Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć, dla Was to pewnie rutyna:) Mam blog na którym wszystkie treści są autorskie, pisane przez mnie więc unikalne dla wyszukiwarki. Pewien klient chce żebym zamieścił artykuł, informację o jego produkcie - czyste kopiuj/wklej. Słyszałem, że to może zaszkodzić mojej stronie (publikowanie, kopiowanie treści, które są już opublikowane w innych miejscach). Czy jest jakiś sposób, by publikować takie treści, ale nie narazić się na konsekwencje? Może jakoś trzeba oznaczyć taki tekst w CMS? Będzie wdzięczny za podpowiedzi (także linki do artykułów mile widziane, z chęcią doczytam, douczę się). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ma możliwosci zabezpieczenia sie przed DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sensie, że nie mam pewności, że ktoś inny nie skopiuje treści z mojej strony i nie przeklei na swoją to oczywiście.

 

Ale jest na pewno jakiś myk, że da się zamieścić opublikowany wcześniej na innej stronie tekst (mam na myśli oczywiście za zgodą jego autora, czy właściciela strony) ale w ten sposób, żeby wyszukiwarka "jest informowana" żeby nie indeksowała tego tekstu. Może ktoś wie jak to zrobić. Na pewno nie ja pierwszy będę publikował gotową informację prasową, która idzie w tej samej formie do kilku portali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. To się nazywa cross-canonical. Czyli na kopii umieszczać canonical na stronę oryginalną. I działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zgred. Mam jeszcze pytanie czy w ogóle się tym "przyjmować"? Tzn. czy stanie się coś złego, jeśli opublikuję tę samą treść na mojej stronie, bez żadnych "canonical", tak po prostu copy-paste, czy rzeczywiście tu są jakieś konsekwencje, bo widzę że często na różnych blogach są te same komunikaty prasowe czy newsy, ale idę o zakład że nie każdy blogger jest specem od SEO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się stanie. Witryna zacznie się staczać ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki Paweł. Mógłbym się założyć, że mimo to wi ększość blogerów nie ma nawet świadomości tego tamatu  i jak ktoś i poprosi  o publikację "pressa" (np. za "dary losu") to wklejają i na tym koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×