Skocz do zawartości
MasterNETpl

Magazyn "webhosting"

Polecane posty

O rany, ale dyskusja :-) Nie sadzilem, ze tylu czytelnikow tu mamy :-). Nie offtopicujemy za bardzo?

 

Generalnie to obawialem sie, ze dostane za INTERNET Makera :-) Juz spiesze z wyjasnieniami.

 

Do Pana: Pawel Gruszecki. Czytuję regularnie, przyzwoite czasopismo, ala proszę nam oszczędzić art (w INTERNET Maker) pod tytułem jak zainstalować phpbb przemo czy Vbulletin 3.6. My wszyscy kupujący to czasopismo wiemy jak klikać w ikonkę "dalej" w internecie. Proszę mi wierzyć na słowo.

 

- Może tak art na temat jak stworzyć menu z formie wielopoziomowego drzewka opartego o relacyjnej BD i obiektowego PHP5 wspieranego za pomocą AJAX.

- Albo specyfika sql5 vis sql4 Jak sprawnie przesiąść sie na nowszą wersję.

- COREL kontra ADOBE (darmowa wersja dla prenumeratorów) :) - taki żart

 

Tego czasopisma nie kupią zwykli czytelnicy, W poprzednim numerze nie było specjalnie niczego czego bym nie wiedział a wiem że nic nie wiem.

Pozdrawiam

 

Tomi, po pierwsze - bez Pana :-). Po drugie - uwierz na słowo, że też chcielibyśmy czytać w IM inne rzeczy. Ale to jest tak, że są pewne wytyczne z góry, których musimy się trzymać. Pewne rzeczy są nie do przeskoczenia. Ma to być pismo dla początkujących webmasterów i iść stopniowo coraz dalej. Zwracam chociażby uwagę na fakt, że pismo jest robione na licencji brytyjskiego wydawnictwa Future Publishing (nota bene - dawniej wlasciciela CD-Action, PC Format, .net), a to już wiele determinuje. Nie mamy tutaj pełnej dowolności.

 

Byłbym w siódmym niebie mogą pisać lub czytać w IM porównanie specyfikacji SQL4 i SQL5. Ale to jest też trochę tak, że doświadczenie wydawnictwa jest jasne - zaawansowani czytelnicy znajdą zaawansowane rzeczy w necie. Niestety niewielu sięgnie po pismo. Natomiast bardziej początkujący użytkownicy sięgają po interesujące ich tematy w EMPiKu szybciej. Sad but true.

 

Dziękuję Panie Pawle za zrzut ekranu i wspomnienie o forum WebHostingTalk.pl w Magazynie Internet w raporcie o hostingu (listopad 2006).

 

Nie ma za co dziekowac, to swietne forum i nalezy mu sie promocja :-). Dodam tylko, ze rok temu moze nie bylo zrzutu, ale byl link :-).

 

Ooo.. to redaktor jest tu? Suuper :) heh.. muszę też zacząć kupować, bo jakoś nie mogłem się zdecydować... Computer Arts i CD-Action to razem już 3 dyszki :()

 

Pisma naszego wydawnictwa bardzo sie oplacaja w prenumeracie, IM i MI wychodza cos kolo 9 zl :-). Do tego mozna zaprenumerowac MI tylko jako PDF, z tego co pamietam cos kolo 6 zl :-). Jest tez stary sprawdzony sposob czytania w czytelni (w bibliotece, na uczelni) - staramy sie byc w kazdej wazniejszej.

 

Ja tu wiernym czytelnikiem jestem, a o jorze jeszcze ani razu nie wspomnieliście :).

Za to, Grześka ścigaliście 3 tygodnie aby skrobną coś o swojej firmie :)

 

Grzeska, Grzeska? P. Grzegorza Brzeskiego?

 

Co do jor.pl - przykro mi z tego powodu, ale zawsze mam ograniczone miejsce (i tak krzyczeli po mnie w DTP, ze za wielkie tabelki robie). Poza tym nie sposob przy tej ilosci roznych firm hostingowych kogos nie pominac. Staralem sie trzymac kryterium, ze biore firmy z TOP100, zeby sie nie pogubic. Tak bylo w zeszlym roku. W tym roku tworzenie tabelki wygladalo juz zupelnie inaczej, bo opracowywaly to inne osoby na zasadzie deklarytatywnej najwazniejszych hosterow w Polsce (wynikalo to z faktu, ze podobne opracowanie jest juz do kazdego numeru robione na lamach IM - ostatnie strony). Nie mialem juz na tabelke wplywu. Prawde mowiac nawet nie wiem co tam jest, bo jeszcze nie dostalem swojego egzemplarza MI. Z kolei na tych kilku stronach tekstu nie sposob wszystkiego opisac.

 

Jesli natomiast chodzi o sam raport hostingu, ktory tworze od 2002 roku - w tym roku podjalem decyzje, ze po 5 latach byl to ostatni moj raport. Po pierwsze dlatego, ze uznalem, ze temat potrzebuje nieco swiezosci (lapie sie na tym, ze co rok pisze to samo od frazy "Jak wybrac firme hostingowa dla siebie" tylko w innych slowach). Wystepuje juz u mnie zwyczajne zmeczenie materialu :-). Po drugie zas z roznych wzgledow przestaje byc odpowiednia osoba do pisania tego typu raportow.

 

Dziekuje natomiast za mile slowa pod adresem tego co dotad tworzylem.

 

Skoro już zeszliśmy na temat Magazynu Internet to też coś napiszę. Byłem baardzo wiernym czytelnikiem przez jakieś 3 lata (w międzyczasie nawet opublikowałem w nim 3 artykuły)... ale od jakiegoś czasu niestety poziom magazynu spadł. Stał się gazetą zbytnio nastawioną na zwykłego użytkownika sieci i jak rozumiem Internet Maker miał za to zadowolić tą drugą część czytelników. Niestety po pierwszym dość udanym numerze... też zaczęło się opisywanie klikologii itp. Innymi słowy, brakuje na rynku gazety dla bardziej zaawansowanych czytelników... i niestety pewnie się już to nie zmieni.

 

Profil Magazynu INTERNET sie zmienia i jest to koniecznosc rynkowa. Zapewne wielu z Was pamieta to pismo z poznych lat 90 czy jeszcze roku 2000-2001 - pismo specjalistyczne, dla fachowcow. Wyniki sprzedazy lat kolejnych wyraznie wskazuja jednak, ze ta grupa docelowa nie jest juz zainteresowana takim pismem (prawdopodobnie jest tak jak mowie - wszystko znajduja w Internecie). Dlatego pismo ewoluuje, bardziej w kierunku poczatkujacych uzytkownikow. Rozumiem, ze dla wielu oznacza to obnizenie poziomu, ale takie a nie inne sa oczekiwania rynku, nic na to nie poradzimy.

 

Natomiast kategorycznie musze sprostowac rzecz druga. INTERNET Maker nie mial byc pismem dla zaawansowanych. Wprost przeciwnie, pismem od A do Z wprowadzajacym w kwestie webmasteringu. O kwestiach doboru tematow pisalem juz wyzej. Choc staramy sie jak mozemy szukac kompromisu, i obok tematow dla poczatkujacych wstawiac tez cos dla sredniozaawansowanych.

 

Zgadzam się z przedmówcą. brakuje w magazynie np zaawansowanych objaśnień. Kurs Flasha jaki tam jest to niestety poziom dla przeciętnego anglika nie polskiego programisty webowego. A to w programowaniu dwa zupełnie inne poziomy.

 

Bingo ;-).

 

...no.. i właśnie dlatego po przejrzeniu w Empiku jednak tego nie kupiłem.. bo po co komu kolejny PC Format, albo - co gorsza - "Komputer Świat" czy jak to tam się nazywa.. swoją drogą PC Format po przejęciu i wznowieniu też podupadł, nie? heh

 

A to PC Formata ktoś przejął? Tego nie wydaje cały czas Bauer?

Generalnie jednak jest tak, ze IM ma z tego co wiem satysfakcjonujace wyniki sprzedazy. Przypomne, ze braklo nakladu numeru 1 w stosunku do ilosci zamowionych prenumerat. Widze tez, ze zamowien na prenumeraty caly czas przychodzi duzo. Nie jestem osoba kompetentna by takie rzeczy oceniac, ale wobec braku nowych wytycznych z gory wydaje sie, ze pismo spelnia zalozone cele.

 

Tak jak juz pisalem, chetnie sam zobaczylbym pismo dla bardziej zaawansowanych. Ale polozmy sobie reke na sercu i przyznajmy szczerze - czy bylibysmy chetni placic za cos, co w kilka sekund mozemy znalezc w Google'ach? Wiekszosci z nas przeciez manuale i jezyk angielski nie sa obce.

 

I na koniec jeszcze jedna informacja: koncze takze wspolprace z INTERNET Makerem. Numer listopad-grudzien bedzie juz tworzony bez mojego udzialu. Przez ten ostatni rok staralem sie jak najlepiej tworzyc to za co odpowiadalem (poczatkowo dzial Oprogramowanie i Aktualnosci, a pozniej nowe, rozszerzone Aktualnosci). Mam nadzieje, ze udalo mi sie to co najmniej nienajgorzej ;-). Planuje natomiast zintensyfikowac swoj udzial w Magazynie INTERNET, gdzie bylo mnie przez ten rok mniej. Ilosc nowych zadan i brak czasu (pisanie nie jest moim jedynym zajeciem) nie pozwalaja mi jednak dalej tworzyc rubryk wymagajacych duzo uwagi i bezwzglednej terminowosci.

 

Aktualnosci w IM przejmuje Bartek Dymecki, kolega z redakcji - sadze, ze efekt bedzie dla Czytelnikow zadowalajacy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zmiany profilu magazynu są koniecznie... oby tylko nie przesadzić. Tak jak to kiedyś było z Magazynem WWW... świetna pozycja swego czasu, ostro z nim współpracowałem przez jakieś 6 miesięcy, aż do czasu zmiany wydawcy. Ten zarządził zmianę profilu na lama-magazyn ze to już tak brutalnie określę i bodajże po niecałym roku pismo upadło.

 

Tak więc uważajcie by zbyt nie pójść w stronę zwykłego Kowalskiego :(

 

Co do Makera... widać źle odczytałem intencje i opisy tego magazynu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeska, Grzeska? P. Grzegorza Brzeskiego

 

Nie - Łyżwińskiego z Livenetu :) - wczoraj mu wspomniałem na gg, że jest o jego firmie wzmianka u Was i potem już musiałem mu opisywać jakie tam firmy są i jak to wszystko wygląda :( .

 

Co do jor.pl - przykro mi z tego powodu, ale zawsze mam ograniczone miejsce (i tak krzyczeli po mnie w DTP, ze za wielkie tabelki robie). Poza tym nie sposob przy tej ilosci roznych firm hostingowych kogos nie pominac. Staralem sie trzymac kryterium, ze biore firmy z TOP100, zeby sie nie pogubic.

 

To o Jor.pl, pisałem w ramach żartu :). Może za rok zasłużymy aby była o nas mowa :)

 

Jesli natomiast chodzi o sam raport hostingu, ktory tworze od 2002 roku - w tym roku podjąlem decyzje, ze po 5 latach byl to ostatni moj raport. Po pierwsze dlatego, ze uznalem, ze temat potrzebuje nieco swiezosci (lapie sie na tym, ze co rok pisze to samo od frazy "Jak wybrac firme hostingowa dla siebie" tylko w innych slowach). Wystepuje juz u mnie zwyczajne zmeczenie materialu :-). Po drugie zas z roznych wzgledow przestaje byc odpowiednia osoba do pisania tego typu raportow.

Też to zauważyłem, tyle, że właściwie nie ma aż tak dużo zmian, aby pisać dużo nowego, aczkolwiek jak co roku z przyjemnością przeczytałem, choć znalazłem kilka błędów :)

Np.

Nie warto szukać hostingu na Allegro
- podpis pod obrazkiem.

Ogólnie z reguły to prawda, aczkolwiek Allegro jest jak wielka tablica ogłoszeń - zaróno dobra firma może tam się ogłosić jak i małolaty.

Jednak przykładem dobrej firmy, która działa właściwie tylko na Allegro jest efuturo.pl, więc pomyślałem, że dla Sebastiana (właściciela efuturo.pl) taka ogólnikowa opinia, może być krzywdząca.

 

Poza tym coś tam jeszcze mi się nie zgadzało, ale teraz nie mam magazynu przed oczami, jednak pewnie chodziło o jakiś drobiazg - czasem lubię się czepiać :)

 

Natomiast, aż wstyd, ale nie wiedziałem, że NetArt nie ma obsługi całodobowej, a z owego artykułu się dowiedziałem :)

 

Dziekuje natomiast za mile slowa pod adresem tego co dotad tworzylem.

Profil Magazynu INTERNET sie zmienia i jest to koniecznosc rynkowa. Zapewne wielu z Was pamieta to pismo z poznych lat 90 czy jeszcze roku 2000-2001 - pismo specjalistyczne, dla fachowcow. Wyniki sprzedazy lat kolejnych wyraznie wskazuja jednak, ze ta grupa docelowa nie jest juz zainteresowana takim pismem (prawdopodobnie jest tak jak mowie - wszystko znajduja w Internecie). Dlatego pismo ewoluuje, bardziej w kierunku poczatkujacych uzytkownikow. Rozumiem, ze dla wielu oznacza to obnizenie poziomu, ale takie a nie inne sa oczekiwania rynku, nic na to nie poradzimy.

Doskonale to rozumiem - już jakiś czas temu myślałem:

"Po co kupować MI skoro mam to wszystko w internecie, a w dodatku połowa treści magazynu jest dla początkujących?"

Jednak jznalazłem kilka argumentów za kupowaniem magazynu:

- papier to nie monitor,

- MI można czytać wszędzie

- Często wiele rzeczy samemu nie szukałbym, a tak mam podsuniete pod nos - to samo z newsami

- Zawsze fajnie mieć wszystko zbite w jedną całość, przeglądnąć sobie co słychać tu i tam, oraz zobaczyc jak reklamuje się konkurencja :)

 

Magazyn ten traktuje jako miły przerywnik, dzieki któremu mogę ogarnąć newsy ze świata (choć często z miesięcznym opóźnieniem :)) i czasem coś może mnie zainspirować do wprowadzenia nowego pomysłu do biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką nadzieję, że za parę numerów IinernetMaker nie stanie się InternetViewer bo to będzie koniec czasopisma jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaawansowani czytelnicy znajdą zaawansowane rzeczy w necie. Niestety niewielu sięgnie po pismo.

Ale trzeba wiedziec czego szukac. A tak informacja w czasopismie moze zmobilizowac do zglebienia tematu juz na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

widziałem 2 numery tego, dla mnie zupełnie bezużyteczne, jakieś fotostory jak zainstalować forum na parę stron. ale rozumiem, ze do newcomerów może to trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem waszym czytelnikiem, ale, MI str. 30 4/2006 "...Niektóre systemy dostępu takie jak Neostrada w ogóle nie przewidują możliwości podarowania użytkownikowi publicznego IP..." Rok temu reklamowaliście hosting foxnetu... Tak pozatym to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maxkali1 nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, że reklamowali foxnet ?

Przecież to jest raczej sprawa wyłącznie redakcji czasopisma, prawda?

A może to była po prostu płatna reklama?

 

PS. ma już ktoś informacje co do dokładniejszego terminu wyjścia magazynu "WebHosting" ?

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@maxkali1 nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, że reklamowali foxnet ?

Przecież to jest raczej sprawa wyłącznie redakcji czasopisma, prawda?

A może to była po prostu płatna reklama?

 

PS. ma już ktoś informacje co do dokładniejszego terminu wyjścia magazynu "WebHosting" ?

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

 

Reklmowanie Foxnet-u w MI gdzie większość czytelników to nowicjusze, to tak samo jak by reklamować alkohol w Kaczorze Donaldzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reklmowanie Foxnet-u w MI gdzie większość czytelników to nowicjusze, to tak samo jak by reklamować alkohol w Kaczorze Donaldzie...

 

To byla platna reklama z tego co kojarze? Jesli tak to jakie mielismy podstawy, aby odmowic emisji reklamy? Klient to jak kazdy inny. To reklamodawca odpowiada za jakosc swoich uslug, a nie my. Dlaczego ktos z dzialu reklamy mialby odmawiac emisji reklamy kierujac sie jakimis antypatiami? Malo tego, skad mialby wiedziec, ze firma jest nierzetelna? Maja prowadzic sledztwo na temat kazdej firmy, ktora chce sie u nas reklamowac?

 

Idac dalej tym tropem, czy obecni tutaj przedstawiciele firm hostingowych maja odmawiac swiadczenia hostingu stolarzowi, ktory tnie krzywo stoly?

 

Porownanie do Kaczora Donalda jest IMO nietrafione, gdyz mowisz o pewnej okreslonej grupie towarow. Sadze, ze nasz dzial reklamy nie zgodzilby sie na promocje np. agencji towarzyskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zupelnosci z koega Piotrem Mikołajskim. Wydaje mi sie ze jesli wydawca bedzie home.pl to napewno nie bedzie poglebial temutu firmkonkurencyjnych, a znajac ta firme smiem twierdzic, ze pismo bedzie zawieralo artykuly jak zrobic cos w home.pl lub korzystajac z jego uslug.

 

Jesli chodzi o magazyn Internet to pamietam jak redakcja znajdowala sie w suterynie na stoklosach :(. Mam nadzieje, ze juz sie z tego miejsca wyniesliscie. Jesli chodzi o samo pismo to za bardzo sie nie orientuje, ale wydaje mi sie, ze stracilo duzo na wartosci pod koniec lat 90-tych i wtedy przestalem tez je czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o magazyn Internet to pamietam jak redakcja znajdowala sie w suterynie na stoklosach :(. Mam nadzieje, ze juz sie z tego miejsca wyniesliscie.

 

Teraz Kabaty :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako klient (mam u nich 3 serwery) dostałem 3 gazetki, nie wiem po co - chyba żebym sobie lepiej przyswoił komu mam płacić za serwer.

 

mam z home troche problemów ostatnio - więc w ramach rekompensaty powinni mi przysłać encyklopedie (płace im rocznie ponad 1000 zł) a nie 3x 16 stron bzdur (gazetka mediamarkt jest bardziej kształcąca :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Innymi słowy, brakuje na rynku gazety dla bardziej zaawansowanych czytelników... i niestety pewnie się już to nie zmieni.

 

A Magazyn PHP Solutions ? Jest calkiem dobry :)

 

PS. jak juz tak wszyscy dziekuja to, Alien, Progreso rowniez dziekuje za mile slowa w artykule o hostingu w MI i ladny screen shot ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako klient (mam u nich 3 serwery) dostałem 3 gazetki, nie wiem po co - chyba żebym sobie lepiej przyswoił komu mam płacić za serwer.

Jak to po co? Żeby podzielić się z nami faktyczną zawartością tych gazetek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamy foxnetu w MI to z tego co pamiętam było to w październiku-listopad 2005- foxnet był wymieniony obok takich firm jak home.pl czy kei.pl. To był identyczny przegląd firm hostingowych, jak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci przejrzalem jeszcze raz swoje teksty zeszloroczne i nazwa FoxNet sie tam nie pojawia. Nie wiem natomiast jakie byly reklamy platne, to nie mam w tej chwili jak sprawdzic. Numeru nie mam pod reka, jak znam zycie to pewnie gdzies porozdawalem.

 

PS. jak juz tak wszyscy dziekuja to, Alien, Progreso rowniez dziekuje za mile slowa w artykule o hostingu w MI i ladny screen shot ;-)

 

Naprawde nie ma za co dziekowac, opisuje to co uwazam za warte opisania :-). Z reszta - prosze nie bierz tego do siebie - ale najwieksza wartosc maja dla mnie podziekowania od Czytelnikow, a nie od firm, ktore opisuje :-). To chyba zrozumiale :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało byc o webhosting zeszło na MI, ale niewazne. Wrócmy do tematu - nie jestem klientem home.pl a tez bym sobie poczytał to 16 stronnicowe cudo. Skąd to można ściągnąc (podobno jest dostępne też w wersji elektronicznej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla pewnosci przejrzalem jeszcze raz swoje teksty zeszloroczne i nazwa FoxNet sie tam nie pojawia.

Dla pewności przejrzałem jeszcze raznumer 09/2005 - na końcu jest "Informator rynku internetowego" - na 5 jego stronie jest informacja o foxnecie na 1/3 kartki A4 :)

Jednak jestem w stanie zrozumieć to - wtedy FOXNET był w top100, a złe opinie o nim krązące nie były jeszcze aż tak widoczne (pospolite).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla pewności przejrzałem jeszcze raznumer 09/2005 - na końcu jest "Informator rynku internetowego" - na 5 jego stronie jest informacja o foxnecie na 1/3 kartki A4 :)

Jednak jestem w stanie zrozumieć to - wtedy FOXNET był w top100, a złe opinie o nim krązące nie były jeszcze aż tak widoczne (pospolite).

 

Wszystko jasne :-)

IRI to jest najzwyklejszy w swiecie dodatek reklamowo-ogloszeniowy :-). Klient placi i pisze o sobie co tylko ma ochote :-). Nie ma to nic wspolnego z raportem o hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta :)

 

Wlasnie wpadl mi w reke magazyn , przejrzalem te 16 stron w 15 sekund jedyne co sie w nim znajduje to poradniki jak cos zrobic w panelach home.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jedyne co sie w nim znajduje to poradniki jak cos zrobic w panelach home.pl

 

to jest żałosne... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Starając się to ocenić bezstronnie to jest to bardzo dobra reklama home.pl :). Ale są też plusy bo jednak kilka pojęć jest wyjaśnionych.

 

Tylko nie wiem po co dostałem go dwa razy (do dwóch domen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×