Skocz do zawartości
rafii

Serwis Darmowych Aliasów - Czy Warto

Polecane posty

Witam.

 

Piszę tego posta, prosząc o wasze opinie.

Otóż, mam 4 domeny 3 litrowe łatwe do wypowiedzenia i do zapamiętania.

Miałem oferty kupna, ale ceny były bardzo niskie.

Zastanawiałem się nad uruchomieniem serwisu darmowych aliasów.

Koszt stworzenia samego serwisu to ok. 2500zł plus 100zł miesięcznie na reklamy.

Czy waszym zdaniem opłaca się uruchomić kolejny tego typu serwis?

Czy w przyszłości zyski z reklamy pokryją koszty stworzenia serwisu?

A może aliasy to już przeżytek?

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aliasy sa juz za bardzo powszechne, tzn. oferuje je wiele serwisow z na pewno lepszymi domenami od Ciebie. Najlepiej sprzedaj te domeny, lub postaw na nich jakis ladny serwis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na co poszło te 2500, przecież system aliasów można założyć za darmo? I powiedz - jakie są te "niskie" oferty, co przez to rozumiesz? Pytam, bo też mam trochę trzyliterówek i nie jestem zorientowany, czy wypada mi je sprzedać za daną sumkę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostą spronę można postawić za darmo. 2500 tyle wyniesie koszt stworzenia profesjonalnej strony przez firmę. Prostą stronę można samemu zrobić, ale wątpie czy taka strona będzie aż tak atrakcyjna jak strona wykonana przez firmę. Przykład? Porównajcie wygląd stony 54pl z ryj.pl Nie muszę wyjaśniać która wygląda ładniej. Wiadomo, im ładniejsza strona tym internauci bardziej ją dostrzegą.

Tak się zastanawiałem. Jeżeli strona będzie atrakcyjna i posiadała 4 domeny 3 literowe do wyboru to w przyszłości można pomyśleć o jakiejś reklamie na serwisie, mailingu do użytkowników, adsense. A z drugiej strony trzeba wydawawać kasę na reklamy w innch serwisach.

Czy warto - sam się zastanawiam.

 

Co do trzyliterówek dostawałem oferty ok 300zł za jedną.

 

A tak na marginesie co sądzicie o przyszłości aliasów?

Z 1 strony zaczyna brakować już ciekawych nazw domen .pl a z 2 strony nie każdy chce mieć własną stornę z nazwą aliasa na końcu nazwy witryny internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje podejścia do sprawy:

 

1. Domeny np. globalne sa tak tanie że teraz przeciętnego dzieciaka (biorąc pod uwage ze ma komputer i dostęp do internetu - co świadczy ze nie jest na skraju ubustwa) stać na rejestracje. To działa na niekożyśc aliasów...

 

2. Z drugiej strony ciekawych fraz dla domen już nie ma. A dla aliasów owszem.

 

 

Co do strony: obie które przytoczyłeś obsługuje podobny silnik. A wygląd to pikus i zawsze można zmienić.

Jeśli chcesz to zrobie CI ciekawszy lay za mniejszą cenę :)

 

Bo 2500zł to tak szybko CI sie nie zwróci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany na forum jakiś czas temu,

nie mniej jednak z perspektywy czasu i nabranych doświadczeń...

Doopy: co nam powiesz na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie szanuje stron uruchamianych na gotowych systemach aliasaowych, często nawet bez zmiany grafiki, itp - takie strony dużo nie osiągną.

 

Co do inwestycji w to, czy warto czy nie warto itp, powiem tak - zależy czy chcesz to robić dlatego że to lubisz czy dlatego że chcesz czerpać z tego zyski. Jeśli nastawiamy się na typowo komercyjny projekt to wystarczy parę ciekawych pomysłów/rozwiązań, i myśle że serwis taki powienien się napewno samemu utrzymać, a zapewne także z czasem zacząć przynościć zyski. Jednak nie obejdzie sie bez początkowych inwestycji w promocję, i początkowe utrzymanie.

 

Należy jednak pamiętać że z aliasów korzystają głównie młodzi webmasterzy, prowadzący swoje zazwyczaj amatorskie strony, a zazwyczaj taka grupa odbiorców w dodatku bez sprecyzowanej tematyki jest nie za wysoko ceniona przez reklamodawców, dlatego lepiej liczyć na reklamy typu AdWORDS itp.

 

Tak czy owak serwisów aliasowych są już setki, jak nie tysiące, czas na coś nowego :) Dlatego jak dla mnie lepiej jakoś inaczej zagospodarować te domeny.

 

Przepraszam jeśli ten post ma jakieś błędy/jest bez sensu lub coś tego pokroju - spałem 2 godziny, właśnie wróciłem do domu i dzisiaj chyba też nie pośpie, i jakoś dziwnie się czuje...:/

 

ps. @belli, zależy o który sekret dot. serwisów aliasowych Ci chodzi, o ile nie zdradziłem go w tym poście to daj znać, a może to zrobie hehe :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem naiwny aby myśleć, że aliasy przyniosą jakieś duże zyski.

Mam poprostu te 3 literówki i zastanawiałem się co z nimi zrobić.

Jeżeli serwis zarabiałby na siebie i jeszcze jakby zostało może na kilka piw :) to bym się cieszył. to hobby a nie szansa na wzbogacenie się.

Zastanawiałem się jeszcze jakby na jednym serwisie oferować darmowe aliasy i blogi. Ale nie wiem czy to dobre połączenie.

Wychodzę z założenia, że jeśli mam te domeny to warto coś na nich postawić, zamiast cieszyć się, że poprostu je mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×