Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej, ostatnio próbuję swoich sił w pozycjonowaniu swojej strony internetowej, trochę czytam, trochę metodą prób i błędów i chciałem się pobawić reklamami AdWords, ale dowiedziałem się, że płaci się za kazde kliknięcie w reklamę? a co, jesli konkurencja albo jacyś spamerzy będa klikać cały czas a mi przyjdzie rachunek jakbym dzwonił do Chin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kampanię Adword ustawiasz określony fundusz, możesz ograniczyć do liczby kliknięć, wyznaczyć maximum za click, przeznaczać jakąś część kasy na dzień, na godzinę itp.

 

Google jest też dobre w wykrywaniu fałszywego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze nnd_newbie - za każde kliknięcie w reklamę Adwords się płaci, ale najpierw ustalasz budżet, a jak się juz skonczy, to po prostu twoja reklama sie nie bedzie się wiecej wyswietlac ;) to nie jest jak rachunek za telefon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Może Ci się przyda - kilka wpisów z naszego bloga akurat w temacie AdWords:

 

http://blog.hekko.pl/10-bledow-popelnianych-kampaniach-adwords/ - dla początkujących

http://blog.hekko.pl/kit-czyli-ultradopasowanie-reklamie-adwords/ - KIT to już poziom średni

http://blog.hekko.pl/6-bledow-tekstach-reklam-ktorych-juz-popelnisz/ - trochę o copy w AdWords.

 

Wyklikiwanie przez konkurencję nie jest aż tak groźne, jak własny brak doświadczenia i wiedzy.

To przez błędy i braki dobrej struktury kampani (podział na wiele precyzyjnych grup) oraz braki odpowiednich wykluczeń traci się najwięcej, nie przez konkurentów klikających w Twoje reklamy :)

 

Gorąco polecamy szkolenia Maćka Lewińskiego, polskiego guru w tej dziedzinie.

 

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AdWords nie jest zły ale w niektórych przypadkach po prostu się nie opłaca, przy małym budżecie a dużej konkurencji pieniądze pójdą w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy się umie dobrze skonfigurować reklamy AdWords to działają bardzo fajnie i w bardzo wielu branżach spina się to finansowo. Warto zacząć od podstawowego kursu Google aby najpierw rozumieć o co chodzi technicznie, a później można się bawić i dalej zdobywać wiedzę lub od razu zlecić to komuś kto ma o tym pojęcie. Wbrew pozorom prowadzenie kampanii przez kogoś kto się na tym zna może być docelowo znacznie bardziej opłacalne niż samodzielne robienie kampanii AdWords.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdWords to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zarabia na tym tylko Google .

 

W takim razie sporo osób wyrzuca pieniądze w błoto ;)

A tak poważnie, to bardzo dużo zależy do tego, kto robi kampanie. Faktycznie dużo osób ma z tematem przykre doświadczenia bo np. samemu uruchomili kampanie bez podstawowej wiedzy na ten temat. Stracili kilkaset złotych (zerowy odzew) i uważają, że AdWords to zło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie demonizował tak AdWordsów, faktem jest, że w nieodpowiednich rękach może sprawić wiele kłopotów i przysporzyć nerwów, ale od czego są specjaliści, którzy znają się na swojej pracy?

Zawsze można zacząć ostrożna przygodę z AdWordsami, przeznaczyć niewielki budżet na mały wycinek naszej działalności i jeżeli przyniesie to spodziewane wyniki rozszerzyc działania.

Z swojej strony zachęcam do zapoznania się z nasza ofertą. Mamy wiele lat doświadczenia, udaje nam się odniżać koszty pozyskania klienta. Może warto spróbowac i przekonać się, że AdWordsy wcale nie są takie straszne.

Zapraszam na naszą stronę www.ppcefekt.pl i do kontaktu telefonicznego 667-009-900

Jakub Antoniuk
Specjalista ds reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... jeśli są firmy, które zamiast postarać się o optymalizacje swojej reklamy Adwords, wolą spędzać czas na wyklikiwaniu reklamy konkurencji, to żal mi tych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Kampania AdWords to świetne rozwiązanie, pod warunkiem, że wie jak to robić. Akurat w tym przypadku metoda prób i błędów jest kiepskim rozwiązaniem, budżet ucieknie w sekundę. Zapraszam bookingsolutions ,tutaj co prawda na przykładzie biznesu hotelarskiego, ale jednak też przydatnie, bo specjalizacja i znajomość branży też jest istotna w tym przypadku. Agencja powinna znać profil i potrzeby swoich klientów, a nie montować kampanie dla wszystkich o wszystkim, przynajmniej ja tak uważam. ;)

Edytowano przez zgred
spam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2018 o 12:16, developerek napisał:

No cóż - świat pełen jest różnych pizd które są na tyle z***ane że w celu zarobku są w stanie wyłudzić pieniądze poprzez pseudo-seo

Tak btw - powinna istnieć lista (oczywiście typu OW) takowych skurwieli oraz powinni oddawać wyłudzone pieniądze. pis*** ***ać APP

Cóż, doświadczenie uczy, że znaleźliby się i tacy, którzy ominęliby to tak, czy siak. Abstrahując już od tego, że wyklikiwanie reklam konkurencji brzmi po prostu.. żałośnie hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały ten temat i zgodzić się nie mogę z niektórymi opiniami. Dla przykładu użytkownik który podważa racjonalność reklamy Adwords. Bez reklamy w internecie nie mamy szans się wybić, czy się to komuś podoba czy też nie. Zarówno pozycjonowanie jak i płatne reklamy są WYMAGANE. Kolejna kwestia to także reklama w Social Mediach takich jak Facebook oraz Twitter czy Instagram. O innych formach reklamy można przeczytać na https://funkymedia.pl/co-to-jest-strategia-marketingowa.html , ze swojej strony polecam także e-mail marketing, pod warunkiem, że będzie dobrze zaplanowany.

Edytowano przez zgred
spam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×