Skocz do zawartości
Giertych-Blacha-33

Poszukuje taniego certyfikaty SSL

Polecane posty

Zapraszamy do nas https://hitme.pl/certyfikaty-ssl/

Comodo Positive SSL oferujemy już od 29zł/brutto za 1 rok.

 

Wlasnie przegladam i widze ze tanie no ale jestem troche pogubiony wiec zapytam, ktory certifikat obslugoje cala domene razem z sub domena i co jest wyswietlane po zainstalowaniu certyfikatu ? Tak zwanie czy wyswietla zielona klodke a jak sie najedzie na to to pisze ze jest od Comodo, od was czy jak ?

 

A takze mam ostatnie male pytanko, czy za przedluzenie certyfikatu albo hostingu u was sie placi wiecej niz na poczatku ? Chcialbym ominac takie oto problemy wiec pytam bo pelno uslugodawcow za przedluzenie u siebie czy to domeny czy hostingu bierze wiecej niz na poczatku. Takze jednej zeczy nie rozumiem tutaj, jak np. dostaje sie tanie certyfikaty na HitMe.pl taniej niz na oficjalnej stronie Comodo ? Ja widzialem pelno takich ofert i nie wiem jak to jest mozliwe ze panstwo maja tansze certyfikaty niz sam Comodo ?

 

Chcialbym pochwalic za design itp strony poniewaz wszystko wyglada profesjonalnie.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty ogólnie możemy sklasyfikować wg kilku typów:

1. rodzaj weryfikacji:

  • DV - weryfikacja domenowa, zwykle polega to na potwierdzeniu prawa do domeny poprzez kliknięcie w link
  • OV/BV - weryfikacja organizacji/firmy, weryfikacja j.w. plus konieczność przesłania dokumentów rejestrowych podmiotu, zwykle też weryfikowane są dane na stronie oraz w bazie whois, a także inicjowane jest wywołanie telefoniczne w celu sprawdzenia autentyczności numeru telefonu
  • EV - rozszerzona weryfikacja - tutaj występuje tzw. zielony pasek, weryfikacja jak przy OV/BV, jednak dodatkowo zwykle podpisuje się jeszcze dodatkowe dokumenty i przesyła ich skany do wystawcy. Ten rodzaj certyfikatów jest też jednym z droższych.

2. zakres ochrony

  • domenowa - chroni tylko domenę (zwykle z www i bez www, np. www.hitme.pl oraz hitme.pl)
  • wildcard - chroni domenę główną i jej wszystkie subdomeny (np. hitme.pl oraz www.hitme.pl, poczta.hitme.pl, sd.hitme.pl itp.)
  • SAN/UCC - certyfikat, który chroni wiele domen np. hitme.pl, takecloud.pl, hmhost.pl itd. - zalecany głównie do serwerów pocztowych.

Comodo Positive SSL to certyfikat DV z zakresem ochrony domenowej.

 

Przedłużenie usług: hostingu, domen, serwerów itd. jest po takiej samej cenie, obecnie także dla usług, które objęte są promocją 50% (zniżka pozostaje na kolejne lata). Jednak w przypadku ogólnego wzrostu cen dla nowych klientów, może on zostać także zastosowany dla odnowienia usług dla dotychczasowych klientów. Jednak to bardziej tyczy się usług, w których uzależnienie jesteśmy od innych podmiotów, szczególnie domeny, certyfikaty SSL (np. wzrost ceny u rejestratora lub znaczna zmiana w kursie walut dolara czy euro).

 

Comodo skupia się na masowych odbiorcach, klientom indywidualnym sprzedają certyfikaty w wyższych cenach, niższe są możliwe przy sporych wolumenach.

 

Jeżeli koniecznie potrzebny jest certyfikat z zielonym paskiem (konieczne jest posiadanie firmy lub innego formalnie zarejestrowanego podmiotu, np. stowarzyszenia) itp. to mogę tutaj polecić certyfikat BV Comodo InstantSSL z opcją darmowej aktualizacji do EV (promocja) - maksymalny okres zakupu to 1 rok, przy czym po roku będzie konieczny zakup droższego certyfikatu. Przy zakupie Comodo InstantSSL należy się jednak liczyć z kosztem 200zł/rok brutto. W przypadku chęci zakupienia tego certyfikatu, proszę o kontakt na biuro@hitme.pl a przeprowadzimy proces zamawiania, ponieważ przy tym produkcie konieczna jest nasza interakcja w celu zastosowania aktualizacji do EV.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy Let's Encrypt, możesz generować dla domen u subdomen za free a jest na tym samym poziomie co te za 30zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy Let's Encrypt, możesz generować dla domen u subdomen za free a jest na tym samym poziomie co te za 30zł :D

 

Zależnie od potrzeb, można. Mamy wdrożone to także na serwerach, jednak jeśli ktoś potrzebuje zabezpieczyć serwer pocztowy od strony MTA to może już bawić się w automatyzację odnawiania w Let's encrypt co 90 dni (bo tyle są ważne SSL od nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty ogólnie możemy sklasyfikować wg kilku typów:

1. rodzaj weryfikacji:

  • DV - weryfikacja domenowa, zwykle polega to na potwierdzeniu prawa do domeny poprzez kliknięcie w link
  • OV/BV - weryfikacja organizacji/firmy, weryfikacja j.w. plus konieczność przesłania dokumentów rejestrowych podmiotu, zwykle też weryfikowane są dane na stronie oraz w bazie whois, a także inicjowane jest wywołanie telefoniczne w celu sprawdzenia autentyczności numeru telefonu
  • EV - rozszerzona weryfikacja - tutaj występuje tzw. zielony pasek, weryfikacja jak przy OV/BV, jednak dodatkowo zwykle podpisuje się jeszcze dodatkowe dokumenty i przesyła ich skany do wystawcy. Ten rodzaj certyfikatów jest też jednym z droższych.

2. zakres ochrony

  • domenowa - chroni tylko domenę (zwykle z www i bez www, np. www.hitme.pl oraz hitme.pl)
  • wildcard - chroni domenę główną i jej wszystkie subdomeny (np. hitme.pl oraz www.hitme.pl, poczta.hitme.pl, sd.hitme.pl itp.)
  • SAN/UCC - certyfikat, który chroni wiele domen np. hitme.pl, takecloud.pl, hmhost.pl itd. - zalecany głównie do serwerów pocztowych.

Comodo Positive SSL to certyfikat DV z zakresem ochrony domenowej.

 

Przedłużenie usług: hostingu, domen, serwerów itd. jest po takiej samej cenie, obecnie także dla usług, które objęte są promocją 50% (zniżka pozostaje na kolejne lata). Jednak w przypadku ogólnego wzrostu cen dla nowych klientów, może on zostać także zastosowany dla odnowienia usług dla dotychczasowych klientów. Jednak to bardziej tyczy się usług, w których uzależnienie jesteśmy od innych podmiotów, szczególnie domeny, certyfikaty SSL (np. wzrost ceny u rejestratora lub znaczna zmiana w kursie walut dolara czy euro).

 

Comodo skupia się na masowych odbiorcach, klientom indywidualnym sprzedają certyfikaty w wyższych cenach, niższe są możliwe przy sporych wolumenach.

 

Jeżeli koniecznie potrzebny jest certyfikat z zielonym paskiem (konieczne jest posiadanie firmy lub innego formalnie zarejestrowanego podmiotu, np. stowarzyszenia) itp. to mogę tutaj polecić certyfikat BV Comodo InstantSSL z opcją darmowej aktualizacji do EV (promocja) - maksymalny okres zakupu to 1 rok, przy czym po roku będzie konieczny zakup droższego certyfikatu. Przy zakupie Comodo InstantSSL należy się jednak liczyć z kosztem 200zł/rok brutto. W przypadku chęci zakupienia tego certyfikatu, proszę o kontakt na biuro@hitme.pl a przeprowadzimy proces zamawiania, ponieważ przy tym produkcie konieczna jest nasza interakcja w celu zastosowania aktualizacji do EV.

 

WOW, widac ze sie cos dzisiaj nauczylem przy tobie bo normalnie to myslalem ze tylko wykupiasz byle jaki certyfikat na domene i gotowe a tutaj widac ze wiecek krokow weryfikacji uzytkownika jest. Dzieki za info !

 

Prawde mowiac ja potrzeboje certifikat SSL do dwoch rzeczy: Zaszyfrowac glowna strone bloga a takze panel logowania zeby loginy i hasla nie szly w plain texcie po necie w swiat. Teraz to sie zastanawiam jakie te SSL potrzeboje bo podaliscie dwa darmowe "Let's Encrypt" i wosign.com. Szczeze mowiac to sie teraz pogobilem i jestem zielony jak nic ... Nie sadze zeby Let's Encrypt zadzialal na HitMe.pl jako ze ja potrzeboje taniego hostingu wiec VPS jest wykluczony calkowicie.

 

P.S Nie wiem czemu ale pod wieczor stronka WHT cos zamula ...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Let's encrpt zadziała u nas, na hostingu współdzielonym mamy to wdrożone i funkcjonuje to prawidłowo. Do bloga będzie wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Let's encrpt zadziała u nas, na hostingu współdzielonym mamy to wdrożone i funkcjonuje to prawidłowo. Do bloga będzie wystarczające.

 

A czy ja musze miec dwa certyfikaty wtedy od Let's Encrypt czy one działają także pod każde subdomeny ? Mógłbyś powiedzieć jak to można wykonać na HitMe.pl, przez panel czy coś i czy to działa dla każdego typu konta tak zwanie Mini, Bizness itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Let's encrypt nie wystawia certyfikatów wildcard, więc najlepiej jest dodać każdą z subdomen z osobna do panelu DirectAdmin jako domenę, wtedy dla każdej będzie możliwe wystawienie tego rodzaju SSL.

Let's encrypt generujesz standardowym narzędziem od DirectAdmin, http://wiki.hitme.pl/display/wiki/Generowanie+darmowego+certyfikatu+SSL+na+hostingu+w+HitMe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Zgadzam sie z tym co wyżej zostało napisane. Mam głowną domenę wraz z hostingiem www w hitme i nie ma problemu z generowaniem certyfikatów let's encrypt z poziomu directadmin. Ciekaw jestem tylko czy sam sie odnowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Let's encrypt nie wystawia certyfikatów wildcard, więc najlepiej jest dodać każdą z subdomen z osobna do panelu DirectAdmin jako domenę, wtedy dla każdej będzie możliwe wystawienie tego rodzaju SSL.

Let's encrypt generujesz standardowym narzędziem od DirectAdmin, http://wiki.hitme.pl/display/wiki/Generowanie+darmowego+certyfikatu+SSL+na+hostingu+w+HitMe.pl

 

A jak wyglada sprawa z odnawianiem ? Bo wystawiac na przyklad 5 certyfikatow co miesiac czy cos takiego to przyznam male upierdlenie dupy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

w DA certyfika LE się powinny się same odnawiać co niecałe 3 miesiące. Warto też tego pilnować bo mogą wystąpić jakieś błędy.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie no pod więcej subdomen, kupuje się wildcard/san, a nie bawi z Letsencrypt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no pod więcej subdomen, kupuje się wildcard/san, a nie bawi z Letsencrypt ;)

 

A czy temu Let's Cryptowi mozna ufac ? Tak zwanie jest darmowy no ale jak to certyfikat darmowy moze byc tak samo dobry jak ten za 30 Zloty ? Ja troche tego nie ogarniam prawde mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Od strony prostego kowalskiego na chwile obecną nie ma różnicy między Letsencrypt,a innym certyfikatem DV za np. te 30 zł

Wiadomo do jakiegoś e-commerce kupuje się certyfikaty już o większym stopniu zaufania BV/EV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od strony prostego kowalskiego na chwile obecną nie ma różnicy między Letsencrypt,a innym certyfikatem DV za np. te 30 zł

Wiadomo do jakiegoś e-commerce kupuje się certyfikaty już o większym stopniu zaufania BV/EV.

 

A ile bitow ten Let's Crypt ma ? Chyba na zabezpieczenie bloga i panelu logowania wystarczy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy temu Let's Cryptowi mozna ufac ? Tak zwanie jest darmowy no ale jak to certyfikat darmowy moze byc tak samo dobry jak ten za 30 Zloty ? Ja troche tego nie ogarniam prawde mowiac.

Ma tyle bitów, ile sobie wygenerujesz. Minimum 2048 IIRC.

 

Ogólnie, jest przynajmniej tak samo dobry jak ten za 30zł. Często lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jestem tylko ciekaw ile te "Darowizny" beda darmowe :)

 

To poczytaj sobie czym jest projekt Let's Encrypt, dlaczego powstał i kto za nim stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×