Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tramil

Rezygnacja W Webperoni.de

Polecane posty

Witam mam mały problem (no moze nie taki maly) W lutym tego roku zakupilem serwer dedykowany w webperoni.de z umowa na rok (by uciec przed placeniem kosztow instalacj) w pazdzierniku tego roku na serwerze padl dysk. Stracilem wszystkie dane, a takze osobe ktora wykupywala czesc zasobow serwera dzieki ktorej bylem wstanie utrzymac serwer. Tak mnie ta syuacja zdenerwowala ze po tym wydarzeniu zaplacilem im jeszcze raz. Do konca umowy opoztsaly jeszcze 4 miesiace i webperoni.de chce za wszelka cene odzyskac kase. Policzyli sobie bagatela 168 Euro (z jakimis durnymi oplatami). Od ponad miesiaca nie uzywam juz tego serwera, jest on poprostu wylaczony. Dzisiaj nawet dostalem list do domu z ponagleniem i jezeli nie zaplace to oddadza sprawe do sadu. Teraz pytanie czy taka umowa internetowa jest wogole na tyle prawomocna by na jej podstawie mozna bylo oddac sprawe do sadu?? Czy nawet z takiego powodu (spadek jakosci uslug, utrata wszelkich danych) nei moge tej umowy zerwac. Prosze o pomoc bo naprawde nie mam ochoty ani funduszy by im zaplacic, a z drugiej strony nie chce lazic po sadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest prawomocna - a Ty jeśli ją zawarłeś to się z niej wywiązuj, bo niestety potem przez kilku takich jak Ty problemy mają uczciwi ludzie, którzy bez skanu aktu urodzenia/książeczki szczepień i opłaty 999 euro za setup nie mogą sobie normalnie postawić serwera..

 

Pominę już to, że takie rzeczy jak pad dysku są zupełnie niezależne od serwerowni i to Ty powinnieneś zadbać o backupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o utrate danych tylko o przstu ktory byl ta sytuacja spowodowany. To takze nie zalezalo odemnie a z tego powodu stracilem klienta. Z twojej odpoweidzi wnioskuje ze pod zadnym pozorem nie moge zerwac takiej umowy tak?? Dobra teraz pytanie moze troche naiwne ale jakie sa szanse ze mnie dopadne w Polsce?? I uwież mi tu nie chodzi o nieuczciwosc. Tracac koienta stracilem zrodlo z ktorego utzrymywalem ten serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze: nie baw się w uniki - zadzwoń tam, albo napisz maila/list z opisem sytuacji i Twoją propozycją rozwiązania sprawy (czyli np. zapłata zaległego abonamentu i rozwiązanie umowy od grudnia) - masz dużą szansę, że będą chcieli z Tobą współpracować i przychylą się do Twojej propozycji. Udając "greka" nic nie zdziałasz, tylko pogorszysz sytuację a sądzić się bezpośrednio na pewno nie będą - najwyżej sprzedadzą Twój dług po zakończeniu umowy jak już odpowiednio urośnie jakieś firmie..

 

W ogóle jak dla mnie źle to rozegrałeś - jest masa chętnych na serwery z webperoni, których przeraża cały sposób rejestracji, autoryzowania się tam i opłata za setup - wystarczyło, że odsprzedałbyś komuś chętnemu czysty serwer (dając np. ogłoszenie na WHT) po tym całym padzie dysku i byłoby po problemie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Wiedz ze bede musial tam jutro zadzwonic. Dziki za wszystkie rady mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×