Skocz do zawartości
WuXeS

Hosting pod zasoby sieci reklamowej

Polecane posty

Potrzebuję rozwiązania mającego służyć jako hosting kreacji emitowanych w sieci reklamowej (potocznie zwanych "banerami"). Chodzi głównie o pliki graficzne, dokumenty html i skrypty js. Nie chodzi o samo oprogramowanie adserwerowe - ono znajduje się na niezależnej platformie hostingowej. Nie chodzi też o żadne strony www ani pocztę.

 

Na czym mi zależy:

 

- możliwość obsłużenia 10 mln zapytań miesięcznie (każde to, powiedzmy, 100K)

- bardzo niskie pingi dla Polski i przyzwoite dla reszty świata (głównie Europa i Ameryka Północna)

- usługa zarządzana poprzez przyjazny interfejs, niewymagająca admina po mojej stronie

 

Jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne? Może coś takiego? A może to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Cloudflare to niezbyt darmowy z tego co widzę w ich cenniku. ;)

 

OVH wygląda ciekawe, ale nigdzie nie widzę info o lokalizacji tych maszyn. Czy to jest tak, że dane "leżą" w wielu miejscach i na zapytanie odpowiada najbliższy serwer? Jak to wygląda jeśli chodzi o PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH wygląda ciekawe, ale nigdzie nie widzę info o lokalizacji tych maszyn. Czy to jest tak, że dane "leżą" w wielu miejscach i na zapytanie odpowiada najbliższy serwer? Jak to wygląda jeśli chodzi o PL?

 

W PL nie ma jeszcze PCl - póki co do Polski nawet Ja bym się nie pchał. Pozostałe serwerownie stabilne, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Drążąc trochę temat: nie jest przypadkiem tak, że w takim scenariuszu wystarczyłby VPS, a CDN to trochę sztuka dla sztuki?

 

Ciężko online znaleźć coś jednoznacznego na ten temat, więc pytanie do praktyków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×