Skocz do zawartości
moron

Rusel - Dyskusja

Polecane posty

Ja również otrzymałem wiadomość na PW....

 

I tak jak wyżej kolega się wypowiadał - ja także pieniędzy nie otrzymałem od tego "osobnika"....który jak widzę kasy ma pod dostatkiem...

 

Jeśli to prawda że za pare tygodni będzie mieszkał w sosnowcu...to super...Z tego co naliczyłem to bardzo dużo oszukanych osób jest z południa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś Rusel rozliczył się ze mną -otrzymałem kody do licencji.

Z mojej strony sprawa została zamknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś Rusel rozliczył się ze mną -otrzymałem kody do licencji.

Z mojej strony sprawa została zamknięta

 

a ile na nie czekałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile na nie czekałeś?

 

Oj troszeczkę to trwało ;) najważniejsze , że ten temat w moim przypadku zostaje zamknięty.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to prawda że za pare tygodni będzie mieszkał w sosnowcu...to super...Z tego co naliczyłem to bardzo dużo oszukanych osób jest z południa ;)

 

W to bym raczej nie wierzył, jestem z Sosnowca i pół roku temu kiedy mnie próbował "wydymać" na kasę (co z resztą mu się udało jednak po miesiącu walki odzyskałem co moje) też 'właśnie przeprowadzał się do Sosnowca ; ).

 

Ale z tego co widzę coś w temacie się zaczyna dziać, pierwsze pieniądze popłynęły, wiec może jeszcze uda się wszystko rozwiązać bez ingerencji prokuratury czy policji :). W każdym razie tego właśnie wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kilka osób zgłosiło to do prokuratury, więc bez ingerencji się zapewne nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich bardzo serdecznie... forum o którym była mowa (ajo.pl) działało i rozwijało się bardzo prężnie. Pewnego dnia administrator oznajmił że niedługo będzie musiał zamknąć forum gdyż nie stać go na opłacenie serwera... wtedy właśnie pojawił się pan rusel ;) on jako dobry duch zasponsorował serwer pod to forum... ale po niedługim czasie znów zaczęło brakować pieniędzy więc administracja uruchomiła tzw. "dobrowolne dotacje" i znaleźli się tacy którzy wpłacali pieniądze... z tego co zdążyłem zauważyć ów akcja nie cieszyła się jednak ogromnym powodzeniem. dnia 17 maja br w godzinach popołudniowych ni z tego ni z owego ajo po prostu zostało wyłączone... użytkownicy dostali wiadomość od administracji że serwerownia wywaliła ajo z serwera i to że nie można odzyskać pieniędzy które zostały przelane na konto firmy Hetzner Online AG na której był wykupiony serwer... jednocześnie dostaliśmy wiadomość że forum może działać znowu ale potrzebne są kolejne wpłaty aby wykupić serwer w Rosji tudzież Azji. Kilka godzin później ujawniono informację że baza danych została uratowana i nikt nie straci ani jednego posta (cóż za szczęście :( ) cała ta sytuacja zbiegła się w czasie z zamieszaniem na temat strony z napisami do filmów (napisy.org) która również była na niemieckim serwerze - tak samo jak ajo... osoby które chcę zagłębić bardziej tę sprawę zapraszam tutaj:

http://www.ajo.pl

mam nadzieję że dostrzegacie jakiekolwiek powiązania :( Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że dostrzegacie jakiekolwiek powiązania

Nie.

 

PS.

Co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jejkuś... ajo padło i zaczęli zbierać pieniądze na rzekomy nowy serwer a rusel wisi wam wszystkim kase... do tego cudownie ocalała baza danych... teraz jakieś wnioski? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest - Ajo jest Rusela, czy on tylko sponsorował im serwer, bo już słyszałem masę wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejkuś... ajo padło i zaczęli zbierać pieniądze na rzekomy nowy serwer a rusel wisi wam wszystkim kase... do tego cudownie ocalała baza danych... teraz jakieś wnioski? ;)

Niech sobie zbierają - nikt im nie broni.

Z tego co widzę, to raczej nie jest serwer rusela,

Po przelewach można jedynie wywnioskować, że rusi był tylko pośrednikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak to w końcu jest - Ajo jest Rusela, czy on tylko sponsorował im serwer, bo już słyszałem masę wersji...

 

ajo nie jest rusela ale on dobrze się trzymał z twórcą ajo... on był tylko i wyłącznie sponsorem i adminem serwera...

EDIT: zauważcie na stronce którą podałem wyżej (ajo.pl) ile im pieniędzy brakuje na "nowy serwer" 1200zł - nie wydaje wam się znajoma ta kwota? czyż nie takiej kwoty potrzebuje rusel aby popłacić swe długi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajo jest moje ;)

 

Rusel hmmm ..... nawet na telefony nie odpowiada...

a 1200? - wierzcie mi kwoty są większe :( moje jest parę stówek.... ale ja już o tym nie wspominam, bo i tak wiem że nie odbiorę....

DS 9000 w hetznerze plus instalka.

Lub u ruskich - ale to słabsza maszyna będzie bo tam mają naprawdę ogromne ceny w $

 

Przepraszam was kochani, ale nasz ^^Sposnor rusel

odszedł w zapomnienie, znając życie MOŻE odezwie się po kase (?)...

Sytuacją wygląda tak ... dostał przelewy na ponad 2023 zł a za serwer płacił 2-3 miesiące :(

czyli troszkę zyskał....

 

Niestety, doszedłem do wniosku ze nie mogę być zależny od pośrednika np rusela.

Dlatego postanowiłem zorganizować dotacje, które pomogą na uzbieranie pierwszej opłaty serwera w hetznerze (ds 9000) + instalka, lub w azji/rosji (mam parę faworytów - ale słabe maszyny - o tym potem) to chyba wszystko

 

Pozdrawiam, wszystkich użytkowników

I wszystkich oszukanych przez rusela - w pewnym sensie dołączyłem do nich

 

EDIT :

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...8157&st=80#

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...8157&st=80#

- Racja panowie, Racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I poważnym ludziom chce się grzebac w takim"gównie" jak warez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wy z tymi serwerami w Rosji?? Zakochaliscie sie ?? Nie mozecie niemieckich kupic na serverbasar, albo mocne vps w hosteurope?? Uczepili sie Ruskich...ja bym im nigdy kasy nie powierzyl :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni prowadza warez - wiec mysla ze jak maja serwer w rosji nie zapuka im pewnego dnia do drzwi milicja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. Czy orientujecie się może jak kwestia warezu wygląda z punktu widzenia polskiego prawa względem firmy hostingowej ?

 

Np. Firma hostingowa 'X' posiada na swoich serwerach forum 'Y', na forum tym znajdują się linki do plików warezowych, i teraz pytanie do kogo przyczepi się policja, do firmy hostingowej, czy właściciela forum, i pytanie nadrzędne czy w ogóle do kogoś może się przyczepić za same linki ?

 

(Taki mały oftop, ale w końcu dział 'piaskownica', a Ruselowi już i tak nic nie pomorze :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie wg. mojej jakieś tam wiedzy : :)

- może zdarzyć się tak że najpierw skontaktują się z właścicielem forum, że łamie prawo, jeśli on to zignoruje to skontaktują sie z właścicielem serwera informując o tym i prosząc o interwencję w tej sprawie (sam tak kiedyś miałem jak sponsorowałem coś tego pokroju na swojej maszynie, napisali wywaliłem ich i był spokój), choć trzeba liczyć się z tym że mogą wyłączyć Ci serwer bez wcześniejszego info i kontaktu

- tak, jest to łamanie prawa ponieważ już teraz nie patrzy się na samą lpkalizacje plików do których się kieruje, ale także na sam fakt kierowania do nich, z punktu widzenia prawa interpretowany jako rozpowszechnianie takich materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
btw. Czy orientujecie się może jak kwestia warezu wygląda z punktu widzenia polskiego prawa względem firmy hostingowej ?

 

Np. Firma hostingowa 'X' posiada na swoich serwerach forum 'Y', na forum tym znajdują się linki do plików warezowych, i teraz pytanie do kogo przyczepi się policja, do firmy hostingowej, czy właściciela forum, i pytanie nadrzędne czy w ogóle do kogoś może się przyczepić za same linki ?

 

(Taki mały oftop, ale w końcu dział 'piaskownica', a Ruselowi już i tak nic nie pomorze :)).

 

Przestepstwo popelnia (jesli w ogole) wlasciciel forum, wiec to nim beda interesowac sie organy scigania. Policja moze wystapic natomiast do firmy hostingowej o wylaczenie forum w zwiazku z tym, ze zawiera tresci - podkresle jesli w ogole - niezgodne z polskim prawem (do czego beda pewnie chcieli sie dostosowac nie chcac miec na karku wspoludzialu), a takze o zabezpieczenie i przekazanie materialu dowodowego.

 

Jesli chodzi o czepianie sie o linki to sadownictwo w roznych krajach jest podzielone. Byly wyniki uniewinniajace i skazujace. W PL chyba jeszcze nie bylo podobnej sprawy.

 

Co do serwerow - niechec do lokowania maszyn z dziwnymi tresciami na terenie UE wydaje sie w pelni uzasadniona ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tez rusel oszukał !

 

niech oddaje mi pieniądze ktore od kilku tygodni zapewnia mnie ze w nast. tyg. beda umnie na koncie

 

dedyk ktory mi zaoferował został wyłaczony po kilku godzinach zanim nawet backupa wgrałem ( całe szczęście)

 

więc nie liczcie na jakies zwroty dopoki sami sobie osobiscie od niego nieodzyskacie !

 

proponuje wybrac się do rusela do słupska i pogadać z nim "nie wirtualnie"

byc moze wtedy wyjdzie coś z tego

 

 

co prawda niektorychm sie niechce bo mało im wisiał no ale moze to w koncu odstraszy innych młodych cwaniaków na webhostingtalk.com ktorzy takze myslą ze jak zrobią w CH.... kilkanascie osob na srednią kase to im nic niegrozi !

 

W koncu to polska niedajmy się okradać !

walczmy o swoje poki jeszcze jest w polsce bo potem bedziejeszcze trudniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy już kilka stron temu, cokolwiek by nie zrobił to należy sprawę załatwić w sposób cywilizowany.

A nie jakieś wycieczki do Słupska etc..

 

"W koncu to polska niedajmy się okradać ! "

 

Ekhm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W koncu to polska niedajmy się okradać ! "

 

Ekhm...

 

co mialo znaczyc "jesli juz to my ich nie oni nas" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×