Skocz do zawartości
andycole

Do 20uniq Dziennie

Polecane posty

Witam,

 

Szukam serwera na serwis pilkarski, ktory generuje ruch rzedu 20.000 - 30.000 unikalnych odwiedzin w dniach rozgrywek. No i w dniach tych baza danych nie wyrabia. Poza tym coraz czesciej (nawet przy 2-4uniq) nastepuja pady serwera - biala strona. Trzymam strone na hostingu zaczynajacym sie na litere "i" - nie wiem czy moge podac konkretna nazwe ;) Tak wiec mam takie wymagania :)

 

- 1 - 2 gb powierzchni

- limit rozmiaru bazy danych: min 100mb

- ilosc baz danych: min 10

- transfer: min 20-30 gb miesiecznie

- baza danych musialaby byc wydajna - w razie 30tys uniq dziennie...

- fajnie byloby gdyby byl dostep do roznych katalogow przez ftp

 

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na liczbę odwiedzin i bazę danych może najwyższa pora pomyśleć nad czymś lepszym/większym niż shared hosting?

 

PS. podawanie nazw firmy nie jest zabronione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i365 - na poczatku byli zbojnicko szybcy i niezawodni... teraz ciut sie zmienili....

 

hmn... a co masz na mysli? zmieszcze sie w 300zl? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i365 - na poczatku byli zbojnicko szybcy i niezawodni... teraz ciut sie zmienili....

 

hmn... a co masz na mysli? zmieszcze sie w 300zl? ;):)

 

Dobry vps to minimum 100zl/miesiac - tyle, że nie jest powiedziane, że byłby wystarczający - wszystko zależy od zaobów cpu.

Serwera na jakim to biega itp. Szybka baza to scsi najlepiej dyski.

 

Jedynym wyjściem byłoby sprawdzenie na jakims vpsie jak to chodzi i czy jest wystarczający.

Niekiedy ram może być wąskim gardłem w vps dla bazy.

Wszystko zależy od konfiguracji i potrzeb. Zbyt mało danych mamy aby coś konkretnie powiedzieć.

 

Może trzeba pomyśleć nad optymalizacją skryptów i bazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

andycole w sumie, to polecam.. ale nie na taki serwis.. no i FTP tylko jeden... do tego email we wszystkich domenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać za 2-3 miesiące hostingu przez obciążenie (a nazwa.pl i home.pl są znacznie mniej wyrozumiali niż mniejsze hostingi) to bierz VPSa. Możesz też sprobować Progreso, oni lubią takich obciążaczy - tylko na mega super wydajność nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100zl na miesiac to nie na moja kieszen. Uniq mam duzo, ale zarobki marne :/

 

co miales na mysli zebym nie liczyl na mega super wydajnosc? wydajnosc = szybkosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność = szybkość generowania serwisu. Ale na pewno będzie stabilnie. VPSa kupisz zdecydowanie taniej niż 100 zł miesięcznie jeśli się postarasz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no az tak zle ( jeszcze ) nie jest :) poki co rekord to 20tys uniq a to i tak raz na 2 tygodnie kiedy sa mecze. Srednia to jakies 4-5 tys dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×