Skocz do zawartości
krasnyk

Koszt pozycjonowania

Polecane posty

czesc, ja wiem ze mi pewnie nie podacie konkretnej kwoty bo to od mnóstwa czynników zalezy, rozumiem, ale czy można chociaż w przybliżeniu oszacować koszt pozycjonowania? czy mam to liczyć w setkach czy w tysiącach czy muszę brać kredyt pod zastaw żeby sie wypłacić? :P no bez żartów, serio musze się jakoś przygotować finansowo przecież a kompletnie niewiem czego sie spodziewać, może ktoś z forumowiczów korzystał z takich usług i może mi powiedzeić mniej więcej?

Wszystko zależy od ilości słów kluczowych, konkurencyjności itp. Każdy przypadek wyceniany jest zawsze indywidualnie. Mój cennik np. zaczyna się od 500 zł/netto miesięcznie. Napisz coś więcej o branży i zasięgu firmy ;)

Gość

Czemu wygląda mi to na uroczą szeptankę? :-)

Koszt pozycjonowania zwykle zależy od ilości i trudności słów kluczowych, a więc w dużej mierze zależy od branży oraz oczekiwań. Pytanie ile to może kosztować brzmi podobnie do "ile kosztuje naprawa samochodu". :-)

Koszty pozycjonowania są uzależnione od trudności fraz (konkurencyjności danej frazy)

Drogi autorze tematu, by ocenić w przybliżeniu koszt pozycjonowaniu będziesz musiał w przybliżeniu napisać co chcesz pozycjonować i jakich rezultatów oczekujesz. Gdyby ktoś zadał Ci pytanie "ile kosztuje samochód", albo "ile kosztuje mieszkanie" to pewnie zadałbyś szereg pytań, które miałby ułatwić wycenę. Ogólnie to od 50 PLN do wielocyfrowych kwot.

Gość wladcapierscieni

Ofert za pisiont złotych jeszcze nie widziałem ;p

Ja bym Tobie autorze sugerował skontaktować się z kilkoma firmami, wyjaśnić co byś chciał pozycjonować itd. wysłuchał ofert cenowych, propozycji rozwiązań i na tej podstawie podjął decyzję. Możesz również utworzyć ogłoszenie czy tutaj, czy na konkurencyjnym forum i również wysłuchać ofert użytkowników. Przede wszystkim jednak musisz być konkretny, w tym czego potrzebujesz i jakiego efektu oczekujesz.

Na koszt pozycjonowania wpływa cała masa różnych czynników chociażby takich jak kondycja strony internetowej, ilość błędów, które należy poprawić, konkurencyjność. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że obecnie mało która agencja rozlicza się w modelu za "efekt" i nie wynika to wcale z tego, że agencje, które nie oferują takiego rozliczenia chca oszukać klientów, a wręcz przeciwnie, bo zazwyczaj jeśli macie model pakietowy, to co miesiąc otrzymujecie od nich raport z przeprowadzonych działań, które miały na celu poprawę pozycji strony. Na pewno na początku niezbędne jest przeprowadzenie audytu seo.

Dużo zależy od konkurencyjności frazy. Czasami dodać kilka linków i to w zasadzie wystarcza.

Ostatnio wyceniałem jedną ze stron w firmie pozycjonerskiej, cena była od 500zł do 1000zł za miesiąc przy umowie na 2 lata.

Jak pisali koledzy zazwyczaj minimum to 500 zł, ale za te pieniądze raczej dużo się nie zdziała

SEO to ściema

Poza tym :: dobry produkt sam się zareklamuje...

Gratuluje strategi :) To, że jest dużo SEO ściemniaczy to nie znaczy, że SEO to ściema. No chyba, że masz na myśli wskazówki dla webmasterów od Google.

Krasnyk musisz powiedzieć o jaką stronę chodzi - i jakie pozycjonowanie Cię interesuje. Inaczej podchodzi się do wyceny SEO dla stron firmowych, inaczej dla sklepów internetowych. Jedno jest pewne - raczej na pewno nie będziesz musiał brać kredytu.

Koszty takie są zależne od wielu czynników. Warto zwrócić uwagę na to co nam się należy za daną cenę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się