Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fighter

Sensowna Pensja Dla Admina Serwera Dedykowanego

Pensja dla admina serwera dedykowanego (zakładamy średni poziom wymagań klienta)  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka jest sensowna miesięczna pensja dla admina (obciążenie 2-3h dziennie)

    • 300 zł
      9
    • 500 zł
      5
    • 700 zł
      6
    • 1000 zł.
      8
    • 1200 zł.
      1
    • 1500 zł.
      4
    • powyżej 1500 zł.
      15


Polecane posty

Hej. Jakie są wasze opinie dotyczące płac dla admina serwera dedykowanego?

Ze względu na wiele zmiennych wprowadzam kilka założeń, aby uprościć sprawę:

  • jest to serwer raczej _nie_ przeznaczony do dzielenia w celu dalszego hostingu (a np. serwer na potrzeby firmy, której przestało wystarczać konto www+email, może też chcą mieć zabezpieczony dostęp do jakiejś aplikacji).
  • wymagania klienta nie są zbyt rozbudowane w czasie - tzn. po instalacji bazowego systemu i aplikacji jest to raczej bieżący maintenance i zapewnianie nieprzerwanej, bezpiecznej pracy a nie ciągłe zmiany, reinstall-e, itd.
  • admin jest dostępny pod telefonem 24h, pod mailem 8-18.
  • admin reaguje na zgłoszenie problemu/prośbę o zmianę w konfiguracji w czasie do kilkunastu minut w godzinach 8-18
  • admin reaguje na awarie sprzętowe 24h i zapewnia, że downtime nie przekroczy 6h
  • admin pośredniczy we wszystkich sprawach i problemach związanych z serwerownią i serwerem (czyli odciąża od tych spraw klienta)
  • przy dobrej organizacji pracy realne sumarczyne "konsolowe" obciążenie admina to 2-3h/dziennie (oczywiście do tego dochodzi smycz i odpowiedzialność)
  • pensja jest realna na dzisiejszym rynku - tzn. w miarę atrakcyjna dla potencjalnych klientów
  • kwota netto (czyli to, co admin dostaje na rękę)

Dzięki za głosy w sondzie i opinie.

 

-fighter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(obciążenie 2-3h dziennie)
[*] wymagania klienta nie są zbyt rozbudowane w czasie - tzn. po instalacji bazowego systemu i aplikacji jest to raczej bieżący maintenance i zapewnianie nieprzerwanej, bezpiecznej pracy a nie ciągłe zmiany, reinstall-e, itd.
A wiesz, ze te 2 rzeczy sie wykluczaja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz, ze te 2 rzeczy sie wykluczaja? ;)

Nie bardzo - chodzi ci o to, że 2-3h to za dużo?

Wg mnie po początkowym, trudnym etapie i przy spełnieniu pozostałych warunków, o których pisałem, to 2-3h total cputime jest aż nadto. (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo - chodzi ci o to, że 2-3h to za dużo?

Wg mnie po początkowym, trudnym etapie i przy spełnieniu pozostałych warunków, o których pisałem, to 2-3h total cputime jest aż nadto. (?)

A co mozna robic przez 2-3h godziny dziennie przy dzialajacym serwerze? ;)

 

Jezeli to nie webhosting to musisz mnie oswiecic - nie mam doswiadczenia w innych sprawach. Przy WH jest co robic, a to modul, a to praw ktos nie umie ustawic, a to zerknac w logi etc. Ok - userzy sa pomyslowi, zawsze cos sie znajdzie. Ale przy dedyku nie pod typowy webhosting (czyt. duza roznorodnosc klientow) to 2-3 to duzo za duzo. Stawiasz system - kasujesz konkretna kasiure, a pozniej to tylko serwis. Jezeli to wymaga 2-3 h dziennie serwisu, znaczy, ze pokickales sprawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doswiadczony admin nie bedzie robil za grosze - poczatkujacy zwykle nie oczekuja ze ktos im zaplaci wielkie pieniadze - tyle ze wiadomo niedoswiadczony admin moze narobic szkod i wtedy to wiecej kosztuje niz ten bardziej doswiadczony.

 

z doswiadczenia wiem ze im wiecej placisz tym mniej masz zmartwien. oczywiscie trzeba tez brac pod uwage czas pracy - 99% czasu admin nic nie robi wiec placenie comiesiecznej pensji adminowi to tak jakby ubezpieczenie (niekoniecznie duze pieniadze) i tak jak w firmach ubezpieczeniowych admin zrobi co trzeba kiedy czas przyjdzie.

 

oczywiscie admini moga pracowac tak dla kilku pracodawcow - no chyba ze firma jest duza i trzeba tracic na nia duzo czasu(no ale musialaby byc naprawde duza).

 

ale za samo 24/7 powinno sie dobre pieniadze placic - nikt nie jest happy jak musi cos zrobic a czuje sie jak zombie bo dawno po dobranocce.

 

jesli doswiadczony admin to zaglosowalbym ponad 1000zl/m przy tych punktach ktore sa podane(remote admin) jesli admin ma byc fizycznie na miejscu to minimum 2000zl/m.

jesli niezbyt doswiadczony to nie wiem czy jest sens takich zatrudniac ale jesli juz to nie sa zwykle warci wiecej niz 300zl/m no i pewnie nie spelnia wszystkich wymagan bo bez doswiadczenia nie sa na pozycji aby cokolwiek doradzac.

 

przez doswiadczony rozumiem ze ma kilka lat pracy za soba i mial dostep do roznego rodzaju sprzetu i oprogramowania(takze tego kosztujacego troche wiecej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale za samo 24/7 powinno sie dobre pieniadze placic - nikt nie jest happy jak musi cos zrobic a czuje sie jak zombie bo dawno po dobranocce.
Tia... Za sama 'dyspozycyjnosc' przysluguje dodatek do placy na poziomie 30-40%... Chociaz szczerze mowiac nie wiem czy jest to wymuszone prawnie czy nie. Ma ktos na ten temat jakies dokladniejsze informacje (tak, nie chce mi sie szukac ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tia... Za sama 'dyspozycyjnosc' przysluguje dodatek do placy na poziomie 30-40%... Chociaz szczerze mowiac nie wiem czy jest to wymuszone prawnie czy nie. Ma ktos na ten temat jakies dokladniejsze informacje (tak, nie chce mi sie szukac :()?

 

Z tego co wiem jest - ja mam np w trakcie dyżuru 1/8 stawki godzinowej jak nic nie robię, a jak podejmuję interwencję, to zależnie od pory dnia, tygodnia itp 100, 200 lub 300% stawki godzinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Te 2-3h nie mówią nic konkretnego. Pierwszym aspektem jest podjęcie odpowiedzialności za serwer jego działanie i dane na wypadek ataku.

Drugi aspekt to co ma tam być? Bo jeżeli serwer firmy obracającej dużymi pieniędzmi i sporą ilością danych osobowych to niewątpliwie jest to wysoka odpowiedzialność i cena wykroczy poza twoją górna granice.

Ale jak by nie było postulował bym za ponad 1500 zł jeżeli usługa ma być profesjonalna i za taką usługę wiele firm zapłaci.

ps. zależy jak skonstruujesz kanały dystrybucji usługi i na jaką grupę docelowa klientów będziesz ją oferował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Przy podanym przykladzie placimy okolo 35-40 PLN (netto) czyli stawka miesieczna ponad 2000-3000 PLN i tyle jest warty dobry Administrator. Przy pelnym etacie okolo 8000-10000 brutto. Oczywiscie dotyczy Administratora z Polski ;) Administrator niemiecki zarabia okolo 2500-3500 Euro brutto.

 

Z pozdrowieniami

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomasz.b: przeczytaj to co napisales, wychodzi ze polski admin zarabia prawie tyle samo co niemiecki!

Z doswiadczenia wiem ze roznica jest 3-4 krotna a nie 1,2 raza :).

 

 

Znam kilku adminow we Wroclawiu pracujacych w bankach, i uczelniach - wymiataja w administracji, oracle, cisco.. i granica 8 tys brutto jest daaleko poza ich pensjami. Na etacie to max 6k brutto.

 

 

Jesli ktos liczy sobie za 2-3h 40zl netto to jest oczywiscie ze na pelnym etacie takiej stawki za 8h dzien pracy nie dostanie.

 

Z podanych w temacie zadan administratora wnioskuje max 1k zl netto + powiedzmy 20-25zl/h za prace w godzinach nocnych 23-7. Wiekszosc z tych zadan to obstukany licealista jest w stanie zrobic.

Oczywiscie jesli ktos ma duze doswiadczenie to nie bedzie sie za takie groszesprzedawal :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijemy od tego ze 24x7x365 to jedna osoba nie da rady, jest to poprostu fizycznie nie wykonalne, poniewaz kazdy normalny czlowiek wyjezdza co jakis czas na urlop, czasami spozyje alkoholu troche wiecej anizeli jedno piwo, musi sie wyspac, czasami bywa chory, etc.

 

Jest jednak troche malych kilkuosobowych firm ktore sa w stanie zapewnic tego typu usluge.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×