Skocz do zawartości
prowseed

Pomoc przy wyborze rozwiązania, dużo serwisów, różne domeny

Polecane posty

Witam,

chciałbym prosić tę jakże zaczną społeczność o pomoc w wyborze usługodawcy :) Otóż: mam kilka serwisów, są zupełnie różne, powinny być na serwerze totalnie niezależne (czyli nie "widzieć" się wzajemnie), ale chciałbym, by mogły korzystać ze wspólnej bazy sql w celu wymiany kilku poufnych informacji (współna baza ważniejsza niż "niewidzialność" witryn jeśli to problem techniczny). Obciążenie na codzień nie jest duże (jedna witryna to średnio 10k odsłon na godzinę w czasie szczytu), ale zdarzają się bomby (typu viral na facebooku) i w ciągu jednej godziny potrafi się na raz zebrać pół miliona odsłon. Jest dużo obrazków, więc pewnie przydałby się na to oddzielny cdn. Na razie serwisy są porozrzucane tu i ówdzie, ale chciałbym to scalić w jedną całość, by można było tym łatwo zarządzać, dodawać kolejny serwis jednym klikiem, zależy mi na bezpieczeństwie, i to przede wszystkim bezpieczeństwie danych, czyli liczne backupy, raid, cokolwiek, co zapewni, że moje dane będą wielokrotnie powielone w razie awarii. Swego czasu byłem bardzo zadowolony z ovh, do czasu, gdy w raidzie padły trzy dyski z czterech i trzeba było wszystko wyłączyć na 4-5 dni i jechać do francji robić backup. Było to dawno, jakieś 4 lata temu ale głowa pamietą jaką miałem wtedy sr*kę. Chciałbym mieć wszystko out-of-the-box czyli jak najmniej ręcznej konfiguracji. Nie wiem do końca jaki budżet miesięczny mogę na to przeznaczyć, ale 400-500pln wydaje się racjonalne (?). Ktoś poleci mi stabilnego usługodawce, co podoła takiej kobyłce? Dziękuję i pozdrawiam :)

 

PS: PHP7 + MySQL (-opodobne) to chyba wszystko czego mi do szczęścia trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może hosting dedykowany? W sensie dostajesz dedyka wstepnie skonfigurowanego z panelem (DA, CPanel). Do tego w zależności od ilosci danych bierzesz kilka dyskow i mirrorujesz wszystkie w raidzie (jesli nie zalezy Ci az tak bardzo na ilosci dostepnego miejsca) wtedy tak naprawde moze Ci pasc N-1 dysków (gdzie N to calkowita ilosc dyskow) i nadal wszystko bedzie smigac.

 

Do tego osobny serwer tylko pod backup offsite. Najlepiej w innej lokalizacji niz serwer glowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jaki budżet miesięczny mogę na to przeznaczyć, ale 400-500pln wydaje się racjonalne (?). Ktoś poleci mi stabilnego usługodawce, co podoła takiej kobyłce? Dziękuję i pozdrawiam :)

mzone.uk

 

Jaki masz budżet miesięczny?

:P

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×