Skocz do zawartości
noodly

[opinia] Xxl-web.com

Polecane posty

Ja sobie chwalę tą firmę (w sumie to strato :mellow:)

 

Dedyk SR-4:

 

FFF:~# uptime
22:11:37 up 231 days, 13:22,  7 users,  load average: 0.27, 0.70, 1.05
FFF:~#

 

 

VPS 2-ga opcja:

cat /proc/cpuinfo
processor	   : 0
vendor_id	   : AuthenticAMD
cpu family	  : 15
model		   : 39
model name	  : AMD Opteron(tm) Processor 148
stepping		: 1
cpu MHz		 : 2195.154
cache size	  : 1024 KB
fdiv_bug		: no
hlt_bug		 : no
f00f_bug		: no
coma_bug		: no
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 1
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 pni syscall nx mmxext fxsr_opt lm 3dnowext 3dnow pni
bogomips		: 4392.12

 

i jest git w sumie :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może się ktoś wypowiedzieć jeszcze na temat... http://xxl-web.com/00000099e514c3226/index.html

Muszę gdzieś przenieść serwis (~20 tyś użytkowników dziennie) + kilka domen oprócz tego - także serwisy ale mniejsze (póki co).

Myślicie że będzie chodziło w porządku? Ma ktoś na tym jakieś podobne serwisy?

No i dla osób które mają doczynienia z takim hostingiem małe pytanie - chcąc mieć tam kilka domen poweidzmy że koło 10 to powinienem sobie zamówić do tamtego resellerka http://xxl-web.com/dns/index.html ? Nie interesują mnie jakieś rozwiązania darmowe - po prostu ma śmiagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może się ktoś wypowiedzieć jeszcze na temat... http://xxl-web.com/00000099e514c3226/index.html

Muszę gdzieś przenieść serwis (~20 tyś użytkowników dziennie) + kilka domen oprócz tego - także serwisy ale mniejsze (póki co).

Myślicie że będzie chodziło w porządku? Ma ktoś na tym jakieś podobne serwisy?

No i dla osób które mają doczynienia z takim hostingiem małe pytanie - chcąc mieć tam kilka domen poweidzmy że koło 10 to powinienem sobie zamówić do tamtego resellerka http://xxl-web.com/dns/index.html ? Nie interesują mnie jakieś rozwiązania darmowe - po prostu ma śmiagać.

Jaki masz budżet i wymagania? XXL ma dość leciwe i nietypowe php/mysql więc nie wszystko będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz budżet i wymagania? XXL ma dość leciwe i nietypowe php/mysql więc nie wszystko będzie chodzić.

 

Patrząc na kwoty przy serwerach w xxl-web z kasą niema problemu.

w sumie baza jest narazie na innym serwerze dopuszczającym połączenia z zewnątrz... a aplikacja z serwisem obsługuje php4/5 i korzysta z tego co jest dostępne, postawiłem ja na jednym reselerze w tej firmie w ramach testu i cóż w sumie to chyba chodzi... fakt faktem że pewnie trzeba będzie przenieść bazę bo stukanie serwisu z niemiec do polskiego serwera z bazą nie jest chyba zbyt optymalne :P Ale właściwie ciekawi mnei czy ktoś już postawił w tej firmie jakiś serwis o mniej wiecej takich rozmiarach.

Z administraracją to u mnie hm.. raczej kiepsko... coprawda przy pomocy google pewnie na jakimś linuksie tam dostępnym (choćby i ubuntu) postawił bym apacza, php, oraz mysql... ale co potem? W plesku załatwię resztę tj pocztę, domeny itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Jeżeli ten serwis przynosi sensowne zyski to myślę, iż możesz inwestować w maszynę dla niego.

Bo latanie z resellera na resellera to dość niemądre zachowanie. Jest rzeczą prostą, że przy dużym obciążeniu firma podziękuję Ci za współpracę.

Wybierz jakiegoś tańszego dedyka >=60 euro, do tego jakiś panel i kogoś by wstepnie skonfigurował wersje pudełkowe oprogramowania, względnie zabezpieczył i po aktualizował.

 

Ale widzisz to już zależy od Ciebie, czy chcesz w to inwestować czy nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dla mnie godne polecenia. Co prawda nie mamy opcji nielimitowane bajery ale ogólnie to serwery szybkie, pady jak są to krótkie, jak dłuższe to support sam informuję, jak się do nich napisze to szybko odpowiadają. W razie jakiś problemów udzielają rad które rozwiązują ów problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma w której pracuję kupiła u nich konto reseller 1GB / traffic flat

Od tego czasu 1 poważny pad bazy danych - akurat padło na weekend z tego co pamętam na sobotę wieczór - więc "cofka" bazy na sobotę rano. Ale w poniedziałek rano / niedzielę wieczór z powrotem przywrócili sobotę wieczór - akurat nie duży problem bo w weekend i tak mniejszy przepływ newsów w serwisie. Poza tym raczej ok. Dzisiaj był jeszcze pad bazy - przez jakieś 10-30 minut była kilka razy niedostępna.

Pingi niskie (a serwery przecież w Niemczech)

Na mejle odpisują bez problemu - a jak coś robią (jak w przypadku tamtego padu) od razu pisali że działają - nie trzeba było interweniować.

Ceny śmieszne.

Ogólnie jestem na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firma w której pracuję kupiła u nich konto reseller 1GB / traffic flat

Od tego czasu 1 poważny pad bazy danych - akurat padło na weekend z tego co pamętam na sobotę wieczór - więc "cofka" bazy na sobotę rano. Ale w poniedziałek rano / niedzielę wieczór z powrotem przywrócili sobotę wieczór - akurat nie duży problem bo w weekend i tak mniejszy przepływ newsów w serwisie. Poza tym raczej ok. Dzisiaj był jeszcze pad bazy - przez jakieś 10-30 minut była kilka razy niedostępna.

Pingi niskie (a serwery przecież w Niemczech)

Na mejle odpisują bez problemu - a jak coś robią (jak w przypadku tamtego padu) od razu pisali że działają - nie trzeba było interweniować.

Ceny śmieszne.

Ogólnie jestem na tak.

 

WItam,

 

mi odpisywali na emaile i to szybko - teraz po oplaceniu konta brak odpowiedzi (choc mam potwierdzenie przeczytania wiadomosci) - email z pytaniami wyslalem dwa razy. Sa tez inne sprawy ktore moga swiadczyc na minus - jednak nadal czekam na odpowiedz na moje pytania wiec nie bede ich teraz poruszal. :D

 

System monitorujacy rzeczywiscie dzisiaj od 3 nad ranem kilka razy w ciagu dnia informowal o przestojach uslug; jednak nikt od strony xxl-web.com mnie o zadnych problemach nie informowal :D

 

--

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę u nich zakupić hosting, lecz wolno odpisują na mail'e, około po kilu dobrych dniach.. Tak samo jest z telefonami dzwonię zarówno na komórkowy, jak i stacjonarny i dodzwonić się nie mogę. Jak na razie testuje u nich hosting XXL-All FLAT i mogę powiedzieć iż nie zaobserwowałem żadnych padów usług. Ogólnie firma b.dobra, lecz ich "komunikatywność" mogłaby być większa.

 

P.S Prosiłbym Pana Jacka o pilny kontakt ze mną. (bo jak na razie, prawie go brak)

 

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem, na jakość nie można narzekać. Odpisują do 24h max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, na jakość nie można narzekać. Odpisują do 24h max.

Przynajmniej jak do tej pory napisałem pierwszą wiadomość 7 marca, a odpowiedź dostałem 9. Najgorsze właśnie jest to, że jest słaby kontakt telefoniczny.

Możliwe, że mają jakąś awarię. Ale chociaż by o tym powiadomili, iż będą odpowiadać z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej jak do tej pory napisałem pierwszą wiadomość 7 marca, a odpowiedź dostałem 9. Najgorsze właśnie jest to, że jest słaby kontakt telefoniczny.

Możliwe, że mają jakąś awarię. Ale chociaż by o tym powiadomili, iż będą odpowiadać z opóźnieniem.

 

zrezygnowalem z ich uslug z powodu 'slabego kontaktu', natomiast co do 'jakosci uslug' nie mam zastrzezen w przeciagu 3m-c nie zauwazylem zadnej awarii, nie mialem zadnych problemow z uslugami hostingowymi; panel administarcyjny aktualizowany na biezaco o nowe opcje; tylko ten kontakt na poczatku odpowiedzi e-mailem w ciagu klikunastu minut do kilku godzin (czyli rewelka); a pozniej ...

 

oczywscie jak byly jakies zmiany to odpowiednio wczesniej o tym informowali, a i mozna bylo liczyc na niestandardowa oferte w tej samej cenie (w moim przypadku potrzebowalem dodatkowego IP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat! Po reorganizacji firmy muszę stwierdzić, iż nie ma sobie równych. Otóż kontakt bardzo szybki i fachowy (zero obwijania w bawełnę), najwidoczniej nowe maszyny robią swoje: szybsze, stabilniejsze. Gorąco Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja odkopie.

Uzywam około miesiaca - pakiet Traffic Flat 20. Chodzi elegancko szybko bez problemow. Nie moge za cholere sie przyzwyczaic do pleska brakuje mi tam paru funkcji, ale ogolnie jest ok. Support odpowiada dosc szybko tego samego dnia. Ostatnio tylko zdarzylo sie dwa razy padl ftp kompletnie...ale po napisaniu maila wracal szybciutko.

 

Ogolnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - gorąco nie polecam

Miałem u nich 2 konta, czego nie byli w stanie ogarnąć. Zgłoszenia z jednego realizowali na drugim, po zmianie planu (w trakcie okresu próbnego) nie potrafili mi powiedzieć gdzie jest moje konto. Przepychałem się z nimi na przełomie lutego i marca, po kolejnym mailu bez odpowiedzi (w sumie to chyba z 5 poszło) dałem sobie spokój - szkoda mi było czasu. Zapomniałem o nich kompletnie aż tu nagle i znienacka dostaję od nich rachunek (fvat po niemiecku ;)), rozbawiło mnie to kompletnie. Prawda po reorganizacji mają porządek, jak cholera B).

Ceny mają fajne, ale jak chcesz coś sensownego to omijaj z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś u nich vpsa. Jakość usług dostateczna, jednak kontakt z nimi jest fatalny. W końcu wyniosłem się stamtąd, bo nie lubię pisać maili "na Berdyczów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Chociaż ostatni post został napisany miesiąc temu, to możliwe, że mogło się coś zmienić. Ja akurat odpowiedzi na maila otrzymałem po 2-3 godzinach, odpisują nawet w nocy (ale możliwe, że są tacy szybcy, bo jeszcze nie jestem ich klientem :) ).

Możecie się podzielić swoimi opiniami jak na dzień dzisiejszy sprawuje się ten hosting? Mam zamiar wykupić u nich reselera All Flat, bo oferta jest bardzo korzystna. Ogólnie waham się pomiędzy XXL-WEB a XON.pl. Głównie, bo na xon mam do wyboru cPanel lub DA, a na XXL jest Plesk, którego nie znoszę (niemiłe doświadczenia z netarteria.pl). Jeśli XXL rzeczywiście ma takie problemy jak pisano wcześniej, to wolę już mieć te 20GB/20GB m-c ale mieć stabilny serwer w Polsce, niż nielimitowane parametry, gdzie serwer będzie padał co chwilę lub zmulał z powodu wysokich pingów :)

 

Proszę o jakiekolwiek opinie i własne doświadczenia

 

Pozdrawiam,

Big

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiec minely prawie dwa miesiace od mojego postu. Uzytkuje sobie dalej nie ma najmniejszych problemow z dostepnoscia pingiem i dzialaniem. Dopiero wczoraj na wieczor pierwszy raz mialem czkawke na serwerze -przez okolo 5-10 min nie dzialal mysql i sam serwis ledwo chodzil. Napisalem maila i jak reka odjal, ale odpowiedzi nie dostalem. Umowa na pol roku konczy mi sie w styczniu jak do tego czasu nie bedzie problemu albo raz na jakis czas taki myk jak wczoraj to sobie zostane z xxl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tez zastanawiam się nad kupnem serwera w ich firmie..

Już kiedyś chciałem to zrobić, ale ze względu na opinie, nie postawięłm tam forum -a przy tym, zależy mi przede wszystkim na niezawodności i braku awarii :)

 

A tak z ciekawosci zapytam, nawet jesli są tam jakieś awarie, czyste, lub mniej częste, to można na takim serwerze shared (np 1 - 5 GB) postawić swojego prywatnego FTP? Baza do tego wymagana nie jest, a transfer jest nielimitowany. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×