Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBlood

Analiza Zużycia Ramu

Polecane posty

Witam,

 

Jak w prosty sposób (najlepiej bez instalowania dodatkowego oprogramowania :P) można sprawdzić jakie procesy "zjadają" ram? Bo odnoszę wrażenie, że polecenie top nie pokazuje mi wszystkiego, a bilans zużycia ramu przez widoczne procesy, cached, oraz buffor nie pokrywają się ze sobą. Rozbieżność jest znaczna.

 

A dla ciekawskich: Już mi apache nie wariuje. Wystarczyło wyłączyć read_history w przemo :)

 

 

Także z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczajasz pid procesu który je Ci pamięć (man ps), dajesz strace -p PID i czytasz... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

komenda ps pokazuje całkowite zużycie ramu przez system. Nic nie ukrywa przed tobą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mu chodziło, o to by dokładnie w MB pokazywało ile co zżera ? Przynajmniej tak wnioskuje z wypowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być w MB, może być w %, zawsze mogę sobie obliczyć, byle bym widział wszystkie procesy :P

 

Rusel wlasnie ja nie wiem, które procesy mi tak jedzą pamięć, a te, które są widoczne, po zsumowaniu zjadanych przez nich zasobów w % + cached nie pokrywają się z ilością zużytego ramu.

 

suchar: dzięki, zdaje się, że o to chodziło.

 

Tak patrzę, to "śmierdzi" mi munin, który kiedyś mi zainstalowano w celu analizy apache. Czy ktoś orientuje się, jak można go usunąć z autorunu systemu, by po prostu po starcie serwera się nie uruchamiał?

 

Znalazłem:

 

Running munin

 

Munin sets up a cron job via the file /etc/cron.d/munin which will run /usr/bin/munin-cron.

 

Running this file will poll each of the nodes - and then will create the graphs in /var/www/html which you can then browse under http://hostname.example.com/munin.

 

Examples can be found here: http://www.linpro.no/projects/munin/example/.

 

Keeping an eye on these graphs will help you to keep your server running healthily - and can give advance warning of problems to come.

 

Ale nie orientuje się za bardzo w zarządzaniu crontabem, także jakby ktoś coś podpowiedział...

 

Czy np wystarczy usunąć same pliki munin i munin-node z katalogu etc/cron.d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×