Skocz do zawartości

Polecane posty

Oferta faktycznie dobra i w znośnej dla kieszeni cenie. Mam tam w sumie kilka kont (swoje prywatne + klientów - pakiety Bronze i Silver) i do tej pory nie miałem najmniejszych problemów z działaniem.

 

Panel administracyjny:

prosty i przejrzysty, ostatnio troche podtunningowali jego wygląd i możliwości. Wcześniej miałem konto na serwerze z pełnym cPanelem i troche mnie wkurzała ilość niewykorzystywanych opcji, które zaśmiecały panel. Tutaj jest to co potrzebne - domeny / sudomeny / poczta / ftp / sql / cron (nowość dodana chyba w zeszłym tygodniu) / zużycie transferu / aliasy... Czyli wszystko to, co potrzebne.

 

Poczta:

Zainstalowany antyspam działa pięknie! Ilość spamów, które przecisnęły się przez filtry, od początku utrzymania kont na AVX, mógłbym policzyć na palcach. Używam też opcji autorespondera i powiadamiania o poczcie na komórkę / Gadu-Gadu - przydatne, jeśli się nie ma klienta pocztowego, który sprawdza pocztę co jakiś czas.

 

Łącze:

Nie ściemniają też z tym dobrym łączem - dla zabawy pingowałem ich serwer i ten, na którym miałem dotychczas strone (maszyna stała na drugim końcu miasta). Różnice rzędu raptem kilku ms, czyli niezauważalne dla typowego użytkownika strony.

 

Pomoc:

I zadziwiła mnie też pomoc - wysłałem kiedyś pytanie przez formularz w ich panelu, coś koło północy. Odpowiedź przyszła po 2-3 minutach i nie była to wiadomość autorespondera, tylko fachowe rozwiązanie mojego banalnego problemu... :) Admini śpią w serwerowni, czy co? :)

 

Jedyne co mnie wkurzyło to to, że kupiłem jeden z pakietów na dwa dni przed promocją :/ - teraz dają darmowe domeny do pakietu Silver i wyższych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z posiadania konta testowego:

PLUSY

:-D + bardzo szybki (czas reakcji - góra kilka minut) i dobry, kompetentny support

:-) + szybkość serwera w porządku

:-) + prosty i przejrzysty panel administracyjny zawierający większość potrzebnych opcji

MINUSY

:cry: - brak obsługi CGI! - jedyna dostępna technologia skryptowa to PHP (z poblokowanymi niektórymi funkcjami, np. phpinfo)

:cry: - cron pozwala tylko na uruchamianie skryptów dostępnych przez http

:-( - brak katalogu nadrzędnego w stosunku do tego, w którym trzyma się strony (co jest często przydatne do trzymania danych nie do publikacji np. plików z hasłami do baz, plików cache itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma dedyka u nich??, wyslalem dzis zapytanie infa zwrotnego jescze nie dostalem. Jak mozecie to napiszcie jak sprawa wyglada ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony, jeśli dbaliby o bezpieczeństwo, to raczej udostępniali by "bezpieczny katalog", tj. taki powyżej server_root vhosta.

 

Uważam, że w przypadkuv AVX takie coś jest możliwe.

Dodajesz sobie użytkownika (jest to jednocześnie konto ftp i email), potem korzystając z tych danych wrzucasz stronkę na serwer. Domenę podpinasz pod użytkownika (to ważne). Stronka hula na koncie dodatkowego użytkownika a Ty sobie trzymasz hasła, kopie baz i wszystko co chesz na koncie głównym.

Nawet jak ci się włamią na konto usera to główny pozostanie nietknięty.

Userzy (nawet główny) nie widzą kont i katalogów (via ftp) innych userów

 

Nie wiem jednak jak w kwestii bezpieczeństwa z podpięciem domeny do konta usera i dalej do jakiegoklwiek podkatalogu...Moze już ktoś to przetestował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w AVX mam od tygodnia i jestem naprawde bardzo zadowolony. Obsługa jest wrecz niemożliwie szybka i pomocna. Jak przegrywałem zawartośc bazy z backupu do nich to wgrałem na localhost a u nich trzeba zamiast locahost dac sql.avx.pl. Zdziwiłem się że phpMyAdmin nie widzi baz i napisałem o tym adminom, odpisali po 5 minutach, opisali dokładnie co źle robię i nawet przenieśli zawartośc bazy tam gdzie trzeba za mnie. Ta baza była do forum phpBB to nawet mi zmienili jak trzeba w pliku konfiguracyjnym skryptu. Wielki plus za to.

 

Poza tym działa narazie szybko i bezawaryjnie.

Panel admina jest prosty i przejżysty. Denerwują mnie tylko 2 rzeczy:

- Jak chce założyć subkonto ftp to razem z nim zakłąda się też e-mail. Wiem że to nie zajmuje nic, ale jak np mam włączne catch-all a robie subkonto o nazwie "info" to musze potem jeszcze zakłądać przeniesienie na koncie e-mail.

- W menu panelu nie ma linka do jego strony głównej. Poza tym są na niej tylko newsy. Przydało by się aby odrazu po wejściu na graficznym pasku było widać ile ma się zajętego miejsca i jak tam transfer miesieczny. W danych konta nie pisze też jak trzeba.

 

Na minus też daje to co wspomniano że nie ma folderu nadrzędnego. Sposób jaki podał dOOner nie jest najlpeszy bo i tak subkonto ma adres: "subdomena.domena.avx.pl" więc wiadomo że na "domena.avx.pl" coś będzie. Prędzej można zrobić na odwrót.

 

Ale ogólnie poza tymi drobnymi mnusami serwer jest bardzo dobry i polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposób jaki podał dOOner nie jest najlpeszy bo i tak subkonto ma adres: "subdomena.domena.avx.pl" więc wiadomo że na "domena.avx.pl" coś będzie. Prędzej można zrobić na odwrót.

 

- po pierwsze nie, gdy do subkont masz podpięte inne domeny zewnetrzne (kto dziś do poważnych serwisow uzywa domeny z grupy usługodawcy hostingu?),

- po drugie w domenie twoj_login.avx.pl mozesz nie miec niczego a dopiero powgrywac na konta podpięte jako subdomeny do powyzszej.

 

Osobiście zimplementowałem oba te rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na minus też daje to co wspomniano że nie ma folderu nadrzędnego.

Jest. Przeciez to mozna sobie wyklikac.

Zakladasz pod ftpem dowolny katalog (np. nazwijmy go public_html) i do niego wrzucasz strony i w panelu wszystkie domeny/subdomeny przekierowujesz na ten katalog. A do glownego katalogu ftpem wrzucasz pliki z haslami, itd.

I juz masz katalog nadrzedny.

 

pzdr.

 

Wysłany Sro Wrz 07, 2005 5:26 pm:

 

raz jak sie pomylilem w firewalu i odcielo serva to od piatku musialem do poniedzialku czekac az ktos wylaczy firewalla

Od tego jest zdalna konsola...

leaseweb to duze ryzyko jesli chodzi o opieranie na nich swojego biznesu - nie zebym zle zyczyl avx ale ludzie powinni troche patrzec gdzie servy stoja

Od poczatku listopada caly avx bedzie stal w Polsce (na dobrych laczach, a nie jakies obejscia do TePsy via Telia).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
Od poczatku listopada caly avx bedzie stal w Polsce (na dobrych laczach, a nie jakies obejscia do TePsy via Telia).

Czy cos sie zmienilo? Bo wszystko wskazuje na leaseweb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis ok godz. 9.14 server zaliczył pad (albo nieplanowaną przerwę techniczną) :)

godz. 10.32 problem rozwiązany :)

 

---

01.12.2005

jeśli to kogoś nadal interesuje to serwery są w Polsce od 29.11. W sumie najdotkliwsze skutki przenosin można było odczuć przez około 2-3 dni (niemożność zalogowania się do panelu, ftp) ale było to z wyprzedzeniem sygnalizowane. W chwili obecnej ponoć niektóre funkcje panelu mogą nie działać, jednak nie sprawdzałem ich wszystkich (to co mi potrzebne to działa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na początku chwaliłem AVX to ostatnio strasznie podupadli. Kontakt już nie jest taki szybki a przez ostatnie kilka dni albo nie dalo się wejść do panelu kontrolnego, albo całkowicie FTP nie działało, albo poprostu wszystko naraz.

Szczerze mówiąc już lepiej było przed przeniesieniem się.

Może to problemy przejściowe... mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontakt jest wciąż bardzo szybki, jak zwykle. Miałem podobne problemy, napisałem maila i otrzymałem konkretną odpowiedź, problem został rozwiązany - może też napisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w AVX od ponad pół roku i jestem jak najbardziej zadowolony:

  • bezawaryjność - jeżeli już serwer ma zaliczyć pada, to zawsze jestem o tym wcześniej informowany (można policzyć na palcach jednej ręki ile razy to się stało)

[*]szybki konktakt (kiedyś napisałem do nich w niedzielę o 14.00(!) i odpowiedź dostałem 3 minuty później)

[*]panel administracyjny - przejrzysty, bez zbędnych funkcji jak to ma miejsce w cPanelu

Kontakt już nie jest taki szybki a przez ostatnie kilka dni albo nie dalo się wejść do panelu kontrolnego, albo całkowicie FTP nie działało, albo poprostu wszystko naraz.

Z tego co pamiętam, dostałem mail'a od nich, że mogą wystąpić problemy. Nawet informowali o tym w panelu admina. A teraz już wszystko chodzi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, dostałem mail'a od nich, że mogą wystąpić problemy. Nawet informowali o tym w panelu admina. A teraz już wszystko chodzi bez problemu.

 

Potwierdzam. Support bardzo dobry, nie udało mi się ich wyprowadzić z równowagi, choć byłem upierdliwy :) No i czas odpowiedzi :) skurczbyki chyba faktycznie nie śpią, ani nie świętują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AVX okiem Termosa :):

 

+

 

+Odpowiedź w 2-5minut

+Bardzo maly ping na poziomie takich molochow jak wp.pl, interia.pl czy onet.pl (!)

+Miła obsługa - jak cos spartaczysz albo czegos nie mozesz zrobić (np wgrac bazy) zrobią to za ciebie

+7-dniowy darmowy okres testowy

+mała awaryjnosc

+Niesamowity stosunek jakosci do ceny

+mozliwosc Programu Partnerskiego (nowu klienci w zamian za znizki)

 

 

-

 

-mały wybór opcji hostingowych

-ubogi panel admina (oceniając ten z okresu testowego bo nie iwem jak jest w okresie platnym)

-nie hostują duzych for - niestety odmowiono mi utrzymywania mojego forum na ich serwerze ze względu na wielkosc ;(

 

 

Podsumowując: Szukasz ULTRAszybkiego hostingu pod portal (nawet duzy), zwykłą www czy pod male forum? Ten host jak znalazl!

 

Szukasz hostu pod duze forum? Szukaj dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat już troche wiekowy ale nie chce odpalać następnego. postanowiłem że się wypowiem, ponieważ mam tam pare miesięcy konto a więc moja opinia brzmi tak:

 

- niesamowity support (naprawde dobry)

- panel pomimo że naprawde prosty to ciągle rozwijany, a funkcje w pełni wystarczają, co jest dużym plusem, przynajmniej jak dla mnie

- serwery szybkie

 

Jednak coraz czesciej zaczynaja miec awarie "przez nieodpowiedzialnych userow", i przerwy te trwają coraz dłużej (zaczynało się od przerw minutowych, teraz serwer jeden z moja strona nie dzialal cala noc od 23). Mam jednak nadzieje ze AVX wypowie umowy tym cwaniakom, i nadal beda reprezentować hosting naprawde na poziomie :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To może ja dodam troszkę swoich uwag (może konstruktywnej krytyki):

Poleciłem tą firmę klientowi jako solidną i rozwojową (w październiku)

 

+support bardzo dobry, czas reakcji na zapytania i prośby wykonania czego od ręki super, ale...

 

- od listopada wszystkie serwery miał być w Polsce, serwisy wciąż w Holandii, była jedna poważna awaria co już kolega wcześniej pisał wiec się bardzo nie czepiam co do tej lokalizacji

-pod koniec listopada miały być wprowadzone proste statystyki dostępne z Panelu (do tej pory brak)

-od ponad miesiąca nie działa w Panelu zliczanie transferu dla konta

-proszę się już od jakiegoś czasu o automatyczne generowanie logów za poprzedni dzień - bezskutecznie, oczywiście jak poproszę za dany dzień dostaję po 20min

 

To jest i tak bardzo dobra firma, ale troszkę krytyki im nie zaszkodzi, bo same pochwały nic dobrego nie zdziałają

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część kont już jest w Polsce, ale nie wszystkie. Prawdopodobnie twój serwis generuje spory ruch, więc jesteś przenoszony w ostatniej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeniosłem całą strone z xxx na avx.pl. (nie bede robil anty-reklamy:D)

Pierwsze wrażenie:

[+] świetny support

[+] b. szybki serwer

[+] panel administracyjny - dla niektorych bedzie pewnie minusem, ale ja nie potrzebuje duzo funkcji.

[+] dostałem 6ms gratis, poniewaz zrezygnowalem z poprzedniego hostingu ;)

 

[-] nie mozna przypisac konta ftp pod poszczegolny katalog. Mozna jedynie przypisać pod subdomene. Niby to samo, ale niektorzy chcą miec adres domena.avx.pl/xxxx a nie xxxx.domena.avx.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś aktualnego może powiedzieć na temat hostingu AVX.pl? Bo mam akurat teraz na i365.pl ale chcę przenieść się do firmy gdzie mają serwery w polsce, rozważam nad AVX.pl, progresso.pl oraz easyisp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Darus myślę, że nie ma nad czym tu rozważać.. jeśli parametry Ci odpowiadają to tylko progreso.pl z tej trójki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darus myślę, że nie ma nad czym tu rozważać.. jeśli parametry Ci odpowiadają to tylko progreso.pl z tej trójki..

parametry wszystkich są zbliżone tylko ceny różne.

 

zastanawiam się dokładnie między progresso a AVX. AVX ma trochę niższe ceny jakby nie patrzeć.

 

A czemu jesteś za progresso?? Czy u nich forum phpBB by przemo bedzie działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×