Skocz do zawartości
jakubgross

Nazwa.pl a regulamin NASK

Polecane posty

Witam,

 

piszę odnoście promocji firmy nazwa.pl. Mam tam trzy domeny, które przerejestrowałem za darmo. Czy mógłbym je legalnie przenieść? Oto regulamin firmy nazwa.pl:

6aa59b096a852d5cd2e6529a71213ab8.png

A tu postanowienia NASK, odnośnie transferu domen:

 

Na żądanie Abonenta Partner obsługujący nazwę domeny zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod authinfo, który umożliwi przeniesienie obsługi. Partner nie może uzależniać wydania kodu od uprzedniego spełnienia dodatkowych warunków.

Czy to legalne, że nazwa.pl wypisuje takie głupoty w swoim regulaminie?

 

Pozdrawiam,

Jakub Gross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro już cytujemy informacje na stronie NASK wypada również zacytować kilka linijek wyżej:
domenę obsługuje Partner - kody authinfo Abonent pobiera od obecnie obsługującego domenę Partnera i przekazuje przyszłemu, zgodnie z procedurami obu Partnerów,

 

dokonując tez rejestracji za 0 zł konieczne było na pewno zaakceptowanie warunków regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież niezwłocznie dostaniesz kod, tylko musisz zapłacić karę za złamanie regulaminu promocji. Jedno nie wyklucza drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod muszą Ci wydać niezwłocznie, nie musisz płacić przed jego wydaniem, potem oczywiście będą ścigać ustrzelonego wcześniej jelenia... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak przyjdzie im po roku zapłacić 123 PLN a koledze z korpo obok przyjdzie zapłacić 13 + 50 = 63 czyli po dwóch latach wychodzi o połowę taniej. Płać co roku 50 a 123 i wychodzi niezła różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie im po roku zapłacić 123 PLN a koledze z korpo obok przyjdzie zapłacić 13 + 50 = 63 czyli po dwóch latach wychodzi o połowę taniej. Płać co roku 50 a 123 i wychodzi niezła różnica :)

Wydaje mi się, że tylko nazwa.pl ma taki regulamin. U innych rejestratorów (za 0 zł .pl) chyba nie doczytałem się takiego paragrafu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Nazwa. Home od lat stosuje podobne zapisy regulaminowe przy promocjach za zero lub złotówkę. Jedynie AZ się wyłamał i pozwalał przy okazji takich promocji odejść bez płacenia za rok drugi, ale z kolei ograniczał możliwość ponownego skorzystania z tejże promocji, jeśli w przeszłości wyekspediowało się w taki sposób określony procent (chyba połowę lub więcej) ogółu utrzymywanych w AZ domen.

 

Pomyśl od strony firmy: wykładają ze swojej kieszeni 9,90 (tyle od partnerów za pierwszy rok *.pl bierze NASK), do tego krocie na reklamę takich promocji... gdzieś musi tkwić haczyk, to czysty marketing, a nie wspaniałomyślność z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Uprzejmie informuje, że domena ciulowanazwapl.com jest ważna do 3.10.2017. Domena została zamówiona w promocji "Domeny .COM od 29,90 zł na rok!". Zgodnie z regulaminem jeżeli zdecydują się Państwo na przeniesienie domeny przed upływem pierwszego rocznego abonamentu do innego rejestratora lub w okresie następującym bezpośrednio po pierwszym rocznym okresie abonamentowym, zobowiązują się Państwo do przedłużenia domeny w nazwa.pl na kolejny rok przed dokonaniem przeniesienia. Przy wydaniu kodu authinfo automatycznie wygenerowana się proforma na przedłużenie domeny.

 

 

Do 28.02 mam proforme...

Czyli jestem jeleń i muszę zapłacić?

 

A jeżeli nie skorzystam z przeniesienia? Też muszę płacić? To tak jakby wydanie kodu z automatu rezygnację z ich usług O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Do 28.02 mam proforme...

Czyli jestem jeleń i muszę zapłacić?

 

A jeżeli nie skorzystam z przeniesienia? Też muszę płacić? To tak jakby wydanie kodu z automatu rezygnację z ich usług O.o

Jak Ci nie zależy na ciągłości w działaniu domeny to kup opcję na tę domenę u innego providera i nie przedłużaj domeny w nazwie ;) Kary nie zapłacisz, a domena będzie nadal Twoja. Tak myślę, nie czytałem dokładnie regulaminu nazwy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie zależy na ciągłości w działaniu domeny to kup opcję na tę domenę u innego providera i nie przedłużaj domeny w nazwie ;) Kary nie zapłacisz, a domena będzie nadal Twoja. Tak myślę, nie czytałem dokładnie regulaminu nazwy :-)

W teorii zakładanie opcji na swoją domenę jest niezgodne z regulaminem NASK. Kiedy NASK dostałby powiadomienie o czymś takim, opcja jest anulowana bez zwrotu kasy.

 

W każdym razie, nawet jeżeli by tak zrobił, to koszt opcji to ok. 35 zł netto, do tego po zrealizowaniu opcji musi domenę opłacić, do daje kolejne, powiedzmy 45 zł netto. Wychodzi już prawie 100 zł brutto - za niedużo więcej odnowi domenę w nazwie i potem ją sobie za darmo przetransferuje i nie musi siedzieć miesiąc z nieaktywną domeną. Według mnie, takie rozwiązanie nie jest zbytnio opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie zależy na ciągłości w działaniu domeny to kup opcję na tę domenę u innego providera i nie przedłużaj domeny w nazwie ;) Kary nie zapłacisz, a domena będzie nadal Twoja. Tak myślę, nie czytałem dokładnie regulaminu nazwy :-)

 

Gdzie można kupić opcję na domeny .com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×