Skocz do zawartości

PytamPytam

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O PytamPytam

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. cześć. Od jakiegoś czasu strony które nie mają certyfikatów SSL są w wynikach wyszukiwania oznaczane przez Google jako niebezpieczne. Czy jeśli w artykule na stronie pojawi się link do takiej strony, to czy wpływa to jakoś na PR strony linkującej? Czy może zaszkodzić stronie która linkuje? Przykład. Blog o wdarzeniach kulturalnych pisze o wystawie artysty, linkuje do strony znanego muzeum na której są informacje o wystawie, jednak strona muzeum nie ma wdrożonego SSL. Czy ma tu znaczenie czy link miał atrybut nofollow lub dofollow?
 2. Jak zapobiec duplicate content

  dzięki Paweł. Mógłbym się założyć, że mimo to wi ększość blogerów nie ma nawet świadomości tego tamatu i jak ktoś i poprosi o publikację "pressa" (np. za "dary losu") to wklejają i na tym koniec.
 3. Cześć, może banalne pytanie. Jak sprawdzić czy moja strona nie została zbanowana? Ma ją już kilka miesięcy ale nie mogę jej odnaleźć nawet na odległych wynikach wyszukiwania w Google.
 4. Jak zapobiec duplicate content

  Dziękuję zgred. Mam jeszcze pytanie czy w ogóle się tym "przyjmować"? Tzn. czy stanie się coś złego, jeśli opublikuję tę samą treść na mojej stronie, bez żadnych "canonical", tak po prostu copy-paste, czy rzeczywiście tu są jakieś konsekwencje, bo widzę że często na różnych blogach są te same komunikaty prasowe czy newsy, ale idę o zakład że nie każdy blogger jest specem od SEO.
 5. Jak zapobiec duplicate content

  W tym sensie, że nie mam pewności, że ktoś inny nie skopiuje treści z mojej strony i nie przeklei na swoją to oczywiście. Ale jest na pewno jakiś myk, że da się zamieścić opublikowany wcześniej na innej stronie tekst (mam na myśli oczywiście za zgodą jego autora, czy właściciela strony) ale w ten sposób, żeby wyszukiwarka "jest informowana" żeby nie indeksowała tego tekstu. Może ktoś wie jak to zrobić. Na pewno nie ja pierwszy będę publikował gotową informację prasową, która idzie w tej samej formie do kilku portali:)
 6. Cześć, dla Was to pewnie rutyna:) Mam blog na którym wszystkie treści są autorskie, pisane przez mnie więc unikalne dla wyszukiwarki. Pewien klient chce żebym zamieścił artykuł, informację o jego produkcie - czyste kopiuj/wklej. Słyszałem, że to może zaszkodzić mojej stronie (publikowanie, kopiowanie treści, które są już opublikowane w innych miejscach). Czy jest jakiś sposób, by publikować takie treści, ale nie narazić się na konsekwencje? Może jakoś trzeba oznaczyć taki tekst w CMS? Będzie wdzięczny za podpowiedzi (także linki do artykułów mile widziane, z chęcią doczytam, douczę się).
 7. Cześć, ktoś z Was może wie czy jest jakaś sieć reklamy mobilnej gdzie mogę reklamować płatną aplikację na Android ale w modelu CPI? Tzn. żeby płatność za reklamę była tylko w przypadku płatnego pobrania aplikacji. W AdWords jest możliwość takiego modelu kampanii? Może są jakieś inne sieci? Ktoś coś może polecić? A może są tu osoby/agencje które z kimś już tak pracują? Tj. w modelu płatności "za efekty"?
 8. Mi chodzi o pokazanie w street view w artykule miejsca o którym piszę. Jak inaczej to zrobić bez ramek? I jeszcze jedno pytanie, które umknęło, wiesz może czy takie ramki z map spowalniają stronę?
 9. Dzięki Zgred. A jeśli przełożyć to na język zrozumiały dla laika a nie programisty? Przczytałem też artykuł linkowny w tym tekście, ale jest mocno techniczny. Czy dobrze rozumim z kontekstu, że podstrona zawierajaca ramkę (czyli kolejny link w stronie) nie jest indeksowana przez googe? Nawet jeśli ten link-iframe jest wygenerowany przez Google Maps? T
 10. cześć, może znajdzie się ktoś i podpowie czy takie kody spowalniają stronę? tomek
 11. cześć mam w planach zrobienie strony na której swoje wybrane podróże "obrazowałbym" zdjęciami 360 z map google. Dodaje się to do wpisu oczywiście przez oframe, któreg kod pobiera się z map google dzięki ogólnie dostępnej funkcji. Czy ktoś z Was wie, czy jeśli każdy wpis na steronie będzie zawierał kilka tego tupu "embedowanych" zdjęć, czy nie wpłynie to a) na szybkość ładowania strony? b) na pozycjonowanie strony? Teoretycznie, na logikę, jeśli google samo generuje na mapach kody ifrae do udostępniania zdjęć na stronach www, to chyba nie wpływa to negratynie ani na pozycjonowanie, ani szybkość strony? Może ktoś z doświadczenia spotkał się już z tym tematem i może podpowiedzieć? tomek
 12. powiało grozą. Terminologii nie znam, podam więc na przykładzie. W tekście w moim artkule jest zdanie "na stronie firmy możecie Państwo zobaczyć całe portfoli" - a wyboldowane i podlinkowane słowa linkują do strony klienta. Czy tak jest do bani? Jeśli tak, to jak to zmienić? W ostateczności zrobię rzeczywiście tak że na zdjęciu głównym dam "artkuł sponsorowany" z koleitekstu usuną tę adnotację żeby nie drażniła robota
 13. Dziękuję. Właśnie mają linki dofollow. W takim przypadku są jakieś "sankcje" od Google?
 14. cześć Zgodnie z prawem muszę artykuły opłacone przez klientów oznaczyć jako "reklama" lub "artykuł sponsorowany". Pytanie, czy ma to znaczenie dla ich pozycjonowania? Czy Google w jakiś sposób np. obniża rangę takich artykułów, albo może wręcz przeciwnie lepiej je "punktuje" bo zawierają dużo specjalistycznej treści? Będę wdzięczny za odpowiedź
×