Skocz do zawartości
PIKeR

Czym Otworzyć Duży Plik Tekstowy?

Polecane posty

Mam pytanie - czym otworzyć plik tekstowy który waży ok. 100 mb? Crimson Editor się wywala... Nie śmiejcie się, to naprawdę problem dla mnie :)

 

PS. Googlowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wszystkim, dowolnym edytorem (nawet wordpad daje radę). Tylko potrzebujesz dużo ramu (ewentualnie ustaw plik wymiany na większy). Robi się to tak: klikasz i czekasz (i czekasz i czekasz). W międzyczasie nie robisz nic na komputerze, jak się załaduje do pamięci będziesz mógł normalnie wszystko robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 1GB RAM... co prawda wordpad daje radę, ale pracować się nie da - jest tragicznie zlagowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To pewnie się nie otworzył jeszcze do końca :). Ostatnim razem jak otwierałem plik (mniejszy, 40MB) to chyba z 30 minut czekałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na takie extrymalne zadania extrymalnie się przygotowuję.

wyłączam prawie wszystko co bierze dużo z pamięci.

wyłączam wszystkie efekty graficzne, wyłączam wszystkie programy, wyłączam explorer.exe i kilka nie przydatnych procesów.

i odpalam wordpada i idę pooglądać trochę tv albo idę się przejść do kiosku.

Wracam i się otworzyło.

przydałoby się:

core2duo extreme chłodzone azotem kręcone sporo.

jakieś wyczynowe patrioty 2 albo ewentualnie 4GB.

Dysk SCII albo SAS.

I powinno się w miare komfortowo pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja otwieram bazę 60 MB w 1,5 minuty :) a mam 256 RAM :), teraz doceniłem swój PC :). Ale jakoś jak się załaduje baza normalnie pracuję nad nią ;) Używam najbardziej zwykłego notatnika ;)

 

PS. Żadnego łomu nie używam ani dopalaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, troche smiech za takie porady.

 

Wszystko co ma strumieniowe przetwarzanie, czyli pobiera kawelek po kawalku.

 

Vim pod windowsa tez jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Nie no panowie, troche smiech za takie porady.

 

Wszystko co ma strumieniowe przetwarzanie, czyli pobiera kawelek po kawalku.

 

Vim pod windowsa tez jest.

Jeśli to nazywasz komfortową pracą to powodzenia. Chwila nie uwagi (czyli ruszasz suwak albo chcesz coś wyszukać) i po zabawie. Do powolnego przesuwania tekstu może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam do edycji wszystkiego windowsowego Notepad++ ;) Otwierałem w nim też dość duże pliki (dumpy SQL po parędziesiąt MB). Może sprawdź, ale nie wiem czy to różnica duża ;) W każdym razie mam słabiutkiego laptopa z 256 MB ramu i prockiem 1,6 mobile :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no panowie, troche smiech za takie porady.

 

Wszystko co ma strumieniowe przetwarzanie, czyli pobiera kawelek po kawalku.

 

Vim pod windowsa tez jest.

Jeśli to nazywasz komfortową pracą to powodzenia. Chwila nie uwagi (czyli ruszasz suwak albo chcesz coś wyszukać) i po zabawie. Do powolnego przesuwania tekstu może.

 

O przepraszam, co jak co ale w vimie da sie wygodnie i szybko dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

też miałem ten problem.. bazy bazy.. ughh.. ale gżegżółka pomogła do konwersji.. a baz jako takich nie otwieram.. (pięknie to to wiesza edytory, aż miło heheh.. a raczej zatyka.. bo rzadko kiedy wyczekuję do końca - od tygodnia mam 1,5Gb RAM, ciekawe, czy to coś pomoże... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duze pliki tekstowe mozna np. w Total Comanderze poprzez funkcje `poglad`. Gorzej jak przyjdzie to edytowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem baze około która ma około 100mb i wczytywanie trwało około minuty a praca była wydajna i szybka w wordpadzie więc nie widzę problemów z otwieraniem większych plików tekstowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś wolno wam to chodzi ;) Kate na debianie otworzył plik 160MB w ciągu 21 sekund (bez żadnego wyłączania programów ani efektów w systemie, tak z miejsca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

shive ...ciekawe co na to Vista i jej Wordpad.. ciekawe, czy tam jest w ogóle Wordpad hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo... spróbowałem z KWrite i ten sam plik, 162MB pojawił się po 14 sekundach, czyli bardzo przyjemny wynik jak na laptop z powolnym dyskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×