Skocz do zawartości
exe

Zabawna Sytuacja

Polecane posty

Dziś kolega przesłał mi fajny program (tylko tak przetestować później usunąłem) Server Status 2k i o godzinie 20:30 miałem coś takiego:

 

Current Load: 34

Memory Used: 1,3 GB - tak w przybliżeniu

 

Niestety screenu nie zrobiłem :P , ale czy ten wynik to jest dobre osiągnięcie :) i czy serwer nie powinien wybuchnąć :) ? A na domiar złego fora działały znośnie :P

 

PS. Jakie są wasze osiągnięcia w tej dziedzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas testu 1000/1000 na AB tez mialem cos okolo 34

 

lstat mi raz w statach godzinowych dobil do 50 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Current Load: 34

Lekkie przeciążenie, wierz że można spowodować o wiele, wiele większe sumy w loadavg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wystarczy przez pomyłkę zapętlić zapytanie tak jak ja przed chwilą i zrobił się load 84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, wystarczy przez pomyłkę zapętlić zapytanie tak jak ja przed chwilą i zrobił się load 84.

 

load avg 938 i terminal działał :P Opóźnienia na wciśnięte klawisze po 20 sekund, ale udało się bez reboota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój skrypt spowodował takie "krzywdy"

na sprzęcie

2x ~3ghz xeon ht

4gb ramu

load około ~300

pamięć zajęta 90%

no i dyski były też nieźle wykończone

ps. Nie mogłem się zalogowac na ssh ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale raz przy uszkodzonym read history w przemo dobiłem do loadu 80, po czym wysypał się serwer Athlon 3000+ i 1GB ram :P Co jeszcze śmiesniejsze load urosl w niecale pol minuty. Odszedlem od komputera przy stanie 0,60 a gdy wróciłem po ok. 30 sek serwer konał.

 

Także nie zawsze potrzeba specjalnego skryptu/programu, by sprawdzić możliwości serwera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Także nie zawsze potrzeba specjalnego skryptu/programu, by sprawdzić możliwości serwera

Oj BB by Przemo jest w pewnym sensie "specjalne" :P Ja tez mialem ostatnio (nie pamietam jakie) niezle loady, ale to przez powaznie skopane "wolne zapytania" do sql - do tego w zlej petli ktora potrafila to zapytanie przy generowaniu strony zapodac do MySQL nawet 100 razy :) Ale moje rekordy loadow byly bite glownie przy dDOS'ach ...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas testu 1000/1000 na AB tez mialem cos okolo 34

lstat mi raz w statach godzinowych dobil do 50 :]

 

Żeby zobaczyć takie średnie obciążenie wystarczy, że wejdę sobie w informacje o systemie w cPanelu na serwerze, na którym stoi moja strona w i365. Oczywiście o ile w ogóle uda mi się do panelu dostać. W tej chwili widzę 31.19 (2 cpus), największe obciążenie przy którym panel się załadował to ponad 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli load na pojedynczego procka wynosi 16 - żaden rekord jeśli chodzi o tanie hostingi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili widzę 31.19 (2 cpus)
Czyli load na pojedynczego procka wynosi 16 - żaden rekord jeśli chodzi o tanie hostingi

 

.. a potem placza dzieci ze im forum nie dziala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś uruchomiłem fork bombę na FreeBSD i się serwer zawiesił przy load average zbliżonym do 900. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dzisiaj load równy prawie 50 i cąłym sprawcą był tylko i wyłacznie apache który miał az 400 procesów uruchomionych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×