Skocz do zawartości
jatokor

Biblioteka Gd

Polecane posty

Witam, na moim vpsie nie ma i nie było biblioteki GD która jak się okazało jest całkiem przydatna :), więc postanowiłem sobie zainstalować takową proste google itp okazuje się że potrzeba jakieś inne biblioteki jpeg library libpng i freetype. Pościągałem więc all, zainstalowałem all. I po tym wszystkim nie działa :) . Nie wiem co zrobić żeby zadziałało, Ci z was którzy administrują swoimi serwerami zapewne instalowali tą bibliotekę więć może coś pomogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to przeinstaluj całe php z dodaniem bliblioteki GD oraz pewnie innych których będzie wymagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noo i właśnie o tym mówiłem przy komentarzu korzystania z Linuksa.. że tam chcesz skorzystać z jakiegoś prostego na maksa programu, który w Windzie jest w menu start po instalacji, a tu w Linuksie wyskakuje: "doinstaluj cośtam wer. 23123.23123" - doinstalowujesz, w środku instalacji wywala "brak czegośtam wersja 23123.123123".. i tak z 5 rzeczy zależnych od siebie dorzucasz.. a na końcu.. nie działa.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem nawet doszło do tego że już nie mam błędu a i tak ni hu hu nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo i właśnie o tym mówiłem przy komentarzu korzystania z Linuksa.. że tam chcesz skorzystać z jakiegoś prostego na maksa programu, który w Windzie jest w menu start po instalacji, a tu w Linuksie wyskakuje: "doinstaluj cośtam wer. 23123.23123" - doinstalowujesz, w środku instalacji wywala "brak czegośtam wersja 23123.123123".. i tak z 5 rzeczy zależnych od siebie dorzucasz.. a na końcu.. nie działa.. heh

Blah.

Na przyklad w Ubuntu dajemy:

#apt-get install php5-gd

i to wszystko :) Nie ma zadnych problemow z zaleznosciami, wszystkie dodatkowe pakiety (ktore moga byc potrzebne) same sie doinstaluja, itd.

 

Sa rozne linuksy - do pracy w domu naprawde nie trzeba sobie wszystkiego ze zrodel kompilowac (szczegolnie jak ktos jest programista i nie chce tracic czasu na zglebianie linuksa) :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×