Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pedros

Kilka Pytan Dotyczacych Serwerow Dedykowanych

Polecane posty

witam

tak sobie ostatnio pomyslalem czy by sobie takiego czegos nie sprawic. Dlatego mam kilka pytan na ktore nie do konca znalazlem odpowiedz przegladajac forum. Myslalem o tym badz o wersji lekko ubozszej Wlasciwie to chcialem sobie to sprawic i nie po to aby zarabiac (albo zeby na piwo sie chociaz dla admina uzbieralo) czy cos takiego ale zeby miec wlasny serwerek :P Pomyslalem ze jak oddam troche miejsca na serwerze dla ludzi na ich strony i tyle osob aby oni utrzymali ten serwer a ja bym mial tylko fajne konto shellowe i troche zabawy :P

 

Mam kilka pytan w zwiazku z tym:

1. Rozumiem ze place dostaje haslo do roota i dalej sie bawie. Zastanawia mnie co juz jest tam zainstalowane bedzie jakis apache? mysql itp? czy system bedzie wygladal tak jak czysta instalacja debiana zupelnie bez niczego. Czy moze jest tam jakas podstawowa konfiguracja z apachem, mysqlem z quota dla uzytkownikow itp

2. Panele administracyjne (w szczegolnosci te ktore sa w ofercie netdirekt.de) beda wystarczajace dla uzytkownikow? Nie chcialbym aby jeczeli mi co chwila ze ktos chce subdomene czy maila. Ostatecznie sam bym cos takiego napisal (oczywiscie duzo prostszego :) ) ale jak cos gotowego jest to po co bede sie meczyl.

3. Na poczatku poczatkow jak o tym myslalem chcialem najslabsza wersje jednak potem sobie pomyslalem ze moze jednak wiecej kilka osob by tam wsadzic i jednak uzbierac na dwa piwa i interesuje mnie ile max uzytkownikow tam da sie wcisnac (oczywisice aby to dzialalo dobrze :) ). Wiem ze to zalezy jakie strony beda i ile ludzie bedzie je odwiedzac, czy bedzie duzo for phpbb itp ale tak mniej wiecej srednio na oko :D Jak by miec dysk 80GB i dac kazdemu po 1GB odejmujac miejsce na system bedzie ok 75 uzytkownikow jednak wydaje mi sie ze znaczna wiekszosc nie bedzie wykorzystywac wiecej niz 100MB a to juz daje juz spora liczbe uzytkownikow.

 

Z sama konfiguracja problemow miec nie powinienem bo juz serwerami troche administrowalem ale to nie bylo nic z tego typu serwerowni i po prostu chcialbym sie troche uswiadomic w temacie :D zebym potem jakiegos szoku nie doznal.

 

Dzieki za wszelkie informacje i uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dostaniesz od Netdirekt razem z serwerem to będzie Debian Sarge razem z ichnim panelem,

który się nazywa Ezad i jak powszechnie wiadomo nadaje się do... ehkm... delikatnie mówiąc do niczego.

Tak więc, odpowiedź na pytanie 1 i 2 brzmi:

zlecasz rescue mode, wgrywasz czysty system i instalujesz sam środowisko LAMP,

jakiś panel, a na koniec to wszystko konfigurujesz.

Odpowiedź na 3 pytanie: to zależy jak bardzo Ci ludzie będą Tobie obciążać maszynę.

Może Ci się trafić 10 spokojnych klientów mających stronki firmowe,

którzy praktycznie nie będą zużywać zasobów serwera,

a obok nich młodociani warezowcy z forami phpbb by przemo i wszystkimi możliwymi doń modami

- u których jedno wywołanie strony będzie się generowało 2-3 sekundy.

 

P.S. żaden z serwerów który bierzesz pod uwagę nie ma 2 dysków ani kontrolera macierzy - co z backupami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×