Skocz do zawartości
angerek

Ispconfig - Nowy Darmowy Panel

Polecane posty

Hmmm czy mógłby mi ktos pomóc zainstalować tak pomoc przez gg albo coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wkleiles pierwszy komunikat bledu do google i przejrzales chociaz pierwsza strone wynikow? Bo ja tam na szybko widze nawet link do forum howtoforge.net...

 

pzdr.

Dzieki

wiem ze sql wywalilo podczas problemow z instalacja

mysql-devel byl zainstalowany

brne dalej zainstalowalem go ponownie

dzieki narazie idzie

dzieki za odpowiedzi

 

 

Witam!

Ja mam ten sam problem ;)

Szukałem:

configure: error: Cannot find MySQL header files under /usr 

 

ale nie wiem jaki pakiet do debiana trzeba doinstalować, bo mysql-devel pod debiana nie znalazłem.

Wie ktoś jak to rozwiązać??

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

ale nie wiem jaki pakiet do debiana trzeba doinstalować, bo mysql-devel pod debiana nie znalazłem.

Wie ktoś jak to rozwiązać??

apt-get install libmysqlclient12-dev libmysqlclient14-dev i masz komplet zarówno dla 4.0 jak i 4.1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apt-get install libmysqlclient12-dev libmysqlclient14-dev i masz komplet zarówno dla 4.0 jak i 4.1 :)

i 15 dla mysql 5.0 ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apt-get install libmysqlclient12-dev libmysqlclient14-dev libmysqlclient15-dev

 

Dzięki wielkie!

Dalej poszło jak po maśle ;)  jeszcze tylko musiałem potem dołożyć SpamAssassin bo też nie miałem zainstalowanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISPConfig jest całkiem fajnym programem do administracji serwerem. Jeżeli postępuje się według określonych przez jego autorów kroków,to nie powinno być problemów z jego instalacją.

Niestety dopóki autorzy nie pozbawią go kilku błędów nie będzie możliwe jego pełne przetłumaczenie.

Jak narazie ukończyłem je w powiedzmy 97-98% i jestem na etapie poprawiania błędów.

Trzeba było zastąpić niektóre pliki,więc napisałem też skrypt instalujący spolszczenie i resetujący serwer ISPConfig.Jak narazie zainstalowałem to na OpenSuSE 10.1 i Debianie (po pare razy) i nie udało się tylko raz.Bardzo szczegółowe opisy krążą po Internecie. Warto poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISPConfig jest całkiem fajnym programem do administracji serwerem. Jeżeli postępuje się według określonych przez jego autorów kroków,to nie powinno być problemów z jego instalacją.

Niestety dopóki autorzy nie pozbawią go kilku błędów nie będzie możliwe jego pełne przetłumaczenie.

Jak narazie ukończyłem je w powiedzmy 97-98% i jestem na etapie poprawiania błędów.

Trzeba było zastąpić niektóre pliki,więc napisałem też skrypt instalujący spolszczenie i resetujący serwer ISPConfig.Jak narazie zainstalowałem to na OpenSuSE 10.1 i Debianie (po pare razy) i nie udało się tylko raz.Bardzo szczegółowe opisy krążą po Internecie. Warto poszukać.

 

 

Witam, mógłbyś jakoś "opublikować" swoje spolszczenie ? byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie długo się instaluje ISPConfig... a do tego kilka(-naście) pakietów trzeba doinstalować....

Już coraz bliżej końca jestem, ale jeszcze nie skończyłem, bo zawsze coś mu nie pasuje...

 

Małymi kroczkami do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kapa - zainastalował się, ale nie można się zalogować - baza danych sql jest pusta :/

 

Connected successfully to MySQL server

Es ist schon eine Datenbank mit dem Namen ispconfig vorhanden!

no crontab for root

Restarting some services...

ProFTPd is started from inetd.

Starting ISPConfig system...

/root/ispconfig/httpd/bin/apachectl startssl: httpd started

 

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /root/ispconfig/scripts/lib/config.inc.php on line 47

No results found!ISPConfig system is now up and running!

Congratulations! Your ISPConfig system is now installed. If you had to install quota, please take the steps described in the installation manual. Otherwise your system is now available without reboot.

Please direct your browser to

 

http://localhost:81

 

and log in:

Username: admin

Password: admin

 

Ktoś miał taki problem może? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

W tej chwili nie mam zbyt dużo czasu,ale szybko odpowiem na pytanie skierowane wcześniej do mnie.

Tak,spolszczenie zostanie opublikowane na stronie projektu ISPConfig lub/i na oddzielnej stronie przeznaczonej specjalnie na ten cel. Istnieje możliwość,że nie da się go zintegrować z paczką ISPConfig ponieważ trzeba jeszcze pozmieniać inne pliki poza tymi,zawierającymi dane językowe.Poza tym muszę jeszcze poprawić błędy lub pominięte fragmenty.Obecnie nie jest źle.

Jeżeli chodzi o problemy "BlueMan" i innych ciekawych możliwości ISPConfig,to chciałbym powiedzieć,że w Internecie dostępnych jest wiele poradników,które krok po kroku opisują co i jak trzeba instalować.

W tej chwili nie dam rady przytoczyć konkretnego adresu,ale spytam autora w wolnym czasie czy można opublikować polską wersję w Internecie.

 

Polecam dalszą zabawę i nie poddawajcie się !!! Warto się chwilę pomęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - mnie się pomogło.

Wujek Google pomógł :)

 

 

Teraz tylko poznać trochę możliwości ISPConfig :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny poważny problem ;)  tzn. mam zainstalowany na serwerze ISPConfig, tworze klienta, ustawiam mu że ma PHP, wszystko ładnie, pięknie. Problem polaga na tym że jak otwieram strone w PHP z adresu "http://www.subdomena.nazwa_serwera.pl/index.php" wszystko jest ok, gorzej jest gdy otwieram tą strone z adresu bez "www", czyli  "http://subdomena.nazwa_serwera.pl/index.php" wtedy przeglądarka pobiera plik! co najgorsze niezinterpretowany! nie wiem co z tym zrobić... przeglądałem config, ale trudno mi sie połapać w configach ISPConfig.

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam gościa który zainstaluje mi ten panel na moim vpsie. PILNE. Pisać gg 8825822 lub e-mail dj_damian1@o2.pl (co do ceny to sie dogadamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcialem zakladac nowego tematu wiec dopinam tutaj.

Pierwszy raz zainstalowalem sobie do przetestowania IspCp , mam plik z polskim tlumaczeniem i zobytnio niewiem gdzie sie go wrzuca,

wie ktos moze? dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jest tylko ze nie ma gdzie uploadowac :P , jest tylko wybor jezyka

 

Wybierz odpowiedni język w panelu administratora a info jak poradzić sobie z kodowaniem masz na mojej stronie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×