Skocz do zawartości
fujara

H4ck3d ?

Polecane posty

tutaj możesz zobaczyć wczesniejsze włamania na serverownie i innych "znanych" hostingów

 

Niestety 2 pierwsze linki nie dzialaja (do sync.pl i fatom.pl) - to tak czysto informacyjnie, bo pamiętam jeszcze te sytuacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ,że linki nie działają.Tak pozatym ciekawę co serverownia.pl zrobi(już 1 dzień strona "stoi" bez zmian).Może admin serverowni się wypowie na ten temat? ;) .

Ps."Dzień dziecka już miną" ,może pora zwinąć interes?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli jakiś haker włamie się na serwer jakiegoś hostingu i tylko podmieni stronę to uważam go za dobrego hakera. Wtedy widać że hosting jest do bani i trzeba się wynosić. Ale jeśli jakiś debil wyczyści serwer to według mnie więzienie to dobra opcja dla takiego typa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie @exe , wtedy haker nie dziala na szkode szarego uzytkownika a jedynie pokazuje iż hosting jest dziurawy i warto zmienić providera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i może jeszcze pomoże w konfiguracji ?

//nie mogłem się powstrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie jeśli jakiś haker włamie się na serwer jakiegoś hostingu i tylko podmieni stronę to uważam go za dobrego hakera. Wtedy widać że hosting jest do bani i trzeba się wynosić. Ale jeśli jakiś debil wyczyści serwer to według mnie więzienie to dobra opcja dla takiego typa ;)

Jeśli hacker wyczyści konta użytkowników wtedy będą pamietać o backupie i o tym ,że nie kupuje się byle jakich hostingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli hacker wyczyści konta użytkowników wtedy będą pamietać o backupie i o tym ,że nie kupuje się byle jakich hostingów.

Z jednej strony masz racje, bo ludzie ucza sie na swoich wlasnych bledach, jednak z drugiej strony pomysl czy chcialbys byc na miejscu tego naiwnego usera ktory uwierzyl w super niskie ceny, i utracil dane ze swojego konta :D

 

Jednak serverownia nie potrzebuje wsparcia hackerow :) Tak jak juz kiedys pisalem, mialem tam dosc dawno temu resellera na smieci roznego rodzaju, swoje i znajomego. No i niestety tak sie skladalo zawsze ze przy przenoszeniu danych niby tam na jakis nowy serwer, czy przy wiekszym grzebaniu w konfiguracji na ich maszynach, znikaly w dziwnych okolicznosciach rozne konta z mojego resellera - mialo to miejsce pare razy wiec raczej nie ma tu mowy o jednym przypadku (bo np. przy przenoszeniu to tam rozumiem - moze sie zdarzyc) :)

 

Ogolnie polecam każdemu masochiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno bym nie chciał żeby mi wyczyszczono konto.Ale lepiej robić wcześniej backupy niż wcale ;p. dlatego ,że taki użytkownik po roku czasu gdyby nie robił backupów i nagle zdarzyła by się awaria dysku i wszystkie dane zostały by wymazane to by jednym słowem miał problem.Lepiej stracić mniej niż więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli hacker wyczyści konta użytkowników wtedy będą pamietać o backupie i o tym ,że nie kupuje się byle jakich hostingów

czyli rozumiem, że jak mi ktoś ukradnie samochód spod bloku to dobrze zrobi - nauczę się, że trzeba wykupywać ubezpieczenie i parkować na parkingu strzeżonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według ideologi irvinek-a chyba na to wychodzi ;) , widać czyją stronę trzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem, że jak mi ktoś ukradnie samochód spod bloku to dobrze zrobi - nauczę się, że trzeba wykupywać ubezpieczenie i parkować na parkingu strzeżonym?

 

Porównanie jak z koziej pupci trąbka. Wiadomo, że przykład był wyolbrzymiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według ideologi irvinek-a chyba na to wychodzi ;) , widać czyją stronę trzyma :D

Teraz zniżę się do poziomu pana.rtvet

odp do @exe

Według twojej ideologi jak ktoś podmieni komuś samochód na gorszy to jest dobrze?widać kogo stronę trzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem, że jak mi ktoś ukradnie samochód spod bloku to dobrze zrobi - nauczę się, że trzeba wykupywać ubezpieczenie i parkować na parkingu strzeżonym?

 

Prawie,... czyli jeśli zostawisz samochód z otwartymi drzwiami i kluczykami w stacyjce (tak jak niezapezpieczony serwer) to jeśli złodziej ci go ukradnie i odda z kartką na szybie że jesteś "X" to powinno ci dać do myslenia i powinieneś wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

"X" - debil kretyn lamer itp (w zalezności od sytuacji)

 

To samo może się tyczyć sytuacji dotyczących kart debetowych/kredytowych których właściciele piszą na nich pin, a po zagubieniu/kradzieży jest wielkie zdziwienie że pieniążki znikneły z konta.

 

Powinieneś zauważyć że twoje powównanie jest "prawie" trafne.

Prawie robi wielką różnicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że "karanie" użytkowników przez głupotę admina jest delikatnie mówiąc chamstwem.

 

Na stronie firm hostingowych nie pisze "Nie kupuj u nas hostingu bo mamy niezabezpieczony serwer"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, najlepiej żeby ktoś się włamał na serwer, wyczyścił go i dać mu nagrodę tylko.

 

PS. shive nie umiesz ładniej pisać, wypowiedź tego typu

Porównanie jak z koziej pupci trąbka. Wiadomo, że przykład był wyolbrzymiony.

Jest po prostu lepperowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest po prostu lepperowskie...

;) dobre, uśmiałem się...

dobra Panowie, czas już chyba zakończyć tę dyskusję,

bo do niczego ona nie prowadzi; łapiecie się za słówka tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co nie zmienia faktu, że "karanie" użytkowników przez głupotę admina jest delikatnie mówiąc chamstwem.

 

Na stronie firm hostingowych nie pisze "Nie kupuj u nas hostingu bo mamy niezabezpieczony serwer"

No raczej nikt tak nie piszę ,ale jak kupujesz samochód bez drzwi to sprzedawca mowi ci ,że łatwo go ukraść? sam musisz się domyśleć czy jest dobrze zabezpieczony tak samo jest z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem masz obowiązek zabezpieczyć samochód jeśli go zostawiasz, więc w razie czego jesteś sam sobie winien i nawet nie dostaniesz odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam musisz się domyśleć czy jest dobrze zabezpieczony tak samo jest z serwerem...

no bez jaj, skąd taki szary Kowalski ma wiedzieć czy firma w której kupuje hosting ma dobrego admina? jak to poznać?

 

Shive, jesteś modem... zamknij ten temat, bo ja pracować nie mogę i tylko czytuję

wasze riposty via e-mail. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste, google działa i można szukać opinii. Jeśli nie ma to firma jest za młoda i wybieramy inną ;) Dobra, zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×