Skocz do zawartości

volt123

Użytkownicy
 • Zawartość

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Normalna

O volt123

 • Ranga
  Często na forum

Informacje osobiste

 • Imię
  Damian

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Dofinansowanie na kursy

  W Krakowie mamy coś takiego jak Kierunek Kariera z WUP - http://wup-krakow.pl/projekty-wup/kierunek-kariera W wymaganiach jest niby 25 lat, ale za zgodą doradcy zawodowego można się zapisać mając nawet 20 lat. Jeżeli widzisz jakiś program z progiem wiekowym, to najlepiej tam zadzwonić i się upewnić.
 2. Konfiguracja bind9

  Wszystko masz dobrze poustawiane w bindzie. Problem nie leży tu. http://testujemy.glogow.pl:8081/ Widzę, że Apache masz uruchomiony na porcie 8081, a nie 80 oraz masz ustawione icmp na DROP, dlatego serwer nie odpowiada na pingi. root@vps372362:~# nmap -p 80 testujemy.glogow.pl Starting Nmap 6.47 ( http://nmap.org ) at 2017-07-08 18:47 CEST Nmap scan report for testujemy.glogow.pl (89.72.202.64) Host is up (0.060s latency). rDNS record for 89.72.202.64: 89-72-202-64.dynamic.chello.pl PORT STATE SERVICE 80/tcp filtered http Napisz dokładnie co chcesz żeby działało.
 3. Podpiecie vps'a pod domene

  Napisz do mnie na PW, to może się jakoś dogadamy i pomogę Ci to skonfigurować. Jak znajdę chwilę czasu, to mogę Ci też wytłumaczyć jak to wszystko dokładnie działa.
 4. [Sprzedam] Konta youtube, GMAIL (takze rankerx)

  Jakie legalne zastosowania mają takie konta?
 5. Odkupię serwer z promocji w online.net

  Masz rację. Założyłem, że skoro to ta sama firma, to i mogą mieć podobne rozwiązanie.
 6. Nginx dwie niezależne domeny na jednym IP

  Wybacz, ale nadal nie widzę, w którym miejscu opisałeś swój problem. Jeżeli już coś tworzyłeś, ustawiałeś, to opisz to, a będziemy w stanie pomóc. Twój post wygląda mniej więcej tak:
 7. Odkupię serwer z promocji w online.net

  Niektóre z nich nie mają własnego fizycznego dysku, czy się mylę?
 8. Odkupię serwer z promocji w online.net

  Ja po ostatniej akcji kiedy wywaliło mi 3 serwery, staram się nie trzymać tam ważnych rzeczy, a jak muszę to z regularnymi backupami. Może po prostu mam pecha albo to problemy oversellingu.
 9. Nginx dwie niezależne domeny na jednym IP

  Ty tak na serio? http://lmgtfy.com/?iie=1&q=nginx+server+blocks
 10. Blokowanie stron

  No nie do końca. Musiałby mieć tam coś bardzo nielegalnego żeby prokuratura czy policja się tym zainteresowała. W większości przypadków do blokady wystarczy poinformowanie usługodawcy, że właściciel serwera udostępnia materiały, do których nie ma praw autorskich lub po prostu z danego IP wysyłany jest spam lub przeprowadzane ataki. Usługodawca nie będzie nastawiał karku dla usera. Co do localhosta, to jak najbardziej można to zrobić. Jak masz zewnętrzne IP, to na routerze ustaw tylko DMZ na komputer, na którym to chodzi lub przekieruj jedynie same porty. Możesz też zrobić sobie sieć na virtualkach lub tak jak wspomniałeś - kupić VPSa. Zostanie on zablokowany dopiero po wykryciu ataku lub zgłoszenie. Przy zwykłych hostingach pliki są skanowane już przy samym wrzucaniu przez FTP, dlatego pewnie masz taki problem. Pamiętaj tylko, że jeżeli próbujesz robić coś brzydkiego komuś, to łamiesz jednocześnie regulamin usługi jak i prawo. Dlatego też takie rzeczy jak wirusy, exploity, botnety powinno się testować w postawionym u siebie labie. Jeżeli wymaga to zewnętrznego serwera, to używać go tak, aby nikt inny nie ucierpiał.
 11. Jak skasowac domene poprzez SSH

  Próbujesz usunąć domenę główną, dodatkową, czy usera? Tu masz listę komend do CLI https://docs.plesk.com/en-US/onyx/cli-linux/using-command-line-utilities/webuser-web-users.38966/
 12. Roundcube - przeniesienie całej poczty

  Jak chcesz przenieść same pliki i nie masz tam dużo skrzynek, to najszybciej przerzucić pomiędzy kontami przez Thunderbirda lub imapsync.
 13. IPTABLES - droga pakietu

  Masz rację. Żeby dwie oddzielne podsieci komunikowały się ze sobą, musisz ustawić na routerze odpowiednie zasady routingu (ip route). Potem ustawiasz odpowiednie zasady w iptables z adresami i maskami aby zezwalały na ten ruch. Jak router zrobiłeś sobie z komputera z linuchem, to możesz podłączyć na kilka sposobów dodatkowe sieci: 1. 2x NIC 2. dopisując dodatkowy adres do interfejsu, 3. stawiając VLAN-y https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.1Q (wymagany trunking na switchu) Strukturę iptables masz tu - http://www.iptables.info/en/structure-of-iptables.html
 14. Rekord SRV do serwera minecraft | az.pl

  Ja tam nie widzę na tej domenie żadnego rekordu SRV. Podrzuć mi na PW passy, to Ci to ustawię.
×