Skocz do zawartości
c_tom

Subdomeny - Mod Rewriter

Polecane posty

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli to złe miejsce na takie tytanie....

Mam u swojego hostingodawcy dla domen włączonego wildcarda z opcja catch-all i to jest dla mnie podstawa.

Ale jest problem z tym, że potrzebuję mieć kilka wyodrębnionych subdomen z przekierowaniem na inne katalogi. Problem jest w ustawieniem tego w konfiguracji. Pomyślałem, że zrobię to w mod rewrite, ale już mam kilka reguł dla głównej domeny i nie wiem jak teraz zrobić by na początku sprawdzał czy zapytanie jest kierowane do dwóch wyselekcjonowanych domen i przekierowywał jej tam, a jeśli nie spełnia tych warunków przeanalizował resztę reguł i je stosował.

Będę zobowiązany za pomoc

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Postaram się to wyjaśnić w prosty sposób.

Domyślam się, że nie próbowałeś w ogóle utworzyć tych subdomen wraz z wildcardem.

W dobrze skonfigurowanym serwrze WWW (apache) powinno wygladać to w sposób następujący:

- konfiguracja domen głównych

- konfiguracja subdomen

- konfiguracja wildcarda

 

Kolejność taka musi być zachowana ponieważ plik konfiguracyjny serwera czytany jest "z góry na dół".

Tak więc jeżeli chcesz aby stworzone subdomeny nie kierowały na stronę z wildcardem to muszą one być przed konfiguracją wildcarda.

 

PS. Rozumiem, że w panelu administracyjnym są opcje zarządzania subdomen ami i wildcardami.

Nie baw sie w mod_rewrite, od takich rzeczy jest panel administracyjny serwera.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×