Skocz do zawartości
exe

Wasza Opinia O Statystykach.

Polecane posty

Z GA jednak nie skorzystam :( Zapuszczam właśnie modlogan na 4 GB logu, porówna się wyniki ze stat.pl i AWStats.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z GA jednak nie skorzystam :)

Tak się nie zarzekaj :(

 

Zapuszczam właśnie modlogan na 4 GB logu, porówna się wyniki ze stat.pl i AWStats.

Jeśli już masz gotowe dane i w tym samym okressie miałeś stat.pl, to będzie to najlepsze rozwiązanie. Będziesz mógł porównać wszystko ze sobą i mam nadzieję, że się podzielisz wnioskami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Też mam problem z statsami, niestety nie mogę znaleźć nic odpowiedniego. AWstats jest za proste i brak mu istotnych funkcji (choćby dokładne referery), webalizer to w ogóle porażka. Zewnętrzne statsy niepewne, awaryjne i często spowalniające wczytywanie stron.

 

Czy już na prawdę nie ma nic innego do zainstalowania na serwer czytającego z logów? ew. coś w php co tak nie zarzyna serwera?

 

Funkcjonalnie spodobało mi się ostatnio SlimStat (http://wettone.com/code/slimstat) ale chyba coś z nimi jest nie tak bo na Progreso potrafią zwolnić do 10s, a nawet w ogóle się nie wczytać.

 

Jeszcze BBclone (http://bbclone.de/) prezentuja się ładnie ale mają spora wadę: logują wszystko w plikach (o zgrozo) i pokazują max 200-500 ostatnich wejść co przy większym ruchu jest bezużyteczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem tak o GA, bo pracuję na linuchu, a tamtejszy flash niezbyt chce śmigać pod 7 wersją plugina. Tak więc, chyba sobie odpuszczę. Dopiero dziś zapuszczam modlogana, wczoraj nie wysiedziałem przy tych 19.5M linii do analizy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, wyniki porównania dla przykładowo przeanalizowanych 2 milionów linii logów przedstawiają się następująco wg szablonu:

 

użytkownicy (uniq) / wizyty / strony / hity (żądania)

 

AWStats:

 

85352 / 144102 / 3108448 / 17389950

 

ModLogAn:

 

n/a / 184756 / 3437899 / 19444325

 

W tym samym okresie stat.pl zaraportował:

 

87409 użytkowników

117156 wizyt

1075241 odsłon

 

Okazuje się, że ModLogAn jest jeszcze bardziej optymistyczny, niż AWStats. W takim razie czy warto się przerzucać na niego? Czy to nie będzie życie w słodkim świecie iluzjii? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazuje się, że ModLogAn jest jeszcze bardziej optymistyczny, niż AWStats. W takim razie czy warto się przerzucać na niego? Czy to nie będzie życie w słodkim świecie iluzjii? :)

Nie mam pojęcia :)

Dziś przejrzałem statystyki i różnice między GA, AWStats i Webalizerem nadal są koszmarnie wielkie:

 

UU / Wizyt / Odsłon:

GA - 6226 / 9964 / 55760

AW - 7328 / 11470 / 81108

WA - 11018 / 22578 / 100315

 

Odsłony według Google Analytics to 55% tego, co pokazuje Webalizer. Nie wierzę w to, że aż tylu userów ma zablokowany JavaScript, albo używa przeglądarek tekstowych czy innych odmian czytników tego typu. Zastanawiam się, na ile można ufać analizatorom logów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel ciągle mnie namawia abym pogadał z adnet.pl jakie dają warunki i ile płacą, a mam bardzo mocno odwiedzany serwis. Ok, przysłali mi maila abym przesłał im statystyki i tutaj najbardziej śmieszna sytuacja bo ich nie mam (stat4u doklejało mi reklamy :) ) Więc szukam na gwałt statystyki i wziełem stat.pl i wymiana.org. Wkleiłem kod do styli for (xad.pl) do pliku overall_footer.tpl .

 

Wyniki po prostu mnie dobiły

Wq. stat.pl - użytkownicy 1344, wizyt 2 413, odsłon 20 286

 

Ale jakim cudem odsłon tak mało zarejestrowanych, według google adsens mam koło 150 000.

 

Wyniki wymiana.org:

Odsłon - 143,055 unikatowych wizyt 6,788

 

Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi w tych statystykach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, mi też coś stat.pl zaniżał:)

 

A google adsense to i tak pokazuje w cały świat wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi chodziło o pokazanie że odsłon mam więcej niż 20 000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna może ktoś jakiś fajny interpreter accesslog-ów działający na lokalnym komputerze tzn że ściągam sobie accessloga na dysk i na kompie generują mi się staty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie mały teścik :) mój serwis xad.pl i oto fajne wyniki:

 

stat.pl unikatowe wizyty 1 200 / odsłon 25 000

wymiana.org unikatowe wizyty 8 000 / odsłon 170 000

stat4u.pl unikatowe wizyty 48 000 / odsłon 130 000

 

Oczywiście zaokrągliłem statystyki. W stat.pl wziąłem na 14 dniowy test konto, a te dwa następne to darmowe statystyki

 

PS. Te statystyki mnie powalają :) Nawet nie wiem ile osób wchodzi na fora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to z zewnetrznymi jest ten problem, ze w zaleznosci od tego gdzie lezy baner/kod na gorze czy na dole to pokazuja inny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×