Skocz do zawartości
Kris83

Czy te dane są ok?

Polecane posty

Witam,

Mam hosting seo w pewnej firmie. Poniżej wrzucam monitoring jednej ze stron. Zacząłem węszyć ponieważ kilka dni temu podczas prac nad serwisem tak zamulało, że wzbudziło podejrzenia. Nie chodzi mi o sam wskaźnik uptime ale o odpowiedź w ms...najczęściej jest to powyżej 600ms i w górę.

Jak oceniacie te ms?

DQ5LbuP.png

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test uptime jest wykonywany z innej lokalizacji więc opóźnienie jest jak najbardziej możliwe. Patrząc natomiast na wspomniane 600ms to jest to wartość dość duża ale niekoniecznie problem może dotyczyć bezpośrednio usługodawcy ale samej wymiany ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalny monitoring wykonuje zapytania w kilku/kilkunastu lokalizacji, na tej podstawie buduje się raport.

Wygląda mi to na aplikację PINGDOM, ale może się mylę, od lat nie używałem tego systemu.

Z tego co pamiętam oni pingują serwery z kilku lokalizacji i to powinno być w Twoim raporcie.

 

Jak takie dziury trwające 4 minuty powtarzają się często warto podpiąć się pod inny monitoring i porównać dane.

Wiele firm hostingowych ma swój monitoring, więc może zapytaj w supporcie czy może coś odnotowali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pojedynczy odczyt więc jego przydatność jest mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak to jest Uptime Robot. Pingują z tych lokalizacji: https://uptimerobot.com/locations - czy taka ilość i to narzędzie jako takie jest rzetelne?

 

theONE zauważył, że pojedynczy odczyt...postaram się wrzucić screen po dłuższym czasie. Z danych dostawcy nie chcę korzystać bo sądzę, że leci w kulki. Okaże się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak to jest Uptime Robot. Pingują z tych lokalizacji: https://uptimerobot.com/locations - czy taka ilość i to narzędzie jako takie jest rzetelne?

 

theONE zauważył, że pojedynczy odczyt...postaram się wrzucić screen po dłuższym czasie. Z danych dostawcy nie chcę korzystać bo sądzę, że leci w kulki. Okaże się.

Korzystamy z tego rozwiązania od samego początku. Praktycznie cała nasza struktura jest między innymi nadzorowania przez to rozwiązanie. Według mnie jest wiarygodne ale to jest jedynie moja prywatna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist - w takim razie wystarczająca żeby stwierdzić, czy dostawca jest ok czy nie w stosunku do mnie. W takim razie zapytam, mimo że nie wrzuciłem większej próbki jak sugerował theONE: jakie ms powinny być ok z perspektywy UptimeRobota? Przekroczenie jakich wartości w czasie, dajmy na to średnio, jest już złym sygnałem?

Edytowano przez Kris83 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jeden pomiar kiedy w nocy masz 600ms. Statystycznie jeden pomiar jest nieistotne.

W nocy mógł być backup i był obciążony serwer

W nocy mogły być jakieś prace

W nocy strona przez brak ruchu mogła wypaść z cache

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist - w takim razie wystarczająca żeby stwierdzić, czy dostawca jest ok czy nie w stosunku do mnie. W takim razie zapytam, mimo że nie wrzuciłem większej próbki jak sugerował theONE: jakie ms powinny być ok z perspektywy UptimeRobota? Przekroczenie jakich wartości w czasie, dajmy na to średnio, jest już złym sygnałem?

Tak jak napisał TheONE mógł być wykonywany backup ale również pamiętaj jaka drogę musza pokonać pakiety przy teście które mogą natrafić na problem z przepustowością.

Nie spotkałem się z tak długim czasem bo nie jesteśmy na usłudze darmowej tylko na planie PRO a lokalizacje np dotyczące europu są tylko 3 o ile Londyn i Dublin można również do niej zaliczyć jako geolokacja to odległości są znaczne.

Wymiana ruchu między Polska a Europą jest naprawdę różna co wielokrotnie jest potwierdzane tu w dziale na forum - "Hosting Down" gdzie fizycznie usługa działa a z Polski nie odpowiada na ping albo jest mu bardzo ciężko nie zgubić pakietów.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak.
- nie interesuje mnie ten skok w nocy i później sukcesywny aż po godzinę 6:00 spadek wartości ms - bo faktycznie mogły być prace jakieś; wartości powyżej 500ms trwają ciągle, przeważnie w ogóle nie spada poniżej 500ms. Najczęściej jest to ok 1000ms.

 

2Jv6M6v.png

 

theONE w nocy to był jeden pomiar gdzie miałem 19234 ms a o 6 rano 735 ms.

EDIT: gwoli ścisłości, to nie pingi ale po HTTP(s).

Edytowano przez Kris83 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest? Czas liczony od pierwszego pakietu TCP, od dostania strony przy pomocy GET / czy do pełnego załadowania? Bo to są 3 różne rzeczy, które nijak się mają do siebie.

 

To co liczy się dla usera to czas ładowania, od momentu gdy strona jest już wczytana i się doładowywuje, do momentu pełnego jej wczytania. Moja strona wczytuje się (w pełni) w ciągu 1.06 sekundy, i jest to wynik o 88% lepszy niż wszystkie inne testowane strony, wg pingdoma.

 

Jeśli to 600 ms to czas całkowitego ładowania się strony, to jest dużo lepiej ode mnie, i nie widzę tu żadnego problemu. Jeśli natomiast tak nie jest (a dam głowę, że tak nie jest, bazując na innych odczytach) to należy się zastanowić dlaczego sprawa ma się tak jak się ma, czy winne jest łącze, aktualny routing, czy sam serwer który się nie wyrabia z odpowiedzią w czasie, a jak tak to dlaczego.

 

Ślepo uważam, że w momencie skoków firma obsługująca twój serwer robi backupy lub inne prace konserwacyjne, które znacząco obniżają wydajność serwera, i stąd bierze się ten wynik. Być może I/O jest mocno orane i zanim web server się dokopie do plików to chwilę trwa, to jest najbardziej prawdopodobna wersja.

 

Czy warto się przejmować? Według mnie nie, choć jeśli rzeczywiście są to odczuwalne dla ciebie utrudnienia (bo np. właśnie w tym czasie masz najwyższy ruch) to należy udać się na VPS/dedyka, gdzie masz pełną kontrolę nad tym jakie procesy się odbywają.

 

A NAJLEPIEJ, to zgłosić się do supportu swojej firmy z pytaniem czym te wyniki są spowodowane, bo być może wystarczy ograniczyć "agresywność" backupu lub innych używanych rozwiązań i skoki nie będą zauważalne.

 

A na pytanie "jakimi wartościami należy się przejmować" odpowiedź jest prosta - tymi, które wkur*iają userów. Nie ma konkretnych wymogów i różne serwisy odpowiadają w różnym czasie, ale generalnie jeśli strona odpowiada "za wolno", gdzie "za wolno" jest najczęściej precyzowane na powyżej 5 sekund, to należy się zastanowić dlaczego tak się dzieje. Tyle tylko, że te 5 sekund to czas ładowania, czyli od momentu wysłania requesta do załadowania przynajmniej podstaw strony (które się jeszcze doładowywuje), jeśli w twoim przypadku 600 ms to czas w którym user dostaje pierwszy plik od web servera, to cały serwis powinien się wczytać w nie więcej niż 1,5 sekundy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi dzięki za rozjaśnienie. Faktycznie, na Pingdom nie jest źle...2.42s. Powiązałem te ms z tym jak mi muliło niedawno w dzień...faktycznie mogłem trafić na szczyt + jakiś niedomóg serwera.

Co do zalecenia żeby na VPS to nie da się przy wielu zapleczach, wziąłem ten hosting SEO bo dali wiele numerów IP w relatywnie niskiej cenie, VPS stosuje pod normalne serwisy lub zaplecza z dużym ruchem.

SiXwishlist akurat teraz wychodzę, dzięki za info, później przetestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×