Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Utrzymanie Domen

Polecane posty

Witam,

 

Mam około 20 domen, utrzymywanych dotychczas w nazwa.pl. Dzisiaj zaczęły mi przychodzić powiadomienia o przedłużeniu i ceny ;) Jak już wstałem z podłogi po lekkim zawale, postanowiłem napisać na forum.

 

Gdzie najbardziej opłaca się trzymać domeny? (Długofalowo > 4 lat)

Szukam najlepszej kombinacji jakości do ceny przedłużania (domeny krajowe i zagraniczne)

 

Dotychczas miałem niewiele domen (do 5) i nie zaprzątałem sobie głowy cenami, ale przy 20 i więcej zaczynam już liczyć każdą złotówkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej chyba najlepiej sie prezentuje rejestrator24.pl, ale kontakt z BOK'iem via email to nieporozumienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządna firma, wolałbym nie wtopić? Przedłużenie domen mają tanie (nazwa - .pl 122zł brutto, a tam 68zł netto).

 

Czy transferując z nazwa.pl do r24, muszę uiścić jakąś opłatę dla nazwy?

Czy transfer jest "niezauważalny" dla dostępności stron, czy też trzeba się liczyć z jakimś czasem offline, zanim sie dnsy nie zmienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porządna firma, wolałbym nie wtopić?

Szczerze powiem Ci że nie znam, bo nie korzystałem, ale niby istnieją już 2 lata więc nie powinni Ci zniknąć ;-)

 

Czy transferując z nazwa.pl do r24, muszę uiścić jakąś opłatę dla nazwy?

Kwestia regulaminu Nazwa.pl - najlepiej ich zapytaj.

 

Czy transfer jest "niezauważalny" dla dostępności stron, czy też trzeba się liczyć z jakimś czasem offline, zanim sie dnsy nie zmienią?
Sam transfer raczej nie jest odczuwalny jakimś downtime, chyba że domena Ci się przedatuje ;-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche u nich jest kiepskie, ze kazda domena ma oddzielne minikonto, wolalbym miec wszystkie w jednym panelu :)

Napisz o co dokładnie chodzi z tymi mini kontami. Ja widzę w wersji demo panelu ze jest dostęp do przykładowych 2 domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS może masz kogoś w rodzinie kto ma firmę?

Skoro masz ~20 domen to może załapałbyś się do programu reseller HRD.pl (68zł netto)?

(taka mała kombinacja :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz o co dokładnie chodzi z tymi mini kontami. Ja widzę w wersji demo panelu ze jest dostęp do przykładowych 2 domen.

Panelu nie ogladalem, tylko widze, ze przy transferze domen, do kazdej z osobna trzeba haslo podac.

 

@BOSS może masz kogoś w rodzinie kto ma firmę?

Skoro masz ~20 domen to może załapałbyś się do programu reseller HRD.pl (68zł netto)?

(taka mała kombinacja :) )

Ja mam firmę :)

 

Jesteś powiązany z tą firmą? Daj znać na PW.

 

Oferta wydaję się nad wyraz ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panelu nie ogladalem, tylko widze, ze przy transferze domen, do kazdej z osobna trzeba haslo podac.

Prawdopodobnie chodzi Ci o authcode? Domene Twoj obecny rejestrator (NetArt) musi Ci najpierw udostępnic do transferu i podac kod authinfo domeny. Trzeba zrobic to koniecznie PRZED wygasnieniem waznosci domeny. W przypadku domen globalnych jest to operacja platna, w przypadku .pl calkowicie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu mam 9 globalnych, jaki to jest koszt?
To już zależy od cen rejestratora do którego transferujesz domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli transfer domen globalnych powoduje automatycznie ich przedluzenie o kolejny rok (od daty transferu czy daty rzeczywistego poprzedniego wygasniecia?)

 

Rejestrator pobiera przy tym oplate wg cennika "zakupu" czy "przedluzenia" ? Wiem, ze logicznie rzecz biorac to powinno byc "przedluzenia", ale skoro tak na prawde stajemy sie nowymi klientami to powinna byc "zakupu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos ma jeszcze jakies ciekawe pomysly (oprocz rejestrator24) w temacie

jestem w podobnej sytuacji

 

czukam czegos wygodnego (super hiper niska cena nie jest priorytetem priorytet to jakosc uslug)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

czyli najlepiej byloby zarejestrowac domene np. w nazwa.pl za grosze, a w trakcie pierwszego roku przeniesc ja do innego operatora, u ktorego przedluzenie jest tansze?

 

dasie to wszystko zrobic bezbolesnie?

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A regulamin rejestracji domen w promocji czytaliśmy?

 

Wyraźnie tam pisze, że pierwsze odnowienie takowej domeny musi nastąpić u rejestratora a dopiero później możemy przenosić domenę do innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zly strzal z tym nazwa.pl :)

chodzilo mi ooglnie o tania rejestracje. moze byc np. az.pl za 18zl.

w takim wypadku reszta przebiega tak, jak to opisalem?

w trakcie roku przenosimy domene do kogos innego i wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponownie zły strzał... Dla ułatwienia dodam, że zwykle jeśli cena rejestracji jest dużo niższa od ceny odnowienia, jest to promocja. A promocja ma regulamin, w którym jest zapis, że domenę należy odnowić na kolejny rok.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz ~20 domen to może załapałbyś się do programu reseller HRD.pl (68zł netto)?

 

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z programem Reseller HRD.pl ?

Moze wiecie ile trzeba czekać na aktywację konta w HRD.pl ?

 

Czy mając około 40 domen .pl jest jakaś szansa dostania się do tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lapi ogólnie jest ok, jeżeli natomiast chodzi o kontakt to zalecany jest kontakt telefoniczny.

Możesz i mieć zero domen a zapisać się możesz pod warunkiem oczywiście, że posiadasz firmę (ale o tym już chyba pisze na stronie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz i mieć zero domen a zapisać się możesz pod warunkiem oczywiście, że posiadasz firmę (ale o tym już chyba pisze na stronie).

Firma to nie problem, martwi mnie jednak to ze dzisiaj o godzinie 11.00 przeczytali mojego maila zawierającego wszystkie wszystkie dane firmy a jak do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Trzeba będzie jutro zadzwonić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×