Skocz do zawartości
UnderPL.org

Webtropia.com, Czy Hetzner.de?

Polecane posty

Witam,

 

Mam na oku następujące oferty:

 

Webtropia.com

AMD Opteron 1212 (Dual Core)

3072 MB DDR2-Ram

2 x 300 GB SATA-Festplatten

Cena: 1134 Euro \ rok

 

Hetzner.de

AMD Athlon 64 X2 4200+ Dual Core

3 GB DDR2-667 RAM

300 GB SATA HDD

Cena: 1337 Euro \ rok

 

Przychylam się raczej do pierwszej opcji, ale chciałbym poznać jeszcze Wasze zdanie odnośnie tych dwóch ofert.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie Webtropia.com. Może ktoś, kto ma doświadczenia z tą firmą i będzie w stanie mi odpowiedzieć.

 

Czy istnieje możliwość zainstalowania tam innego systemu niż SuSe 10.1 - 64 Bit? Zależałoby mi bardzo na CentOS x86_64, ponieważ mam licencję na cPanela i z tego, co wiem, na CentOS idzie, co do SuSe 64 nie znalazłem informacji. Oczywiście system musi być czyściutki, bez żadnych Plesków itp.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest instalacja debiana. Co do oferty Webtropii najbardziej sensowna wydaje mi się ich opcja druga, trzecia to przerost ceny nad treścią(jednym słowem najmniej opłacalna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPanel nie pójdzie bez alpejskich kombinacji ani na Debianie 4.0, ani na SUSE 64 bit. Jeśli zależy Ci na tych serwerach jedynym wyjściem wydaje się zainstalowanie na serwerze środowiska OpenVZ z jakąś Fedorą czy CentOSem (przy okazji licencja CPanela wyjdzie taniej :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że nawet betawersja CP pod debiana nie doczekała się kontynuacji, ani nawet nie jest wspierana - o tym warto pamiętać z uwagi na mnogość serwerowni, w których debian jest domyślnym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że nie wygląda to zbyt optymistycznie dla mnie :-(

 

Aktualnie mam serwer w http://ipx-server.de i tam nikt nie sprawiał problemów przy instalacji systemu, jaki wybrałem (Fedora Core 5 nie mieli w standardzie). Jeśli chodzi o cPanela, to mam roczną licencję i już za kolejny rok zapłaciłem (całkiem niezłą ofertę złapałem), także nie kalkuluje mi się nic zmieniać. Serwer jednak muszę wymienić, możliwie najszybciej, bo aktualny wymięka przy naporze ruchu, który rośnie dynamicznie na mojej stronce.

 

Może jako doświadczeni administratorzy oraz właściciele serwerów moglibyście zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o postawieniu drugiej maszyny na samą bazę danych? Odciążyłbyś serwer główny, a jednocześnie uchronił się przed przeprowadzką i związanym z tym trudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem ze strony (jezeli to chodzi o www.underpl.org) to juz stoji na dwoch serwerach. Ale jezeli Ci sie podoba tam gdzie jestes, i chwalisz sobie uptime, to moze lepiej zostac i tak jak Patryk radzi dokupic jeszcze jednego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moja sytuacja wygląda następująco. Mam jeden główny serwer i trzy mocne hostingi na pliki. Dziennie robię sto kilkadziesiąt gigabajtów transferu, także takie rozwiązanie sprawdza się idealnie. Niestety główny serwer jest już leciwy i są momenty, że procesor nie domaga. Dlatego chciałem kupić nowy, o czym wspominałem wcześniej.

 

Na głównym serwerze znajduje się baza oraz cały serwis. Podsunęliście mi pomysł, żeby bazę wrzucić na inny serwer. W sumie myślałem o tym wcześniej, ale jakoś bardziej przychyliłem się do jednego, mocnego serwera. Przeniesienie wszystkiego na nowy serwer to nie byłby żaden problem (kilka kliknięć).

 

Czy myślicie jednak, że lepiej dokupić po prostu tańszy, dodatkowy serwer na bazę? Jeśli tak, to jakby to najlepiej rozwiązać.

Aktualnie mam serwer o takich parametrach:

 

Procesor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz HT

Pamięć: 2048 MB

 

Dokupiłbym powiedzmy ten (z Webtropia.de):

AMD Athlon 64 3500+

1024 MB DDR2-Ram

2 x 160 GB SATA-Festplatten

 

Pingi do obu tych serwerowni są praktycznie takie same. Rodzi się pytanie, czy na nowy serwer dać bazę danych, czy też przenieść tam pliki strony? Drugie pytanko, czy ten najsłabszy serwer z Webtropia da radę to pociągnąć? A może skusić się na ten wyższy serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanie odnośnie płatności w webtropia.com, Mam u nich serwer, podczas składania zamówienia poprano kasę i już serwer działa jakiś niecały miesiac. Teraz chciałby opłacić go na kolejny miesiąc (słabo znam niemiecki) pierwsze pytanie czy płaci się z wyprzedzeniem czy po okresie miesięcznym oraz w jaki sposób mam dokonac płatności.

 

W panelu jest tam system do skłądania zamówień ale z tego co widzę to zamawia się nowe pozycje a ja chce przedłużyć już zamówiony. Może czegoś niedopatrzyłem jeszcze i jakaś pozycja w panelu brakuje (do przedłużania) albo ...

 

z góry dziękuję za odpowiedz

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rachunek przyjdzie w pdfie mailem (wystawiają je ręcznie więc różnie jest z terminami) i potem albo ściągną pieniadze z karty, albo robisz przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×