Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek_K

Serwer W Europie - Spore Wymagania - Pytanie, Gdzie?

Polecane posty

Moze zanim nastepnym razem cos polecisz to sprawdzisz chociaz oferte? :)

Doplata za samo lacze (zmiana z unmetered 10mbps na unmetered 100mbps) to 810 funtow (~4600zl), nie mowiac juz o kosztach samego serwera i o tym, ze Marek_K potrzebuje 150mbps...

 

Napisalem przeciez, ze nie siedze w dziale sprzedazy. Do tego on potrzebuje raczej oferte dostosowana do potrzeb, dlatego proponuje mu aby wyslal zapytanie do dzialu sprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalem przeciez, ze nie siedze w dziale sprzedazy. Do tego on potrzebuje raczej oferte dostosowana do potrzeb, dlatego proponuje mu aby wyslal zapytanie do dzialu sprzedazy.
Ja tez nie siedze w dziale sprzedazy. Nie oznacza to, ze nie moglem sprawdzic oferty na stronie.

 

Poza tym, sorry, ale skoro w ofercie macie serwery z przepustowoscia do 100mbps (koszt: 90 funtow / 10mbps), ktore juz przekraczaja budzet Marka to jakim cudem dostosowana do potrzeb oferta z laczem o 50mbps wiekszej przepustowosci i mocnym serwerem ma byc tansza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak polecam autorowi tematu popukać się w czoło i przygotować jedno zero więcej.
Przesadzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednym zerem tak, bo z przodu jest czwórka, ale szukanie takich parametrów za tak niepoważną kwotę może najwyżej wywołać śmiech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednym zerem tak, bo z przodu jest czwórka, ale szukanie takich parametrów za tak niepoważną kwotę może najwyżej wywołać śmiech...
Gdyby z przodu nie bylo czworki to bym sie z Toba oczywiscie zgodzil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak polecam autorowi tematu popukać się w czoło i przygotować jedno zero więcej.

Drogi shive nikt do hostingu plików, streamingu video i audio nie wymaga niewiadomo jakiego mixu bgp. Nikt nie mówi o łączu premium, 100% network and facilities uptime SLA, hardware replacement w 10min, kontaktu z technikami przez mail z średnim czasem odpowiedzi 5min i dodatkowego ubezpieczenia biznesowego.

W zupełności wystarczy budżetowy Cogent w ich serwerowni we Frankfurcie i jakieś w miare podłącznie do DE-CIX'a. Jeżeli dobrze pogadam to myślę, że w 4k zmieszcze się spokojnie za ~150mbps. Chyba, że wcześniej znajdę inne wyjście z sytuacji.

 

Pozdrawiam i życzę większego umiarkowania w osądzaniu "co, za ile". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał opisaną wersję "biznes" to musiałbyś znaleźć jeszcze jedno zero (czyli razem dwa). Póki co wystarczy jedno :] Jak znajdziesz 150mbit po niecałe 7euro za mbit to daj znać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Shive ma racje! W Niemczech firmy to nie organizacje charytatywne. Lacza z ta przepustowoscia kosztuje okolo 2500-3000 Euro miesiecznie i to trzeba szukac ze swieczka. Zadna serwerownia nie bedzie doplacac do interesu przez dluzszy okres. Nawet jak wykupisz kilka serwerow predzej czy pozniej beda zablokowane a powody blokady moga byc rozne, chociazby lamanie prawa autorskiego, przy streamingu video/audio nie bedzie trudno. A w ostatecznosci serwerownia utrudni dostep do serwerow przez limitowanie laczy i na koniec klient sam rezygnuje.

 

Z pozdrowieniami

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zupełności wystarczy budżetowy Cogent w ich serwerowni we Frankfurcie i jakieś w miare podłącznie do DE-CIX'a. Jeżeli dobrze pogadam to myślę, że w 4k zmieszcze się spokojnie za ~150mbps. Chyba, że wcześniej znajdę inne wyjście z sytuacji.

 

Pozdrawiam i życzę większego umiarkowania w osądzaniu "co, za ile". :)

Powiedzmy sobie szczerze:

- lacze z CogentCo - ~75mbps po 15$/mbps = ~3300zl

- wpiecie do DE-CIX - 100mbps = ~2400zl (oplata za sam port!)

 

Jak widzisz same lacza juz znacznie przekraczaja Twoj budzet... Do tego dochodza koszty instalacyjne, oplata za kolokacje, no i w koncu ten wypasiony serwerek, ktory tez Cie troche bedzie kosztowac...

 

Naprawde mysle, ze ponizej 8k nie zejdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widać, źle się wyraziłem.

Oczywiście chodziło mi o samą kolokację w CogentCo (bez dodatkowych osobnych styków z DECIX), a mówiąc "w miarę podłączenie do DECIX'a" myślałem o tym jak cogent wymienia ruch z innymi sieciami. Mając serwer w europie omijam wąskie gardło transoceaniczne.

 

Co do ceny 15$/mbps zgadzam się, ale czym bliżej 200mbps tym ceny niższe. Wszystko powyżej 200mbps <=10$/mbps.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym prostowaniu moich chorych poglądów na rynek hostingowy.

 

Marek_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście chodziło mi o samą kolokację w CogentCo (bez dodatkowych osobnych styków z DECIX), a mówiąc "w miarę podłączenie do DECIX'a" myślałem o tym jak cogent wymienia ruch z innymi sieciami. Mając serwer w europie omijam wąskie gardło transoceaniczne.
Myslalem, ze zakladasz, ze sporo ruchu poleci DE-CIX'em...

 

Co do ceny 15$/mbps zgadzam się, ale czym bliżej 200mbps tym ceny niższe. Wszystko powyżej 200mbps <=10$/mbps.
Zgadza sie. Ale nawet optymistycznie zakladajac, ze dostaniesz 150mbps po 12$/mbps to i tak mowimy tutaj o ~5500zl za samo lacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Marek jak chcesz miec dobra kolokacje to pogadaj sobie z hetzner.de a wlasciwie zadzwon do nich 1799euro / flatfee za 100 mbps maja ale jak dobrze pogadasz to da sie jeszcze troche tam spuscic z ceny. tez mozesz dostac cala szafe na wlasnosc z takim laczem + wiele innych bajerow. Sa naprawde nastawieni na rozmowy wystarczy tylko odpowiedni sprecyzowac pytanie i dac im chwile do zastanowienia. Ich serwery dedykowane sa takie sobie bo posiadam jeden na ktorym tam jakis klientow mam ale to ciezko raczej dziala bo jest ten limit a jak przekroczysz to potem jeszcze trzeba walczyc zeby to odblokowac :) jak narazie rekordem bylo ze czekalem 9 dni :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1799euro / flatfee za 100 mbps
A jak to sie ma do 4000zl za 150mbps + maszyny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×