Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zxc

Anonimowy Zakup Domeny?

Polecane posty

witam,

 

chcialbym anonimowo kupic domene i w zwiazku z tym mam pytanie:

 

wiem ze ICANN (a wobec tegi i rejestratorzy) wymaga aby podmiot rejestrujacy podal swoje prawdziwe i weryfikowalne dane. Gdzies tam jest zapisane ze jezeli nie mozna sie z kupujacym/rejestrujacym skontaktowac to jest to podstawa do odebrania domeny. I teraz taka sytuacja:

 

kupuje domene, podaje swoje dane, adres, maila. Po kilku miesiacach przeprowadzam sie, zmieniajac adres i telefon. Teoretycznie jestem zobowiazany do podania nowych danych. ale skoro podalem nowe dane bo stare sie zdezaktualizowaly to tak naprawde stare nie musialyby byc przeciez prawdziwe. podejrzewam zreszta ze kontakt odbywal by sie via e-mail wiec moznaby podawac jakiekolwiek dane.

 

wiec chodzi mi o to czy robiac w ten sposob narazam sie na duze ryzyko odebrania prawa do domeny za zlamanie (watpliwe moim zdaniem) regulaminu.

 

bede wdzieczne za jakiekolwiek uwagi na ten temat.

 

dzieki

 

zxc

 

ps. interesuja mnie domeny globalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, tak na chłopski rozum, że przy każdej transakcji każda firma będzie wymagała podania danych.. jeśli wpiszesz wyssane z palca - to tylko się modlić, by nigdy nikt ich przypadkiem nie sprawdził (albo wysyłając fakturę, czy coś)..

 

zawsze można wpisać namiary na 95-letnią babcię :(

 

zależy też o co Ci chodzi.. jeśli chcesz kupić domenę bestwarezruleztotaltutajfullgry.com i robić wareza i w ten sposób (dziecinny sposó:( uchylać się od odpowiedzialności, to "IĆ STUKNIJ SIĘ W MUSK" ; )

 

ale jeśli chcesz ukryć swoje dane, to wystarczy kupić opcję private, czy tam premium (w zależności od firmy, to różnie nazywają) ..wtedy Twoje dane są schowane od whoisów..

 

a jeśli wszystko robisz legal, a potem się przeprowadzisz, to.. no raczej mejlowo się dowiesz o przedłużaniu i po zalogowaniu do jakiegoś tam panelu będą Twoje stare dane i tam wyślą pewnie fakturę.. więc to raczej w Twoim interesie jest mieć aktualne dane..

 

nie kumam... o co Ci w ogóle chodzi, o który przypadek z tych, o których wyżej piszę? heh? nie możesz pilnować domeny? to takie trudne raz na rok sprawdzić, czy są dobre dane po dziesiątej przeprowadzce z rzędu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli podasz falszywe dane rejestrator ma prawo nie aktywowac domeny , A w przypadku gdy nawet dostales domene tj. kupiles i rejestrator dopatrzy sie ze dane sa lewe moze zawiesic domene. Tak jest w 99 % regulaminach. Po za tym ile razy w ciagu roku mogą sie zmienac twoje dane ? ...... a nawet jak sie zmienia to 5 minut na zaktualizowanie danych to nie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o to ze jest trudno podac nowe dane tylko ze w razie czego rejestrator bedzie sie kontaktowal ze mna mailowo, a skoro moge zmienic dane w kazdej chwili (bo wlasnie moge sie przeprowadzac) to tak naprawde mozna podawac nieprawdziwe dane od samego poczatku i ten zapis regulaminu wydaje sie byc martwym wymogiem. przeciez jak kupie domene w godaddy i podam ze mieszkam w mongolii, a platnosc zrobie paypalem to nikt nie przyjedzie do mojej jurty z kontrola?

takie jest moje rozumowanie i chcialem zeby inni je skomentowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh tylko po co tak kabinowac ? Jesli firma wystawia ci fakture to faktura musi przyjsc na jakis adres... pozatym jesli kupujesz domene bo jest ci potrzebna to raczej podajesz prawdziwe dane a nie jakies z palca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...wracając do mojego pytania: co Ty kombinujesz? Bo coś kombinujesz, ale za mało mówisz, żeby sensownie odpowiedzieć (i jednoznacznie).. my dochodzimy do wniosku, że od strony legalnej (fakturowanej) takie obawy sa bez sensu (poza tym mejla można sobie zmienić jak zmienisz skrzynkę tak naprawdę - czy to przez BOK czy jakiś panel danego usługodawcy)..

 

ja osobiście wciąż nie wiem o co chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli cos chcesz zrobic malo legalnego to odrazu powiedz to ci odrazu powiemy co za to grozi ;]

ostatnio na innym forum chlopak tak kabinowal jak chcial domene kupic na spamowanie po mailach ;] i na koncu i tak sie wszytko wydalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co kombinuje? moze chce zalozyc strone torrentowa, moze publikowac swoje nagie zdjecia tak zeby zona sie nie dowiedziala a moze chce zalozyc strone o kotku premiera i boje sie ze macierewicz wysle do mnie chlopakow w kominiarkach. czy to wazne?

chce sie po prostu dowiedziec jak to dokladnie dziala.

a faktura... a po co mi faktura??? jeszcze trzeba bedzie od niej podatek odprowadzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a faktura... a po co mi faktura??? jeszcze trzeba bedzie od niej podatek odprowadzic

kazda firma ma obowiązek wystwic fakture i oczywiscie doliczyc podatek ;> przeciez firma sie z tego rozlicza :> co najwyzej niektore firmy wysylaja tylko fakture w formie mailowe , a nie poczta.

Wiec ci na maila przyjdzie tylko. ALe wiekszosc jak nazwa itp wystawiaja ci fakture "papierkowa" i ci do domu przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze chce zalozyc strone torrentowa

 

Porad dot. popełniania przestępstw szukaj gdzie indziej.

 

NIE MA takich legalnych zastosowań domeny, które by wymagały ukrywania danych, dociera to do ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a cos mi sie przypomnialo nawet jak twoich danych nie bedzie w WHOSt czy jak to sie pisze bo zarejestujesz sie jako osoba prywatna to jak popelnisz przestepstow prokuratura z nakazem jedzie do fimy gdzie masz domene zarejestrowana i oni musza pokazac dane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porad dot. popełniania przestępstw szukaj gdzie indziej.

 

czego??? doucz sie troche zanim zaczniesz bredzic

 

NIE MA takich legalnych zastosowań domeny, które by wymagały ukrywania danych, dociera to do ciebie?

 

a do ciebie dociera ze SA! czlowieku na jakim ty swiecie zyjesz???

 

 

a cos mi sie przypomnialo nawet jak twoich danych nie bedzie w WHOSt czy jak to sie pisze bo zarejestujesz sie jako osoba prywatna to jak popelnisz przestepstow prokuratura z nakazem jedzie do fimy gdzie masz domene zarejestrowana i oni musza pokazac dane ;]

 

qrwa, jakie przestepstwo??? ludzie, przestancie ogladac tyle seriali w telewizji, wyjdzcie z domu i powiedzcie dzien dobry sasiadowi!

 

widze ze trafilejm na jakies strasznie zakute glowy.

prosze o zamkniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zxc wyluzuj, dzieciaku.. dlatego, że nie chcemy pogłaskać po główce, tylko mówimy "uwaga" zaczynasz się pluć?

 

1. co do faktury, to podatek i tak płacisz.. więc ta faktura - jeśli masz firmę (w co wątpię) - to nawet by się tobie przydała.. a po co, to.. albo wiesz.. albo i nie, ja ciebie uczyć biznesu nie będę..

 

2. tak, są rzeczy nielegalne, za które można beknąć (a może ty przestań oglądać telewizję i zacznij się edukować w tej dziedzinie?)

 

3. tak, prosisz się o zamknięcie... idealnie to zabrzmiało w twojej sytuacji..

 

4. jak chcesz rzetelną opinię, to pisz rzetelnie.. a nie pozwalasz nam się domyślać (i stąd te historie o nielegalnych działaniach).. bo z samej zajawki w pierwszym poście to za dużo nie możemy powiedzieć... po co zaczynać temat, jak nie chcesz go choć trochę podrążyć i dać sobie odpowiedzieć w pełni?

 

...a tak poza tym, a może "przede wszystkim"..

 

5. to sam zachowujesz się jak zakuta głowa.. albo i łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×