Skocz do zawartości
Wojciech

Ulubione Panel

Ulubiony panel hostingowy  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest wasz ulubiony panel hostingowy?

    • cPanel
      12
    • Plesk
      2
    • DirectAdmin
      12
    • Inny
      12


Polecane posty

Oto mała ankieta. Proszę glosować na wasz ulubiony panel hostingowy.

 

Dziękuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Direct admin - bardzo czytelny i funkcjonalny :) cPanel to cień, ale też ma fajne opcję. Z tych dwóch biorę DA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Coś między cPanelem, a Direct Adminem ;)

 

DA jest mało intuicyjny, a znowu cPanel trochę przekombinowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/bin/ksh ;)

lol...

Zapomniałeś dodać, że panele z ankiety są do niczego,

bo nie współpracują z OpenBSD. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś dodać, że panele z ankiety są do niczego,
Nie zapomnialem, po prostu nie pisalem bo to wydaje sie byc oczywiste ;)

 

A tak na powaznie to zaden z ogolnodostepnych paneli (a nawet 'wlasnych' - wliczajac w to extranet) nie przypadl mi w ogole do gustu (no i te bledy i niedociagniecia... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(a nawet 'wlasnych' - wliczajac w to extranet) nie przypadl mi w ogole do gustu (no i te bledy i niedociagniecia... ;))

A to Ty pisales extranet? :)

 

Pod 'wlasny' mialem na mysli wlasny a nie obojetnie jaki ale jakis autorski - robimy takie funkcje w panelu, ktore my chcemy a uzyszkodnicy moga sobie plakac - kto by sie nimi przejmowal :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to Ty pisales extranet? :)
Nie, gdybym pisal to nie bylo by '' ;)

 

Pod 'wlasny' mialem na mysli wlasny a nie obojetnie jaki ale jakis autorski - robimy takie funkcje w panelu, ktore my chcemy a uzyszkodnicy moga sobie plakac - kto by sie nimi przejmowal :)
Fakt, u Ciebie nie bylo '' :)

 

Ale mimo wszystko - po co Wam panel do administrowania serwerem skoro mozecie to samo zrobic via SSH / konsole? :) Bo o ile jeszcze sens istnienia 'panelu dla uzytkownika koncowego' moge zrozumiec, to sensu istnienia 'panelu dla pseduo-administratorow' (oczywiscie nie mam tu na mysli Ciebie :)) juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mimo wszystko - po co Wam panel do administrowania serwerem skoro mozecie to samo zrobic via SSH / konsole?

Ja bardzo lubie konsole i w kolko na niej siedze ale zobacz, czy szybciej bedzie wejsc do binda, dopisac kilka linijek w named.conf, nastepnie skopiowac jakis plik strefy, przerobic go pod nowa domene, nastepnie reload binda, nastepnie wejsc do konfiguracji apache'a i stworzyc nowa wirtualke

czy tez

wypelnic trzy pola textowe w formularzu i nacisnac guzik submit

;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo lubie konsole i w kolko na niej siedze ale zobacz, czy szybciej bedzie wejsc do binda, dopisac kilka linijek w named.conf, nastepnie skopiowac jakis plik strefy, przerobic go pod nowa domene, nastepnie reload binda, nastepnie wejsc do konfiguracji apache'a i stworzyc nowa wirtualke

czy tez

wypelnic trzy pola textowe w formularzu i nacisnac guzik submit

:)

Hmm... Troszke zle mnie zrozumiales. Ale analogicznie, czy szybciej bedzie:

1) zalogowac sie via SSH (zakladajac, ze nie jestes stale zalogowany ;)) i odpalic skrypt(*sh) lub program (c/perl/python), ktory dopisze pare linijek w named.conf, stworzy na podstawie szablonu plik strefy dla nowej domeny, doda nowa wirtualke dla Apache i wysle HUP'a do Binda i Apache...

czy

2) zalogowac sie do panelu administracyjnego, wypelnic trzy pola tekstowe, nacisnac przycisk SUBMIT, po ktorym wasza strona lub zewnetrzny program wykona to samo co powyzej?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Troszke zle mnie zrozumiales. Ale analogicznie, czy szybciej bedzie:

Aha, juz rozumiem :)

To ja osobiscie bym wolal skrypt z konsoli ale na przyklad kolega siedzacy biurko obok woli obsluge via przegladarka (bo np. grafik nie powinien zbyt czesto dostawac dostepu do roota) :) Stad nie robilem juz skryptu via konsola :) (nie czepiaj sie juz prosze, ze moglem zrobic skrypt pod konsole i zrobic pozniej mozliwosc uruchomienia go via www) ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekhm, cgi, ekhm... ;)

CGI to zuo, nie uzywam tego (nawet apache nie dostaje odpowiedniego modulu) :)

No chyba, ze mozna jakos ustawic globalnie cos typu phpowy open_basedir na niego. Jak mozna, to mnie oswiec prosze jak (nigdy nie wczytywalem sie w dokumentacje) i polubie CGI :]

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CGI to zuo, nie uzywam tego (nawet apache nie dostaje odpowiedniego modulu) :)

No chyba, ze mozna jakos ustawic globalnie cos typu phpowy open_basedir na niego. Jak mozna, to mnie oswiec prosze jak (nigdy nie wczytywalem sie w dokumentacje) i polubie CGI :]

suEXEC (1.3.x, 2.0.x) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suEXEC (1.3.x, 2.0.x) ;)

A zrobie cos takiego w suexecu, ze:

1. user moze sobie skorzystac z jakiegos biblioteki na serwerze (np. curl), moze wyslac maila za pomoca lokalnego smtp

i

2. nie bedzie mogl wyjsc poza swoj /home/user i zrobienie czegos takiego: open(PROCESS, "ls -al /home"); albo open(PROCESS, "cat /etc/passwd"); wywali mu blad, ze nie ma uprawnien?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/bin/ksh ;)

Hardkorowiec ;d

Ogolnie /me toleruje tylko bash'a. ;>

 

Hmm... Troszke zle mnie zrozumiales. Ale analogicznie, czy szybciej bedzie:

1) zalogowac sie via SSH (zakladajac, ze nie jestes stale zalogowany :)) i odpalic skrypt(*sh) lub program (c/perl/python), ktory dopisze pare linijek w named.conf, stworzy na podstawie szablonu plik strefy dla nowej domeny, doda nowa wirtualke dla Apache i wysle HUP'a do Binda i Apache...

czy

2) zalogowac sie do panelu administracyjnego, wypelnic trzy pola tekstowe, nacisnac przycisk SUBMIT, po ktorym wasza strona lub zewnetrzny program wykona to samo co powyzej?

:)

Widzicie - Bez obrazy, ale macie stare paluszki, wiec zajemuje Wam to xxx czasu (lenistwo), gdy ja robie to szybciej niz uruchamiaja Wam sie panele. ;d

 

PS.

Belli, od kiedy lubisz OpenBSD? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO, dla użytkownika końcowego konsolka też jest przydatna (nie wyobrażam sobie kopiowania/przenoszenia 1000+ plików via jakiś 'file-menager' ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz troche weny tworczej to nie stanowi to problemu. ;)

 

PS.

Teraz nie wiem, juz ponad 8 miesiecy nie uzywalem cPanela oraz DA.

Jedynym moim panelem jest Postfixadmin, ktorego zainstallowalem ze wzgledu na jednego znajomego, ktory ma u mnie meile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ta wasza generalna nienawiść do panelów hostingowych.

Fakt ze administrowanie konta/serwera prosto z shell'a może być szybsze i bardzie elastyczne za pomocą skryptów.

 

Ale tak na przykład przeciętny Pan Kowalski, co sobie założył stronkę z oferowanymi serwisami jego małego biura lotniczego. Bardzo mała szansa ze ma on w ogóle pojecie co to jest shell.

 

Moze moje pytanie było źle zadane, albo nie właściwe osoby odpowiedziały na nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze moje pytanie było źle zadane, albo nie właściwe osoby odpowiedziały na nie ;)

To drugie :)

A jesli mialbym wybierac z gotowych paneli to chyba wybralbym DA. Plesk jest zbyt cukierkowy a cpanel jakis taki dziwny :) Nie lubie go...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zrobie cos takiego w suexecu, ze:

1. user moze sobie skorzystac z jakiegos biblioteki na serwerze (np. curl), moze wyslac maila za pomoca lokalnego smtp

i

2. nie bedzie mogl wyjsc poza swoj /home/user i zrobienie czegos takiego: open(PROCESS, "ls -al /home"); albo open(PROCESS, "cat /etc/passwd"); wywali mu blad, ze nie ma uprawnien?

1) Tak - suexec(8) odpala wszystkie skrypty jako uid:gid systemowy, wiec user ma dostep do tego samego do czego ma dostep z poziomu shella,

2) Jesli ma uprawnienia do uruchamiania /bin/cat i do czytania /etc/passwd to bedzie mogl...

O ile oczywiscie to drugie mozna zablokowac korzystajac z chroot(8)'a to wtedy tez znika dostep do wszystkich bibliotek znajdujacych sie poza nim ;)

 

Poza tym o cgi raczej myslalem pod katem panelu administracyjnego niz czegos 'dla uzytkownika koncowego' poniewaz cgi jest wolne. Jezeli zalezy Ci na wydajnosci zerknij na fastcgi (+ mod_fastcgi). Chociaz tutaj znowu pojawiaja sie problemy cgi (dostep do wszystkiego do czego ma dostep user systemowy vs chroot(8)), a przynajmniej tak mi sie wydaje, bo nie mam doswiadczenia z *cgi na nieufnej platformie hostingowej :)

 

Hardkorowiec ;d

Ogolnie /me toleruje tylko bash'a. ;>

bash jest dla kobiet :)

 

$ whereis bash
$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×