Skocz do zawartości
Fard

Dedyk pod serwery CS:GO

Polecane posty

Witam. W mojej "społeczności" graczy powiększyła się liczba grajacych (o dziwno razem z funduszami). Rozważam rozbudowę i potrzebuję ofert serwera dedykowanego. Chcę na nim postawić 4~6 serwery CS:GO.

Aktualnie mam VPSa z Intel® i7-4790K CPU @ 4.00GHz i pod mój serwer 1v1 29+3 graczy 128tickrate chodzi calkiem sprawnie (zuzycie w granicach 80~100%, czasami odczuwalne, ale pewnie z powodu slabego łącza hostingu). Za pewne byłby to najbardziej obciążający serwer. Reszta z serwerów byłaby 24slotowa 128T.

 

Z tego co wiem, to kazdy z serwerow bedzie potrzebowal pewnie 3.5GHz, 1~1,5gb RAM, 20GB SSD/HDD.

 

 

Cena - <200zł. Dobrze byłby gdyby było taniej przy zakupie na 3/6msc z bliską lokalizacją.

 

Czy dostałbym coś lepszego/tańszego niż GAME-1 z https://www.soyoustart.com/pl/serwery-game/ , i ile szacunkowo serwerów mogłoby "chodzić" na tym sprzecie?

 

Edytowano przez Fard (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszego i tańszego niż w ofercie SYS nie dostaniesz. Jeżeli nie straszne Ci ataki to możesz kupić serwer dedykowany w MintsHoscie. Osobiście kierowałbym się w stronę Pukawki albo 1s1k - najlepszy stosunek do ceny, lokalizacji, ochrony, jakości usług ; )

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.sprintdatacenter.pl/serwery-dedykowane/5/linia-sos

 

Skoro cs:go to koniecznie serwer z Polski. Dwa lata wstecz stawiałem serwery na SOS5, miałem tam z 6 serwerów, a wciąż było wiele zasobów na kolejne, co prawda z modyfikacjami typu arena zżerać będzie więcej niż czyste FFA. Cena 251zł netto, ale masz moc i naklepać możesz więcej serwerów.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba 16GB ramu powinno wystarczyc zamiast 32GB.

 

Serwery będą stały na linuxie, gdzie SRCDS ma problemy z dzialaniem na wielu rdzeniach.

Odczuję różnicę między E3-1240 v2, E3-1240 v3, a tą i7?

Edytowano przez Fard (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na SOS5 powinno wejść ładnie 8 serwerów. Jak ten 32 slotowiec ma dużo pluginów to nic mu nie pomoże, nawet 4Ghz zegara.

 

Ten GAME-1 to zły wybór, bo pingi mogą wyjść ponad 70-80ms, a po co? To nie jest jeszcze tragedia (chociaż "najlepsi" powiedzą zaraz, że masz słaby serwer, bo oni widzą te 20ms różnicy), ale jak możesz mieć niskie czasy dla graczy i porządny, serwerowy sprzęt to czemu z niego rezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam po serwer SOS 5. Co prawda promocja za 199 zł netto się zakończyła ale myślę że możemy zaproponować lepszą cenę od standardowej oferty 251 zł netto.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

kont 696021304

info@sprintdatacenter.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze tragedia (chociaż "najlepsi" powiedzą zaraz, że masz słaby serwer, bo oni widzą te 20ms różnicy)

Nie wiem jak w CSGO ale w 1.6 pingi od 60 ms w górę po prostu było już widać - strzelanie się zaczynało dziwnie zachowywać, Może po prostu po tym ludzie mają traumę z "dużymi" pingami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W CSGO na MatchMakingach masz 60ms to super. Zwykle mam 70ms i normalnie się gra. Oczywiście wiadomo że nie jak po lanie, ale CSGO jest mniej podatny na wyższy ping niż cs 1.6 w którym 50ms to już dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×