedzynarodowe w PL sa drogie i niezbyt szybkie.

 

Ja korzystam z NetKarty w Multibanku, podobne rozwiazanie stosuje mBank (zasadniczo Multibank = mBank). Bardzo fajna rzecz. W Inteligo tez sie moze cos podobnego znajdzie (nie wiem, nie korzystam), ale z innymi bankami kiepsko pod tym katem (zwykle transakcje online mozna realizowac tylko kartami wypuklymi).

 

Co do prywatnego konta - jesli prowadzisz indywidualna dzialalnosc gospodarcza to nie ma czegos takiego jak konto prywatne i firmowe. Oba sa po prostu Twoje :-). Co najwyzej umowa z bankiem moze stanowic, ze "prywatnego" nie mozesz uzywac do celow DG, ale jesli nie bedzie to nagminne to raczej nie zwroca na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Jak prowadzisz działalność gospodarczą to na Twoje prywatne konto tak czy siak Fiskus patrzy :( Osobiście mam firmowe konto w mBanku a prywatne właśnie Inteligo i to nim opłacam wszelkie firmowe zobowiązanie (internetowe). Inteligo jest traktowana jako karta wypukła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×