Skocz do zawartości
DMatii

Wróćcie do Home Cloud ;-))

Polecane posty

 

No to masz pecha z tym stanem zen, 4 bodajże mieszkanko i kicha. I do tego co chwila Was ddosują? Ściemą to pachnie trochę.

Jeżeli ktoś widzi efekty to nie przestaje, przynajmniej wiem to po swoim przypadku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz kojarzę fakty i jak patrzę na ten błąd w katalogu firm, to wydaje mi się, że @Bartek może mieć rację, że to ataki i nie próbuje niczego ściemniać.

 

WHT stoi w Beyond. Jak miałem ataki na moją chmurę w e24cloud (Beyond) to właśnie problem był z ruchem UDP (a dokładnie DNS) - nie działało na serwerze w tym czasie rozwiązywanie nazw domenowych na adresy IP. To samo można zaobserwować tutaj - właśnie szczególnie w katalogu firm i tak samo z Widgetem - zapewne jest pobierana zawartość przez jakiegoś curla/file_get_contents z domeny wht.pl i po prostu jej nie rozwiązuje i nie może się to wczytać, przez co forum długo się ładuje.

 

Powinno poniekąd pomóc dodanie "na sztywno" najważniejszych wpisów do /etc/hosts - chociaż na czas w/w problemów.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ruch wycięty to trzeba zrobić jak pisze Desavil lub po prostu zmniejszyć czas timeoutu. To, że są ataki nie znaczy, że nie można zminimalizować ich skutków prostymi metodami. Uboczny skutek wyciętego ruchu jest banalnie prosty do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak, za chwilę ogarnę.


Co do uwag o zenboxie czy homecloud.

 

WHT nigdy nie było w homecloud i nigdy nie było w zenboxie w rozumieniu tej samej usługi. Osobny serwer w tej samej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiele osób już piszę, że forum śmiga.

Oczywiście chciałbym dodać, że ja nadal mam 20 sekundowe wczytywanie się strony etc.

Internet od osiedlowego dostawcy korzystający z PLIX'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Poprawiony DNS i jeszcze szukam gdzie siedzi z tymi odpytaniami w sidebarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ping do WHT wynosił jakieś niecałe 70 ms (czyli norma u mnie) to forum i tak mulało. Odkąd ukryto ten widget portalu (pewnie hooki zostały powyłączane lub tryb bezpieczny) to śmiga jak burza...

 

Więc please, zamiast od razu twierdzić, że to wina ataku DDoS (co jest ściemą!), to zacznijcie analizować to, co się dzieje naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony DNS i jeszcze szukam gdzie siedzi z tymi odpytaniami w sidebarze.

 

Już dobrze śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

@OneDistrict dzisiaj były 2 ataki, jeden 32, drugi 22 Gbps więc ciężko na to nie patrzeć. Natomiast samo mulenie to wycięcie UDP tak jak zostało napisane wcześniej (wycięte ze względu na ataki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od paru minut, zaczyna działać jak światło. :)

 

Bo Bartosz wyłączył moduł news z wht? :)

 

Jak ping do WHT wynosił jakieś niecałe 70 ms (czyli norma u mnie) to forum i tak mulało. Odkąd ukryto ten widget portalu (pewnie hooki zostały powyłączane lub tryb bezpieczny) to śmiga jak burza... Więc please, zamiast od razu twierdzić, że to wina ataku DDoS (co jest ściemą!), to zacznijcie analizować to, co się dzieje naprawdę :)

 

Ping akurat do tego miał najmniej. Ping to nie jest czas wczytywania strony tylko odpowiedzi serwera na wysłany pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Była mała migracja w nocy, jakby coś nie działało to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po migracji jest szybciej.

 

Od wczoraj - za wyjątkiem okresu 13:48-14:16, kiedy to znów był jakiś problem - strona główna forum wczytuje mi się w czasie ok. 300-600 milisekund.

 

Na poprzednim serwerze strona główna forum wczytywała mi się - gdy wszystko działało sprawnie - w czasie ok. 600-900 milisekund, a na początku roku 2015 nawet ok. 700-1000 milisekund.

 

Na jeszcze wcześniej używanym serwerze, w roku 2014, było to odpowiednio ok. 400-700 milisekund, choć wtedy znacznie częstsze były chwile, kiedy wydłużało się to do półtorej lub dwóch, a nawet trzech sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tutaj dużo robią kwestie łącza ale wzrost szybkości jest niezaprzeczalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Tutaj dużo robią kwestie łącza ale wzrost szybkości jest niezaprzeczalny :)

 

W końcu ATMAN! Się rozumie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Beyond na dedyku, ej ale ja skłamałem - WHT było w homecloud. Tylko to było jakoś 6msc 3 lata temu. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Home było tak jakoś od pierwszej dekady listopada 2013 do końca roku 2014 (lub nawet do 1 stycznia 2015), czyli niecałe 14 miesięcy. ; )

Przed listopadem 2013 też chyba było w Atman (choć bazuję na obecnej geolokalizacji IP, która może być inna niż w 2013).

A z Beyond od pierwszych dni forum było serwowane o kilka dziesiątych sekundy wolniej niż z pozostałych lokalizacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie wiem dlaczego to, że forum było w homecloud tak mi umknęło, nie umiem tego wytłumaczyć.

 

W ATM było na własnych serwerach, a wcześniej to już nawet nie pamiętam. Zaczęło się od risp.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Oczywiście! Tam nawet pracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pamiętam jeszcze na dwa skiny wstecz jak w stopce był do WDC odnośnik :) Staaaare dzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×