Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Johnatan

Kupuję Dedyk... I Co Dalej

Polecane posty

Jestem newbie w tematyce serwerów dedykowanych i Linux'a. Ponieważ strona zaczyna generować już całkiem spory ruch, zastanawiam się nad przejściem na serwer dedykowany.

 

Zamierzam kupić ten: http://www.ovh.pl/produits/start100m.xml, głównie z powodu możliwości instalacji gotowego środowiska z PHP5 i MySQL 5: http://www.ovh.pl/items/distributions/gnu/release_2.xml .

 

Chciałbym teraz uzyskać od Was informację, czy przenosząc taki serwer z home.pl, będę musiał zadministrować dużo elementów? Na pewno będę musiał podpiąć domenę, to chyba nie jest trudne. Ale co dalej? Konfiguracja bazy pewnie będzie prosta z poziomu panelu i coś jeszcze zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym teraz uzyskać od Was informację, czy przenosząc taki serwer z home.pl, będę musiał zadministrować dużo elementów? Na pewno będę musiał podpiąć domenę, to chyba nie jest trudne. Ale co dalej? Konfiguracja bazy pewnie będzie prosta z poziomu panelu i coś jeszcze zostaje?
Administracja wlasnym serwerem to zupelnie inna bajka niz obsluga konta z panelu Uslugodawcy.

Albo duzo poczytaj, albo sie za to w ogole nie bierz.

 

Wlasnie dla takich osob jak Ty powstala nowa oferta Progreso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament miesieczny (niezaleznie od wybranego wariantu): 600 pln netto

Koszt instalacji (wariant 1 / wariant 2): 1000 pln / 1500 pln netto *

 

Myślę bardziej o kwocie 200 zł. Z tą administracją - zdaję sobie z tego sprawę, dużo czytałem, ale co konkretnie doszło by do tego, co przedstawiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abonament miesieczny (niezaleznie od wybranego wariantu): 600 pln netto

Koszt instalacji (wariant 1 / wariant 2): 1000 pln / 1500 pln netto *

 

Myślę bardziej o kwocie 200 zł. Z tą administracją - zdaję sobie z tego sprawę, dużo czytałem, ale co konkretnie doszło by do tego, co przedstawiłem?

Wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak napisał p wszystko musisz robić sam a przynajmniej panować nad wszystkim, bo nawet jeśli dostaniesz coś co będzie działać to w każdej chwili mogą być błędy i wtedy to już do Ciebie należy ich rozwiązanie bo sam dla siebie jesteś supportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę bardziej o kwocie 200 zł. Z tą administracją - zdaję sobie z tego sprawę, dużo czytałem, ale co konkretnie doszło by do tego, co przedstawiłem?

w 200pln nie wiem czy masz jakies szanse zey sie zamknac...

ja bule okolo 400pln miesiecznie za samego dedyka

 

teraz do opieki wykorzystuje podwladnego z pracy xD ale wczesniej musialem bulic komus a i tak do rzeczy takich jak np konfiguracja antyspamowa zlecam specom ktorzy sobie licza...

 

najlepiej zebys sie dogadal z kims i wzia pol maszynki - druga polowe wzialby ktos kto by sie opiekowal serwerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ja mówi moron - kupno serwera z kimś na pół to najlepsze rozwiązanie.

Ja wykupiłem serwer z niemieckiej serwerowni www.webperoni.de za 40 euro. Ze zniżkami wychodzi w granicach 74 zł dla mnie.

Cena jak na serwer trzeba przyznać niezbyt wygórowana.

Niestety to ja zajmuję się serwerem ;)

A z samym serwerem dużo roboty nie ma. Chociaż muszę przyznać - zmiana paru ustawień czyni cuda.

W przypadku problemów możesz napisać do supportu z serwerowni - kontakt w języku ang albo niem. Bez kłopotów i z pełną kulturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz skonczyc kurs linuxowy ale administracja serwerem hostingowym to zupelnie inna bajka

obecni tu admini maja kupe sposobow na lepsze dzialanie serwera a co najlepsze praktycznie kazdy ma inny sposob xD

 

tych rzeczy sie w ksiazkach i manualach nie wyczyta - za nie trzeba placic specom i to niestety niemalo... :/

 

chcesz sie uczyc na bledach?

zycze powodzenia w odzyskiwaniu kopii zapasowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze powodzenia w odzyskiwaniu kopii zapasowych ;)
A i te trzeba umiec dobrze zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale mi chodzi o sytuację, gdy po zainstalowaniu dedyka z w/w oferty z tym co tam jest, czy dużo rzeczy będzie trzeba zrobić, aby uruchomić jakiś prosty skrypt w PHP obsługujący MySQL.

 

Pisze "gotowa instalacja" i chcę się przekonać, na ile "gotowa" po prostu.

 

Rozumiem, że administracja serwerem to temat-rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tyle gotowa ze 2 tygodnie po przejeciu serwera mialem wlama bo nieaktualna wersje linycha mialem...

 

bez osoby ktora zna sie na linuxie bedzie ci trudno - np jak ktos z klientow (albo ty) bana zaliczy, wiesz jak zdiac?

a speca mozesz wynajmowac raz na jakis czas do aktualki czy wprowadzenia jakis poprawek (troche sie meczylem zeby tak popodpinac domeny zeby wszedzie maile dochodzily...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer będzie pod jedną stronę...

 

Pytanie przy okazji: czy da się jakoś graficznie (przy pomocy czegoś w stylu wirtualnego pulpitu) administrować takim serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecal isc na glebokie wody :P Albo sie nauczysz albo utoniesz... ale mysle ze warto zarwac pare nocek by potem nie miec problemow i byc niezaleznym, satysfakcja niezla :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct - dzięki za słowa otuchy.

 

Ale ja wciąż chcę się dowiedzieć jednego: ile trzeba będzie rzeczy zadministrować do tego oprogramowania z linku, aby móc uruchomić jedną stronę z PHP i MySQL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja wciąż chcę się dowiedzieć jednego: ile trzeba będzie rzeczy zadministrować do tego oprogramowania z linku, aby móc uruchomić jedną stronę z PHP i MySQL?
A ile razy Ci trzeba napisac, ze wszystkie rzeczy. Jedna zle administrowana usluga => mozliwy wlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zalezy co tam daja

jak daja pakczki ktorych nie trzeba latac to duzo roboty nie powinno byc ale na twoim miejscu znalazlbym jakiegos speca ktory by rzucil okiem i poustawial wszystko jak trza :P

 

odradzam smodzielny start - chyba ze liczysz sie z wlamami i padami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administracja nie kończy się na instalacji z paczek. W wersji dla początkujących ona się tam wręcz dopiero zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×