Skocz do zawartości

Leszek

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Leszek

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Leszek
 1. Ispcp Omega

  Wpadłem na niego kiedyś, drugi raz niedawno i muszę przyznać że mnie zainteresował. Czy może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie z tym panelem ? Uzasadnijcie swoje wypowiedzi. Aktualnie pracuje nad spolszczeniem. Chciałbym go bliżej poznać.
 2. Panel Do Zarządzania Dns

  Nakładka MyDNSConfig też jest całkiem ciekawa,ale nie korzysta z Bind-a lecz MyDNS i bazy MySQL. Można przy jej pomocy zarządzać rekordami A,AAAA,ALIAS,CNAME,HINFO,MX,NS,PTR,RP,SRV,TXT i SPF.Jest darmowa.
 3. Ispconfig

  Polskim bym tego nie nazwał.Po pierwszej instalacji miałem problemy z obsługą w tym języku,więc zrobiłem to po swojemu.Już wyłapałem kilka błędów.
 4. Ispconfig - Nowy Darmowy Panel

  http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showforum=40
 5. Ispconfig

  Witam! Zgodnie z obietnicą przetłumaczyłem program ISPConfig na język Polski. Od tej pory spolszczenie będzie załączane do kolejnych wersji (wyższych od 2.2.12). Tych,którzy są niecierpliwi i chętni do pomocy przy wyszukiwaniu błędów zapraszam na stronę domową projektu, na której znajduje się wspomniane spolszczenie w postaci paczki,instalowanej z poziomu strony www.Będe starał się je aktualizować w wolnych chwilach. Czekam na wasze opinie. Strona domowa ISPConfig Pozdrawiam! Leszek.
 6. Spokojnych Świąt

  Ja też chciałbym dołączyć się do Świątecznych życzeń
 7. Ispconfig - Nowy Darmowy Panel

  Witam ponownie! W tej chwili nie mam zbyt dużo czasu,ale szybko odpowiem na pytanie skierowane wcześniej do mnie. Tak,spolszczenie zostanie opublikowane na stronie projektu ISPConfig lub/i na oddzielnej stronie przeznaczonej specjalnie na ten cel. Istnieje możliwość,że nie da się go zintegrować z paczką ISPConfig ponieważ trzeba jeszcze pozmieniać inne pliki poza tymi,zawierającymi dane językowe.Poza tym muszę jeszcze poprawić błędy lub pominięte fragmenty.Obecnie nie jest źle. Jeżeli chodzi o problemy "BlueMan" i innych ciekawych możliwości ISPConfig,to chciałbym powiedzieć,że w Internecie dostępnych jest wiele poradników,które krok po kroku opisują co i jak trzeba instalować. W tej chwili nie dam rady przytoczyć konkretnego adresu,ale spytam autora w wolnym czasie czy można opublikować polską wersję w Internecie. Polecam dalszą zabawę i nie poddawajcie się !!! Warto się chwilę pomęczyć.
 8. Dopiero teraz mam okazje Wam odpisać.Dzięki za szybką reakcję. Nie pisałem tego,co wyświetlił Apt,bo nie widziałem w tym żadnych komunikatów o błędach.Gdyby były napisałbym. Pomogło wpisanie apt-get install -y nazwa_pakietu. Pomogła też zmiana kodowania znaków w Putty,jednak po tej zmianie program nie spytał o potwierdzenie czy napewno chcę instalować. Wygląda na to,że wszystko jest już ok.Dzięki!!!
 9. Witam! Problem dotyczy systemów Debian i Ubuntu,które niedawno instalowałem.Po zalogowaniu się przez SSH jako root nie mogę niczego zainstalować,korzystając z APT (np.apt-get install mc).Nie próbowałem nic inaczej instalować.Po wpisaniu komendy apt wyświetla komunikaty, po czym pyta o potwierdzenie instalacji. Podaje T (tak),a w odpowiedzi dostaję komunikat "Przerwano.".Próbowałem też w odpowiedzi podać Y (yes), myśląc że może to być problem z ustawieniami języka,ale to nic nie daje. Próbując coś zainstalować bezpośrednio "z klawiatury" komputera wszystko działa. Pomyślałem,że może to być jakaś forma podwyższenia bezpieczeństwa serwera.Tak czy inaczej nie wiem, co z tym zrobić. Byłbym wdzięczny za pomoc. Dzięki z góry.
 10. Witam! Proponuje zapoznać się z jednym z wielu takich skryptów jakim jest DenyHosts, wywoływanego okresowo przez Crona.
 11. Zdalny monitoring serwera

  Wiem,że się trochę spóźniłem ale ja proponowałbym Monit-a do monitorowania serwerów i pilnowania żeby wszystko z nimi było ok,a do prezentowania parametrów Munin-a.Z tym pierwszym miałem małe problemy,ale za to drugi działa szybko i łatwo.
 12. Ispconfig - Nowy Darmowy Panel

  ISPConfig jest całkiem fajnym programem do administracji serwerem. Jeżeli postępuje się według określonych przez jego autorów kroków,to nie powinno być problemów z jego instalacją. Niestety dopóki autorzy nie pozbawią go kilku błędów nie będzie możliwe jego pełne przetłumaczenie. Jak narazie ukończyłem je w powiedzmy 97-98% i jestem na etapie poprawiania błędów. Trzeba było zastąpić niektóre pliki,więc napisałem też skrypt instalujący spolszczenie i resetujący serwer ISPConfig.Jak narazie zainstalowałem to na OpenSuSE 10.1 i Debianie (po pare razy) i nie udało się tylko raz.Bardzo szczegółowe opisy krążą po Internecie. Warto poszukać.
 13. Ispconfig - Nowy Darmowy Panel

  Faktycznie tłumaczenie ma słabe,ale nie na długo. Właśnie zaczynam tłumaczyć ISPConfig na w pełni Polski język. Trochę to jednak potrwa.Odwiedzajcie stronę domową programu. Pozdrawiam.
×