Skocz do zawartości
Igorek

dysk ssd do notebooka

Polecane posty

Potrebuję/chcę kupić do notebooka samsung nc110 1 gb ramu na nieszczęsnym atomie dysk ssd.

 

Pojemność 64 gb też wystarczy.

 

Co sądzicie o moich propozycjach.

 

Nie wiem czy jest sens do tego komputera kupować dysk SSD, chcę by odrobioną szybciej pracował. Wykorzystywany głównie do poczty i pisaniu w wordzie

 

http://allegro.pl/dysk-sandisk-ssd-64gb-490mb-s-sata-iii-waw-fv23-i6193703730.html

http://allegro.pl/dysk-ssd-ocz-vertex-450-128gb-ssd-wwa-fv-mega-cena-i6495694781.html

http://allegro.pl/dysk-ssd-platinet-homeline-120gb-2-5-540-mb-s-i6237544848.html

http://allegro.pl/dysk-ssd-goodram-cx200-120gb-2-5-sata-iii-fv23-i6304740554.html

 

Edytowano przez Igorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę OT ale mam podobny model samsunga i zainstalowanie Ashampoo Winoptimizer z włączonym Live Tunerem trochę mu pomogło (wiadomo, nie uzyska się rekordów szybkości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te programy wbrew pozorom działają, tzn. predefiniuja ustawienia typu odłączenie aero, cieni okien, ikon itd. Nie robią cudów.

 

 

Nie wiem czy do 1gb zabawki dysk SSD ma jakikolwiek sens, problemem tego komputera nie jest wolny odczyt/zapis czy też iops, tylko słabe CPU i mało ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zainstalowany Windows 7 lub wyżej, to jedyną sensowną możliwością przyspieszenia działania tego komputera jest wg mnie dołożenie dodatkowego 1 gb RAM'u, powinieneś poczuć różnicę w działaniu, SSD na niewiele się tu zda przy takich parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te programy wbrew pozorom działają, tzn. predefiniuja ustawienia typu odłączenie aero, cieni okien, ikon itd. Nie robią cudów.

 

 

Nie wiem czy do 1gb zabawki dysk SSD ma jakikolwiek sens, problemem tego komputera nie jest wolny odczyt/zapis czy też iops, tylko słabe CPU i mało ram.

 

Oczywiście działają i można takiej drobnej optymalizacji dokonać ręcznie wg. poradników w internecie a nie trzymać kolejnego "muła" który pracuje ciągle dodając kolejne obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje te ten model szajsunga nie obsługuje więcej niż 1 GB ramu

 

ale wracając do dysków, bo mogę też do drugiego lapka wrzucić.

Czy mogę brać każdy z nich, czy któreś radzicie omijać szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale ze wzlędu, gdzie go używam muszę mieć legalny system i do tego windowsa.

 

Niby mam stickery od XP luzem ale nie wiem czy to przejdzie w razie czego, zawsze mogę je dokleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeśli masz zainstalowany Windows 7 lub wyżej, to jedyną sensowną możliwością przyspieszenia działania tego komputera jest wg mnie dołożenie dodatkowego 1 gb RAM'u, powinieneś poczuć różnicę w działaniu, SSD na niewiele się tu zda przy takich parametrach.

 

No ja bym powiedział że bez inwestowania przyśpieszy ci system:

 

- Defragmentacja (nawet innym programem niż wbudowany)

- Oczyszczenie systemu z błędów np. przez combofix

- czyszczenie błędów rejestru

- wyłączenie nieużywanych usług systemu

- Wyłączenie wodotrysków, animacji, aero itp.

- aktualizacja wszystkich sterowników na bierząco

- sprawdzenie kondycji dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest czysta instalacja prawie że. Mam zrobiony obraz clonezilla i jak zaczyna dużo wolniej pracować to przywracam obraz.

 

A teraz tak poważnie temacie czy SSD autentycznie przyśpieszy trochę jego szybkość działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak poważnie temacie czy SSD autentycznie przyśpieszy trochę jego szybkość działania?

 

Tak, tym bardziej że zapewne masz tam w tej chwili dysk 5400 RPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, i to bardzo szczególnie przy małej ilości pamięci, swap na hdd a ssd, to istotny wzrost wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Igorek, jeżeli Twój procesor ma 2 rdzenie to SSD pomoże, jeżeli ma 1 to bez sensu. Spróbuj dodać / wymienić ram - żeby mieć docelowo 2 GB (i to o jak najszybszym dostępny dla tego układu taktowaniu).

 

Linux, linux, linux - jeżeli musi być Windows to Win 7 okrojony funkcjonalnie do wersji Starter + TuneUp (wykorzystanie większości dostępnych tam funkcji) + SSDFresh + kilka zabiegów ręcznych (wszystko co może odciążyć jeszcze urządzenie, a nie jest dostępne w TuneUp'ie). Najnowsze dostępne sterowniki ofc - tylko nie instaluj zbędnego oprogramowania od producenta, bo zamuli jeszcze bardziej.

 

Na minus - TuneUP jest płatny, ale nie ukrywam, że znajdziesz w sieci masę kluczy.

 

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to Comodo Internet Security (konfiguracja firewalla: tryb publiczny dla sieci) + Eset Online Scanner, ale trzeba liczyć się z dodatkowym obciążeniem. Jeżeli nie ściągasz za dużo to może być sam firewall od Comodo (konfiguracja firewalla: tryb publiczny dla sieci) + Eset Online Scanner.

 

Instaluj lekkie oprogramowanie. W przeglądarce oczywiście skonfigurowany dobrze AdBlock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kość by się nadała?

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr3-2gb-dell-inspiron-notebook-17-1764-i6439012974.html


procesor dwa rdzenie. Kość ramu udało mi się znaleźć w moich zbiorach. Jest to:

 

ELPIDA

2GB 1Rx8 PC3-12800S-11-10-B2

 

Różnica w pracy działaniu jest.

 

Teraz proszę polecicie mi jakiś ssd najlepiej 128 GB do max 200 zł godny polecanie

post-13514-0-51030100-1474216705_thumb.jpg

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bez przesady byle jaki - ale teoretycznie każdy byle jaki będzie szybszy od starego hdd 2,5 cala 5400 rpm. Najlepiej wybierz kilka dysków, zobacz benchmarki + poczytaj opnie czy nie ma problemów z kontrolerem. Niestety problemem tanich SSD są kontrolery które potrafią robić cuda z danymi.

 

Oczywiście warto też poczytać jak zbudowany jest SSD, wiadomo że oparte o TLC kupisz za grosze jednak może się okazać że ich niezawodność i trwałość jest przecięta i warto dopłacić do MLC/SLC.

 

Pomijam już NVMe M.2 i inne standardy które są lepsze ale nie masz takich złącz w tym laptopie a cena dysku pewnie przekracza wartość laptopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz (niskobudżetowe i wydajne):

 

http://www.x-kom.pl/p/257113-dysk-ssd-patriot-120gb-25-sata-ssd-blast.html

http://www.x-kom.pl/p/254449-dysk-ssd-adata-120gb-25-sata-ssd-premier-sp550.html

 

Wydaje mi się, że koszt dysku SATA2 nie jest dużo tańszy (ale mogę się mylić). Ogólnie rzecz biorąc w tych dyskach wykorzystane tu niszowe technologie są bardziej dopracowane niż w starszych z tego samego segmentu. Dyski oczywiście w oparciu o gorsze pamięci / kontrolery, ale dzięki temu mamy niższą cenę. Ja uważam, że lepsze do takiego laptopa niepotrzebne, nie będziesz go katował 24/7 dużym zapisem danych - a jak będzie miał szybko paść to padnie na gwarancji. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo danych to wykorzystaj chmurkę - np. dysk od Googla, i temat masz zamknięty. Jak dopisze Ci szczęście, i zdecydujesz kiedyś, że zmieniasz tego laptopa, to włożysz stary dysk z powrotem, a ten ssd weźmiesz do innego urządzenia.

 

Instalowałem klientom ok. 10-12 sztuk (od adaty starszą serie i te), żaden jeszcze nie padł. Znajdziesz komentarze, że padają, ale to pokrywa się z tym co wyżej napisałem - jak padną szybko, to na gwarancji, więc temat zamknięty.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcę by odrobioną szybciej pracowa

 

Sprzedaj go, kup coś sensowniejszego. SSD nie sprawi że będzie szybciej działal. Jeżeli obecnie wolno działa, to albo kwestia ramu, albo procesora. Tak jak napisałem wyżej, sprzedaj, dołóż do czegoś sensownego. Taki procesor i jakikolwiek windows to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żarty robisz

 

 

Nie robie sobie żartów. Tani silicon power S55 ma zapisu prawie 470 MB/s. Magistrala SATA II ma max rzeczywistego zapisu 375MB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę o kupnie ogólnie co prawda używaka http://allegro.pl/igla-lenovo-x220-i5-8gb-240gb-ssd-bt-kam-3g-win-7-i6488313589.html?fromVariant=6488280753

 

a tego małego rupiecia na atomie to wykorzystuje na studiach, word, poczta, 3 programy niezbyt wymagające do monitoringu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens do tego komputera kupować dysk SSD, chcę by odrobioną szybciej pracował. Wykorzystywany głównie do poczty i pisaniu w wordzie

 

mam takiego asus eee i ssd bardzo mu pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×