Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Nowy Soft Na Home.pl

Polecane posty

witam

moja klientka dostała z home.pl majla z informacją o aktualizacji:

 

- PHP 4.4.2 do wersji 4.4.4 dla skryptów z rozszerzeniami .php, .php4, .phtml,

- PHP 5.1.2 do wersji 5.2.0 dla skryptów z rozszerzeniem .php5,

- Perl do wersji 5.8.8 dla skryptów z rozszerzeniem .pl,

- Python 2.2.3 do wersji 2.5 dla skryptów z rozszerzeniem .py,

- silnik bazy MySQL 4.1.18 do wersji 5.0.33,

- silnik bazy PostgreSQL 7.4.12 do wersji 8.2.1,

- biblioteki PEAR z wersji 1.3.6 do wersji 1.5.0.

 

Oprócz aktualizacji powyższego w nowej wersji oprogramowania oferujemy:

- nowy system buforowania skryptów ideacache dla PHP4 i PHP5,

- obsługę skryptów zakodowanych ionCube i ZendGuard dla PHP5,

- obsługę skryptów zakodowanych mmcache i eAccelerator dla PHP4.

 

Najciekawsze dla mnie jako programisty php jest wreszcie obsługa ionCube oraz eAcceleratora.

Zapodałem tutaj informację o aktualizacji softu bo może to kogoś zainteresuje.

A swoją drogą ciekawe jak na to się zapatrują inne firmy hostingowe. Myślę że niedługo standardem powinien stać się tylko php5 i mysql5. Wiele firm się broni przed aktualizacją a tu home daje nowe wersje wraz z encoderami!

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co to jest ten cache? W sumie jeśli to jest na poziomie serwera to ok, ale na poziomie skryptów są już przecież gotowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam że jesli chodzi o ionCube to na stronie www.ionCube.com jest mozliwosc za kilka dolców zakodowania skryptów online. Jeśli ktoś ma do zakodowania tylko plik z bibliotekami lub jakimiś danymi licencyjnymi / kluczem to jest to calkiem tania alternatywa.

 

Jest tez polska strona www.phpencoder.pl, ale mają chyba trochę wyższe ceny.

Nie wiem jak jest z mozliwoscia faktury ze stanów ale jesli mam europejski NIP to chyba się da.

Jak myślicie?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba z większych i liczących się firm tylko progreso odstaje z mysql...

Dwa razy od nich większe SISCO ma PHP 4.3 i MySQL 4.0, więc ogólnie jest średnio ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że niedługo standardem powinien stać się tylko php5 i mysql5.

YPB?

 

Ludzie mają różne aplikacje i uniemożliwienie działania tych starszych przez odrzucanie wersji 4.x PHP i MySQL nie jest najlepszym pomysłem na prowadzenie biznesu. Zresztą po co to robić, skoro równolegle na serwerach mogą współdziałać wersje 4.x i 5.x?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie odrzucenie starych wersji spowoduje niedziałanie a błędnie od samego początku napisany kod który jakoś tam przy większej tolerancji php4 czy mysql 4 działał. Przykładem jest chociażby to forum. Płaci się 149$ a ci nawet nie potrafią porządnie zapytań skryptu instalacyjnego sformułować żeby się nie krzaczył przy strict mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu Nazwa.pl też forsowała przeprowadzkę na mysql5 ale zwyciężył rozsądek i obie wersje działają równocześnie tylko na innych portach. Dobrze tez jest rozwiązane php4 i 5 wiec jednak się da bezboleśnie wprowadzać nowe oprogramowanie.

 

Szkoda że DNS w nazwa.pl są delikatnie mówiąc niekonfigurowalne automatycznie pod kontem edycji wpisów jak w home czy kei.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale co.. home każe używać MySQL 5, bez opcji z czwórką? toż to lipa... tak z dnia na dzień? 4.1 rulez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie mają różne aplikacje i uniemożliwienie działania tych starszych przez odrzucanie wersji 4.x PHP i MySQL nie jest najlepszym pomysłem na prowadzenie biznesu. Zresztą po co to robić, skoro równolegle na serwerach mogą współdziałać wersje 4.x i 5.x?

 

Przeważa ilośc skryptów poprawnie działających z nową wersją i dlatego pliki z rozszerzeniem .php powinny być interpretowane przez PHP 5 a pliki o rozszerzeniu np .php4 przez PHP4. Takie jest moje skromne zdanie.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
To chyba z większych i liczących się firm tylko progreso odstaje z mysql...

Dwa razy od nich większe SISCO ma PHP 4.3 i MySQL 4.0, więc ogólnie jest średnio ;).

no to very security !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeważa ilośc skryptów poprawnie działających z nową wersją i dlatego pliki z rozszerzeniem .php powinny być interpretowane przez PHP 5 a pliki o rozszerzeniu np .php4 przez PHP4. Takie jest moje skromne zdanie.

Omatkoboskojedyno...

Gdybym miał hosting, który kazałby tak rzeźbić z rozszerzeniami, to bym im podziękował - szkoda nerwów.

W Progreso wszystko mi działa z rozszerzeniem .php i jeśli to musi działać na wersji 4, to ustawiam odpowiednią opcję. Jeżeli aktualizuję skrypt i może on już pracować na wersji 5, to po prostu klikam w odpowiednim miejscu i już ta sama domena zaczyna być traktowana jako PHP 5. Wszystko w locie i bez restartu czegokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeważa ilośc skryptów poprawnie działających z nową wersją i dlatego pliki z rozszerzeniem .php powinny być interpretowane przez PHP 5 a pliki o rozszerzeniu np .php4 przez PHP4. Takie jest moje skromne zdanie.

Omatkoboskojedyno...

Gdybym miał hosting, który kazałby tak rzeźbić z rozszerzeniami, to bym im podziękował - szkoda nerwów.

W Progreso wszystko mi działa z rozszerzeniem .php i jeśli to musi działać na wersji 4, to ustawiam odpowiednią opcję. Jeżeli aktualizuję skrypt i może on już pracować na wersji 5, to po prostu klikam w odpowiednim miejscu i już ta sama domena zaczyna być traktowana jako PHP 5. Wszystko w locie i bez restartu czegokolwiek...

 

Jesli jest mozliwosc ustawienia w panelu administracyjnym wersji PHP jaka ma pracowac na koncie to jest to super sposób. Moj pomysl odnosił się do bezsensownej obsługi PHP5 tylko w skryptach o rozszerzeniu .php5 bo przecież przeważnie piszę się skrypty z rozszerzeniem .php.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jest mozliwosc ustawienia w panelu administracyjnym wersji PHP jaka ma pracowac na koncie to jest to super sposób.

No ba. Wygodny jak cholera i chyba jedyny sensowny, gdy równolegle istnieją dwie wersje oprogramowania.

 

Moj pomysl odnosił się do bezsensownej obsługi PHP5 tylko w skryptach o rozszerzeniu .php5 bo przecież przeważnie piszę się skrypty z rozszerzeniem .php.

I tutaj się zgadzamy w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu firm hostingowych php5 to nowość dla hackerów, pod którą nic nie działa ze starego kodu, dlatego bawią się w rozszerzenia... można to obejść mod rewritem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości hostingów wystarczy jeden wpis w .htaccess - co daje możliwość ustawienia na folder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×