Skocz do zawartości

jatokor

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O jatokor

 • Ranga
  Często na forum
 1. Serwer dedykowany z dużym dyskiem

  To nie o tym temat . O ile nie neguję, że brak zabezpieczenia z mojej strony spowodował ten problem, to mam podejrzenia, że nieprofesjonalne podejście techników z serwerowni doprowadziło do takiej, a nie innej sytuacji. Być może się mylę, ale jak już wspomniałem, szukam sposobu na zabezpieczenie się przed tym na przyszłość (również w tej serwerowni, gdzie teraz mam serwer).
 2. Serwer dedykowany z dużym dyskiem

  Nie wiem jeszcze, generalnie najpierw dysk przestał odpowiadać, później po restarcie maszyny zniknął w ogóle, później technik powiedział że zaktualizował firmware raid i powinno być wszystko ok. Wtedy dysk pojawił się w systemie, ale nadal pliki niektóre nie odpowiadały (zwracały błędy), próbowano odtworzyć macierz po podmianie dysku jednego, ale się nie udało, ręcznie skopiowano dane, ale bez brakujących plików, no komedia, a raczej tragedia. Zabrałem dyski i oddałem na odzyskiwanie danych, ale powiedzieli że nie wiedzą co się uda uratować. Według ich ekspertyzy jeden z dysków ma "Uszkodzony obszar serwisowy dysku oraz powierzchnia talerzy dysku", oraz "oba dyski mają uszkodzenia fizyczne, jeden z nich mógł się wypiąć wcześniej z macierzy i zapis był tylko na jednym z dysków. W momencie awarii drugiego dysku, macierz zgłosiła awarię." To prawda, że nie backup, ale jednak sytuacja, kiedy obydwa dyski padają jest raczej rzadka. Nie bronię tutaj swojej głupoty oczywiście, ale coś tam jednak ma gwarantować. W sensie no jednak głównym z celów RAID1 ma być odporność na awarię dysków . Nie mam. Wolę miesięczne rozliczenie, ale pewnie mogę kupić w ostateczności. jw. Dzięki, zobaczę.
 3. Witam, Obecnie posiadam następujący serwer: CPU: Intel® Xeon® CPU E3-1220 V2 @ 3.10GHz RAM: 32 GB Dyski: 128GB SSD i 2TB, obydwa w RAID1 Licencja Windows Serwer 2012 4 adresy IP (realnie potrzebne co najmniej 2) Z racji na pewne problemy w obecnej serwerowni (uszkodzenie macierzy i częściowa utrata danych z dysku) rozglądam się za czymś podobnym. Na czym mi zależy - na pewności że dane nie zostaną ponownie utracone. Niestety, ale jestem z tej kategorii ludzi, którzy dopiero zaczną robić kopie zapasowe, ale to już moja wina. Przetrzymuję dużo plików (dużo czyli w moim przypadku setki tysięcy plików), chcę zminimalizować ryzyko kolejnego fakapu. Żyłem w błędnym przekonaniu, że jak mam RAID1 to o ile ktoś siekiery nie wbije to w obydwa dyski, albo nie zostaną uszkodzone w dowolny inny sposób mechanicznie (co zresztą nie jest wykluczone w przypadku moich dysków) to będzie bezpiecznie. W zasadzie nie wiem czego potrzebuję, żeby zapewnić to bezpieczeństwo, może jakiś codzienny/cotygodniowy backup do osobnej lokalizacji zda egzamin (problemem jest liczba plików, bo potrzebny jest backup jakichś 500GB, przy czym są to dane przyrastające, nie ma >raczej< zmian już zapisanych danych). Coś polecacie, może jakaś firma się zaoferuje poprzez prywatną wiadomość? Z góry dziękuję.
 4. Witam, Poszukuję serwera dedykowanego z systemem Windows bądź możliwością instalacji własnej kopii. Aktualnie pod uwagę biorę takki serwer: https://eco.atman.pl/start-order/4 Może znacie/możecie zaproponować coś ciekawszego w podobnych pieniądzach? Moje wymagani to(minimum): Lokalizacja: Polska Procesor: Procesor: Xeon E3 1270 RAM: 32 GB Dysk: Jakieś SSD na system + HDD 2TB RAID Łącze 100 Mbit/s (+ ew możliwość lokalnego 1Gbit/s do drugiego serwera na backupy) Miło by było, gdyby możliwy był zakup z Windows Server 2012 Standard(W rozliczeniu miesięcznym) i SQL Server 2012 Standard lub zakupu licencji na wymienione. Również miło by było jakby można było dokupić jakiś prosty serwer(obliczeniowo) na backupy, który byłby wpięty lokalnie z szybszym łączem, Również miło by było gdyby były 2 IP, lub w przyszłości możliwość dodania IP. Niestety, ale na razie rozliczenie miesięczne.
 5. [dyskusje] mydevil.net

  Od jakiegoś już czasu korzystam z usług mydevil.net i jak dotąd nie było żadnych problemów. Dzisiaj miałem problem z jedną z usług, po napisaniu maila w ciągu 15 minut wszystko działa poprawnie .
 6. Przygody z firmą dotpay

  Tak się wtrynię trochę w dyskusję z powodu poszukiwania alternatywy dla dotpay. Możecie powiedzieć mi jak wygląda sprawa w platnosci.pl z wypłatą? Tzn. po jakim czasie można się spodziewać pieniędzy na koncie od zlecenia przelewu?
 7. Według mnie najbezpieczniej jest podpisać umowę.
 8. [wirtualny / vps] Hostit.pl wyłącza mi stronę.

  No ale to jakby powodem był plik jeden(może nagle ~milion osób zaczęło pobierać i skoczyło użycie CPU) to wyszłoby w logach. Masz dostęp do logów?
 9. Atomowe serwery

  Nie można się też dać zwariować z wydajnością. Wiadomo, Atom demonem nie jest, ale całkiem niedawno(w stosunku do wieczności) szałem było mieć procesor z dwoma rdzeniami w serwerze i jakoś internet sobie szalał . Wiem, że teraz bardziej wymagające aplikacje muszą być obsłużone, niemniej jednak jak już d.v wspomniał "Wszystko ma swoje uzasadnienie, jak znajdziesz odpowiednie zastosowanie.".
 10. [wirtualny] jaki wybrać. :)

  Cóż za slogan "prawdziwy nielimitowany transfer". Znajdź łącze(które notabene będzie ograniczeniem transferu), a znajdziesz człowieka, który wykorzysta 100% łącza- będzie ograniczony jeśli zechce wykorzystać coś więcej.
 11. Darmowe konta shell

  Wyczytałem na innym forum, że ludzie stawiają sobie tam serwery minecrafta przydzielając im po 2GB ramu.
 12. support vps4u pisał o awarii sieci w serwerowni
 13. vps4u.pl down

  Awaria infrastruktury sieciowej w serwerowni...
 14. Rekordowa kumulacja w Lotto

  @Noone Tylko, że trzeba by wydać 28 mil na obstawienie
 15. Http://soursense.eu/

  No odkąd lawinowo sypią się złe "opinie" i wszystko co przeciwko firmie to nie zagląda. W sumie cieszę się, że się trochę wstrzymałem. Już chciałem kupować...
×