Skocz do zawartości
Emil

Hosting Za Sms? Czy To Mozliwe?

Polecane posty

Witam!

Mam dośc duzy serwer reseller i duzo miejsa jest na nim wolnego wiec po co ma sie marnowac jak moge go komus sprzedac? Niechce duzo za niego, wystarczy SMS i serwer oplacony na miesiąc. Nie chce zakladac firmy bo jest mi to niepotrzebne zreszta przy wyslaniu SMS jest pobierany podatek VAT 22% więc to by chyba było legalne bo wysłanie SMS to oznacza zakupienie serwera. Oczywiscie oferuje swoją pomoc itp. Na serwerze sa moje strony wiec serwer nie padnie bo dla mnie to by byla katastrofa. Ale taki hosting to by bylo cos nowego. Tanio, małe parametry i dobrze...

 

Najbardziej mnie zastanawia czy to legalne? Wkoncu jest pobierany VAT?

 

zapytalem sie mojego uslugodawcy i napisal

 

Pan oficjalnie nie będzie dostawał pieniędzy za udostępnianie hostingu tylko za reklamę usług SMS Premium.

 

 

Prosze o jak najszybsza odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oplacisz zus i dochodowy z tych sms'ow?

 

z drugiej strony hosting to dzialalnosc stala i zorganizowana wiec powinna byc dzialalnoscia gospodarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"po co ma si? marnowa?"... "nie chce zakladac firmy"... "chyba" ... "zastanawia"..

 

moja pro?ba... do ksi??ek, bo testy gimnazjalne ju? nied?ugo.. i nie kombinuj

 

 

ale ?eby nie tak ostro nie odpowiada?.. zagadaj swojego ISP o jakie? skrypty do zak?adania kont z kodem, po prostu wejd? w jaki? program partnerski...

 

o.. mi te? kodowanie pad?o :) to chyba co? z forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

muchakk ..tak, program partnerski to zwykła umowa, przysyłają, podpisujesz, odsyłasz.. i jest gitez :)

podatek jakiś tam się płaci (VAT na pewno).. ale Ty nic nie sprzedajesz, bo tylko firma odpala Ci procent.. o szczegóły związane z PITami i innymi bzdurami podatkowymi już pytaj kogoś innego..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do końcowej zawartości @Sponsi:

... na początku kolejnego roku firma z którą zawarłeś umowę parterską wysyła Ci PIT'a na podstawie którego Ty musisz złożyć deklarację roczną o uzyskanych dochodach.

Wszystkie podatki płaci firma, nie Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian dzięki :) mnie mierzi to wszystko na temat podatków.. dlatego zostawiam to wujkowi z kancelarii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sponsi nie wiem o co ci chodzi z tym"?" ale jezeli o cos ci chodzi to pisz. wydaje mi sie ze ty jestes z gimnazjum! ja sie pytam a ty odrazu z wrzutami? koles idz sie leczyc! innej metody niema! moze miales trodne dziecinstwo?

 

Tak wiem ze jest to legalne:) dziekuje wszystkim za odpowiedz! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Emil ..akurat ty tutaj popisałeś się gruntownym brakiem wiedzy... znaki zapytania to skopane kodowanie na forum, o której to sprawie jest już wątek... "trudne" piszemy własnie tak.. i nie obrażaj mnie, dziecko drogie, bo nie ten poziom, może po maturze spróbujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam dośc duzy serwer reseller i duzo miejsa jest na nim wolnego wiec po co ma sie marnowac jak moge go komus sprzedac? Niechce duzo za niego, wystarczy SMS i serwer oplacony na miesiąc. Nie chce zakladac firmy bo jest mi to niepotrzebne zreszta przy wyslaniu SMS jest pobierany podatek VAT 22% więc to by chyba było legalne bo wysłanie SMS to oznacza zakupienie serwera. Oczywiscie oferuje swoją pomoc itp. Na serwerze sa moje strony wiec serwer nie padnie bo dla mnie to by byla katastrofa. Ale taki hosting to by bylo cos nowego. Tanio, małe parametry i dobrze...

 

Najbardziej mnie zastanawia czy to legalne? Wkoncu jest pobierany VAT?

 

zapytalem sie mojego uslugodawcy i napisal

 

Pan oficjalnie nie będzie dostawał pieniędzy za udostępnianie hostingu tylko za reklamę usług SMS Premium.

Prosze o jak najszybsza odpowiedz...

Witam, niestety w tym przypadku wymagane jest zarejestrowanie działalności gospodarczej, jeżeli nadal się wachasz napisz posta na www.forumprawne.org, ja tez chciałem zrobić coś takiego i się okazało że niestety trzeba rejestrować firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, niestety w tym przypadku wymagane jest zarejestrowanie działalności gospodarczej, jeżeli nadal się wachasz napisz posta na www.forumprawne.org, ja tez chciałem zrobić coś takiego i się okazało że niestety trzeba rejestrować firme.

 

Z tego co wiem, to aby zapisać się np. do allpay.eu nie trzeba mieć własnej działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to aby zapisać się np. do allpay.eu nie trzeba mieć własnej działalności gospodarczej.

Chyba nie rozumiesz co @nvu co napisał.

 

Kto pisał, że trzeba posiadać DG aby móć zapisać się do allpay?

 

Aby prowdzić hosting za SMS'a trzeba mieć firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby prowdzić hosting za SMS'a trzeba mieć firmę.

Pozwólcie że wrócę jeszcze na chwilę do tego tematu...

 

Adrianie, czy mógłbyś wyjasnić dlaczego do prowadzenia "hostingu za smsa" potrzebna jest działalność gospodarcza?

Był już podobny temat na forum (obecnie zablokowany) i ktoś stwierdził tam że firma nie jest tu potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tu nie ma się za bardzo nad czym rozwodzić.. sprzedajesz usługi z których korzystają klienci - znaczy potrzebna Ci jest działalność handlowa. Niemniej jednak wiadomo.. Polska to Polska - kombinatorów wielu :).

Dlatego podsunę Ci pewne hasło w obrębie którego możesz działać bez zarejestrowanej działalności - Program Partnerski ; ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×