Skocz do zawartości

Polecane posty

Czyli najprawdopodobniej jakaś niekompetentna osoba grzebała na produkcji próbując zrestartować hasła (tudzież dodać klucze) i uwaliła w ten sposób całą produkcję oraz backupy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio myślicie, że teraz każdy będzie przeglądał wstecz 10 stron i zastanawiał się co wycofaliście? To jakieś przedszkole czy co?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Serio myślicie, że teraz każdy będzie przeglądał wstecz 10 stron i zastanawiał się co wycofaliście? To jakieś przedszkole czy co?

 

Raczej żeby osoby, które śledzą wątek wiedziały :P

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to wszystko mam wrażenie, że trudno tu wskazać jednego winnego. Wygląda na to, że -- tak jak to zresztą bywa -- na problemy złożyło się bardzo wiele różnych czynników.

 

Oczywiście wszystkim tym zarządza BJ i formalnie za to odpowiada, wiec trudno się dziwić, że o nim się najwięcej mówi, ale z drugiej strony nie jest on osobą techniczną, a tym bardziej administratorem czy programistą, więc trudno mu czynić zarzuty o tym charakterze. Jeśli już, to można rozmawiać o ew. błędach na poziomie zarządzania.

 

Chyba jego największym błędem było to, że nie zdawał sobie najwyraźniej sprawy z faktu, że jako osoba nietechniczna nie jest w ogóle w stanie, na dłuższą metę, zarządzać firmą hostingową, jeśli nie współpracuje na stałe z zaufaną osobą, która zajmuje się właśnie tymi kwestiami technicznymi, w tym np. współpracą z dodatkowymi administratorami.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkim tym zarządza BJ i formalnie za to odpowiada, wiec trudno się dziwić, że o nim się najwięcej mówi, ale z drugiej strony nie jest on osobą techniczną, a tym bardziej administratorem czy programistą, więc trudno mu czynić zarzuty o tym charakterze. Jeśli już, to można rozmawiać o ew. błędach na poziomie zarządzania.

 

 

Bullshit, wielokrotnie było mówione, że BJ uważał pracę admina za siedzenie przed komputerem i udawanie, że się coś robi - nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. To też doprowadziło prawdopodobnie do odejścia starego admina, bo jak już zaznaczyłem wcześniej nie wierzę, że jakiś błahy powód zdecydował o rozstaniu się z firmą w której siedziało się dobre 10+ lat, tym bardziej że płaca nie była zła. Przeczytaj oświadczenie byłego admina dokładnie, podjął on wiele "prób" poprawy sytuacji - poprosił o wyższe wynagrodzenie, był pod telefonem, nawet zaproponował pracę zdalną. Gdyby BJ zgodził się na jakikolwiek wariant, albo nie traktował starego zaufanego pracownika jako "przyjdą inni" to prawdopodobnie do żadnego incydentu by nie doszło. Zresztą ja go nigdy o nic nie podejrzewałem - to się nie klei.

 

Nadal mam dwa warianty - albo jedna z tych firm zrobiła to umyślnie z powodu jakiś wewnętrznych zatargów (prawdopodobnie pieniężnych) z BJ, albo ktoś spartolił robotę, być może umyślnie lub też nie, i nie chce się przyznać. Bardziej wiarygodny jest wariant z celowym działaniem, ale nie chce mi się wierzyć, że firma zdecydowałaby się na taki krok.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny "zabieg PR" (jeżeli to tak można nazwać) by czasowo chociaż jakkolwiek nie tracić twarzy został spalony. Ciekaw jestem co jeszcze zostanie ujawnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne dyski nigdzie nie wyjechały, a tym bardziej serwery, bo usługi Ontrack są drogie, a samemu Juszczykowi jak widać nie zależy zbytnio na podtrzymaniu firmy (nawet nad PRem nie chce mu się pracować). Za kilka dni/tygodni dowiemy się, że tak naprawdę nic nie udało się odzyskać (sic!), a cała infrastruktura zostanie postawiona na nowo.

 

Komuś jeszcze przewidzieć przyszłość? Tylko dzisiaj 10% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz numery w totka przepowiedzieć i panu Juszczykowi wysłać. Może akurat się przydadzą na odszkodowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zastanawiam się czy osoby poszkodowane mogą teraz wystąpić z wnioskiem o ściganie z powodu nieujawnienia prawdziwych informacji odnośnie tego co się dzieje z ich sklepami/danymi itd.

 

Zaraz się okaże, że pliki w ogóle nie były nigdzie odzyskiwane, a Juszczyk ubija firmę i znika.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy osoby poszkodowane mogą teraz wystąpić z wnioskiem o ściganie z powodu nieujawnienia prawdziwych informacji odnośnie tego co się dzieje z ich sklepami/danymi itd.

 

Zaraz się okaże, że pliki w ogóle nie były nigdzie odzyskiwane, a Juszczyk ubija firmę i znika.

Moim zdaniem - tak, aczkolwiek prawnikiem nie jestem. Zastanawiam się czy nie powinno być również wszczęte postępowanie w związku z poniższym zapisem:

 

USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Rozdział 4

Art. 52. Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jakby nie było - ustawienie jednego hasła do każdego serwera i inne rzeczy, które tam poczynili to zachwianie danymi klientów.

 

 

Czasem przeglądam oferty pracy w firmach hostingowych i jeszcze nie spotkałem się z ofertą, gdzie wymagane jest wykształcenie wyższe...

Edytowano przez Rolej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale biuro mają odpicowane nieźle. Sama radość tam siedzieć i nic nie robić a już nie mówiąc o pracy za sensowne pieniądze

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę temat od początku z zaciekawieniem. Nie działam w tej branży ale jestem jego klientem. Ale jestem też pracownikiem fizycznym czyli tzw robolem. I wiem jacy są kierownicy. Nie doceniają pracownika jak wszystko jest ok. Ale gdy coś się pierdzieli to w tedy włażą niemal do du... Mam zawód podobny do programisty gdzie liczy się umiejętność praca manualna (spawacz) i wiem jak cieżko o dobrego fachowca.

Niedawno firma wprowadziła mega rygor w pracy za dużo odpoczynków itp.

Najistotniejsza kłótnia z kierownikiem zakończyła się tymi słowami kolegi: "My jak stracimy tu pracę to gdzie ty pójdziesz. Kierownik bez wiedzy, z małym doświadczeniem". Od tej pory spokój i cisza.

Sorry za offtop. Ale w Polsce taka właśnie jest mentalność. 90% Menadżerów, kierowników nie docenia swoich pracowników a potem kończy jak się kończy.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Ale jestem też pracownikiem fizycznym czyli tzw robolem. I wiem jacy są kierownicy. Nie doceniają pracownika jak wszystko jest ok. Ale gdy coś się pierdzieli to w tedy włażą niemal do du...

Pozdrawiam

 

Ja bym powiedział że jeszcze bardziej cisną dlaczego to nie działa skoro działało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny "zabieg PR" (jeżeli to tak można nazwać) by czasowo chociaż jakkolwiek nie tracić twarzy został spalony. Ciekaw jestem co jeszcze zostanie ujawnione.

... bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

Ja bym powiedział że jeszcze bardziej cisną dlaczego to nie działa skoro działało :D

 

Najzabawniejszy był komentarz na ich FB jak zobaczyłem tydzień temu.

Coś w stylu :

"Skorzystałbym z waszej oferty, ale jakoś na waszej stronie nigdzie nie mogę znaleźć cennika" :D

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku afery było widać na fb, że 2 firmy (publicznie, ale przykryte szeptanką) zaczęły sobie dość agresywnie skakać do gardła o to żeby pozyskać klientów 2be. Cóż, życie nie znosi próżni, a w historii świata nie na takich dramatach budowano już biznesy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×