Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taifun

Ovh.pl - Plan 90' ... Czemu Tak Duży Transfer?

Polecane posty

Witam.

Interesuje mnie oferta http://www.ovh.pl/produits/90plan.xml

Jako, że jestem webmasterem, który nie idzie na plany hostingowe 9999999 MB ftp i 1 GB transferu na rok poszukuję hostingu spełniające moje wymagania. Znalazlem to ovh 90 plan

Transfer WWW 	600 GB/miesiąc

i się pytam: Gdzie tu haczyk?

Czyżby transfer obejmować upload i wysyłanie? Czy ktoś ma tam konto? Dlaczego tak tanio jak w firmach o wiele gorszych np. linuxpl.com , nazwa.pl są przecież droższe ceny i to znacznie.

Czy serwer wirtualny to zwykły hosting czy vps?

i o co chodzi z tym:

FTP Anonymous 	90 MB

i to:

Bazy MySQL 5 	5
Zalecany rozmiar bazy 	40 MB

przecież 40 MB to śmiech na sali jest...

Czemu ovh.pl przedstawia tak dziwnie informacje? ? ?

pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie to tym haczykiem jest ilość połączeń do bazy. Jak dobrze przeczytałem jest tylko 10. Standard to minimum 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 10 tto jaka największa strona z trego zakresu przejdzie?

 

pierwsze slysze zeby do poprawnego dzialania strony NIEZBEDNA byla baza danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jaka największa strona pójdzie z limitem 10. Chodziło mi poprostu że te 10 stałych połączeń jest niewspółmierne do transferu i miejsca jakie to konto oferuje. Na przykład: stawiasz forum na które wchodzi 200 osób dziennie. Takie forum w dużym przybliżeniu może generować około 10GB transferu miesięcznie. Jeśli na takie forum wchodzi 200 osób dziennie to jest znaczne prawdopodobieństwo że w tym samym czasie(w czesie wykonywania skryptu) kliknie więcej niż 10 osób na raz. Wtedy tej 11stej osobie pojawi się błąd w postaci limitu bazy danych. A co dopiero jakbyś generował takim forum 600GB transferu miesięcznie. Aby wykorzystać transfer 600GB to trzeba pewnie stworzyć stronę typu download. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć jaka największa strona pójdzie z limitem 10. Chodziło mi poprostu że te 10 stałych połączeń jest niewspółmierne do transferu i miejsca jakie to konto oferuje. Na przykład: stawiasz forum na które wchodzi 200 osób dziennie. Takie forum w dużym przybliżeniu może generować około 10GB transferu miesięcznie. Jeśli na takie forum wchodzi 200 osób dziennie to jest znaczne prawdopodobieństwo że w tym samym czasie(w czesie wykonywania skryptu) kliknie więcej niż 10 osób na raz. Wtedy tej 11stej osobie pojawi się błąd w postaci limitu bazy danych. A co dopiero jakbyś generował takim forum 600GB transferu miesięcznie. Aby wykorzystać transfer 600GB to trzeba pewnie stworzyć stronę typu download. Pozdrawiam.
1) Hosting nie istnieje tylko i wylacznie po to, by ktos mogl postawic sobie forum.

2) Zainsteresuj sie 'trwalymi polaczeniami' z baza danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym forum to tylko przykład. Wiem o tym że można postawić strone bez bazy, to oczywiste.

Wiem że można zastosować połączenia pconnect ale też są podzielone opinie na ten temat. Moim zdaniem na 600GB transferu, 10 połaczeń to trochę za mało. Powinno być chociaż 50.

Ale tak jak mówie jest to moje zdanie. I z chęcią poczytam opinie innych. Jeśli chodzi o strony bez bazy to teraz raczej mało już się takich tworzy. Przynajmniej jesli chodzi o mnie. Na przykład: standard, strona jakiejś firmy: podstrona o firmie, fotki produktów, formularz kontaktowy i aktualności(Właściciel ma swój prosty panel i dodaje sobie aktualności - i takie aktualności już korzystają z bazy, na plikach txt to troche kiepsko sie robi.) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przykład: standard, strona jakiejś firmy: podstrona o firmie, fotki produktów, formularz kontaktowy i aktualności(Właściciel ma swój prosty panel i dodaje sobie aktualności - i takie aktualności już korzystają z bazy, na plikach txt to troche kiepsko sie robi.)
Nie powiesz mi chyba, ze jest tam na tyle duzo informacji, ze via pliki .txt by to wolno chodzilo? Poza tym jak juz tak musisz korzystac z SQL'a to zawsze zostaje SQLite ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dwa fora. Jedno jest oparte na Przemo 1.2.25 : i ma uniq dziennie: 1.5k

drugie na czystym phpbb i ma: 1.5k ale w porywach może osiągnąć 8-10k [forum o serialu the o.c]. I ile średnio na sekundę może być polaczen ?

Czy sa jakies darmowe skrypt for oparte na Rubby on Rails [czy jakoś tak] albo Ajaxie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na co komu 600gb transferu jak mysql jest tak przyciete ze moze pare gb transferu na miesiac zrobisz.

jedyne do czego to sie nadaje to hosting plikow. o wielkosci bazy nawet sie nie bede wypowiadal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×