Skocz do zawartości
Lokator

Alternatywa dla GHT

Polecane posty

Szukam alternatywnej nazwy strony dla forum o gamehostingu : )

Czekam na ciekawe nazwy - jeden pomysł już mam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Warto się pchać w takie bagno?

 

ght-bagno.pl

ght-dzieci.pl

kids-office.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywnej nazwy strony dla forum o gamehostingu : )

Czekam na ciekawe nazwy - jeden pomysł już mam : )

Miales swoje podworko to sie pozbyles...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze, bagnem byłoby wykładać obecną kwotę za GHT i tam tworzyć taki non-profitowy projekt, ale nie uważam uruchomienie takiego projektu na innej domenie za bagno (trzeba tylko dobrać odpowiednią domenę, z tym zazwyczaj jest problem).

 

Rafox, pozbyłem się domeny ze względu słabego potencjału SEO, i większość zrozumiała moją decyzję. Domena musi być maksymalnie nastawiona na pozycjonowanie żeby miało to obecnie sens (nie chcę inwestować nie wiadomo jakich funduszy, nie chcę czekać nie wiadomo ile na efekty).

 

Obecnie mam pomysł, tylko nie wiem czy to do końca trafna pod względem seo nazwa, bo na pewno jest nieco gorsza pod względem szeptanego marketingu od gamehostingtalk, jednakże może mieć potencjał. Prosiłbym o kontakt osoby, które mają pojęcie o pozycjonowaniu, i mogłyby ocenić jej wartość od tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu nie miała wystarczającego, możesz ją kupić i spróbować ruszyć temat.

Jestem ciekaw po ilu miesiącach stwierdzisz, że to na tej domenie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywnej nazwy strony dla forum o gamehostingu : )

Czekam na ciekawe nazwy - jeden pomysł już mam : )

 

A game hosting to nie wymarł już? :)

 

A na poważnie to jest sens się w to bawić? Też kiedyś o tym myślałem ale... strata czasu...

 

@topic

Co do nazw pamietaj że masz dostępne również inne "końcówki" domen :) xyz / ovh / site itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Westbam, oczywiście że nie. Brakuje dobrego forum o game hostingu, a że kiedyś jakiś tam kontakt z serwerami gier miałem, i jakieś tam pojęcie mam, to chciałem takie forum poprowadzić. Początkowo chciałem odbudować GHT, ale nie jestem w stanie wyłożyć takiej kwoty za forum, a żadną inną, pewną dla mnie formą współpracy poprzedni, jak i obecny właściciel nie byli zainteresowani.

 

Były opcje budowy forum pod kimś, albo całkowitego odkupienia GHT za dosyć wysokie kwoty jak na tak zaniedbane, zszargane opinią, zablokowane w niektórych miejscach (chociażby na część usług Google) forum. Nic co byłoby pewnością i stabilnością tego, że forum mogłoby funkcjonować tak jak WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Jak się oferuje dobry produkt to i pozycjonowanie nie jest potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale nie uważasz, że lepiej mieć dobry i produkt, i dobre seo, tym bardziej, że produktem w tym przypadku jest treść? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu nie miała wystarczającego, możesz ją kupić i spróbować ruszyć temat.

Jestem ciekaw po ilu miesiącach stwierdzisz, że to na tej domenie bez sensu.

Tu nie chodzi o domenę ale o samą tematykę. Po co pchać wagonik pełen dzieciaków skoro na opiekunki wydasz majątek. Nie bierz dosłownie stwierdzenia na temat majątku ale jak by nie patrzeć czas to pieniądz.

Jaką wartość ma dla ciebie takie coś? Bo inaczej tego nazwać nie można.

Ludzie naprawdę robią fajne tematy a co najważniejsze potrzebne. Jak to mówią potrzeba jest środkiem dla pomysłu a w tym przypadku pomysł istnieje ale potrzeba się wypaliła bo została zbudowana w oparciu o typowy chwilowy zryw. Co nowe pokolenie sztucznie podtrzymywana tematyka umiera w chwili kiedy młodemu człowiekowi cycki przesłaniają oczy i zaczyna myśleć co tu zrobić by je zatrzymać jak najdłużej. Zabawą w gierki tego nie zrobi.

Uważasz że ten twój zryw jest niezły? Podobnie jest ze schematem jaki chce/chciało i dalej gdzieś sztucznie trwa w głowach dzieciaków że zrobią powtórkę z finansowej rozrywki jak zainstalują kolejną stronę opartą o tentego i zarobią miliony.

99.9999999% (skala przykładowa) witryn oparta jest na domenie z promocji i tak naprawdę nigdy nie jest przedłużona.

Pomysły tego typu są że tak powiem chwilowym wybrykiem dorastania. Realnie patrząc powinieneś to sam zobaczyć. Powiesz mi że nie ma forum o takiej tematyce, a nawet dodasz - dobrego forum. Co znaczy dobre forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre forum? To znaczy o game hostingu, a nie o pierdołach. Jest masa ludzi, którzy zakładają serwery by pograć chwile ze znajomymi - część tak spędza wolny czas, część tak się relaksuje. Ludzie szukają rozwiązań problemów, i nie potrafią ich znaleźć. Nigdzie nie mogą znaleźć konkretnego wsparcia odnośnie danych serwerów gier. Właściciele sieci serwerów gier i hostingów gier też słabo ze sobą współpracują, i to niekoniecznie ze względu sporów między sobą, a po prostu brakiem wspólnego interesu, celu. Mam też kilka innych pomysłów dla takiego miejsca w sieci. Mam pomysł na takie forum. Nie chcę tutaj dokładnie tego opisywać, bo zapewne musiałbym dosyć solidny wywód z x-nastoma osobami poprowadzić.

 

Oczywistym jest, że forum nie będzie na takim poziomie jak WHT, ale zawsze to będzie jakieś odniesienie dla ludzi, którzy będą szukali informacji stricte związanych z gamehostingiem. Kolejną kwestią jest kierowanie wszystkich z zakresu game hostingu na GHT, na którym i tak często gęsto nie dostaną wsparcia, bądź zostaną skrytykowani.

 

Tutaj niektórym dorosłym też brakuje cierpliwości (mają uprzedzenia, co rozumiem), wyrozumiałości ("Nie pamięta wół, jak cielęciem był") i ogólnie rzecz ujmując inna tematyka forum, inna docelowa grupa odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wstanie zliczyć ile utrzymujemy stron czy typowych forum o grach. Nigdy tego nie liczyłem i nie mam zamiaru. Są to tematy mniej lub bardziej rozwinięte. Stan tych "projektów" jest naprawdę różny ale z obserwacji wiem że te bardziej ruchliwe to wąskie grono docelowe odbiorców. Np. jakaś specyficzna gra.

Nie jestem osobą , która przekreśla tematy jeżeli ktoś jest wstanie mi je odpowiednio przedstawić bym je zrozumiał i się do nich przekonał. Lecz nie ma nic trudnego w założeniu forum bo to tylko kolejny skrypt na kolejnym jakimś hostingu. Sam wiesz że liczy się treść ale by tą treść zdobyć i być tym samym takim przekaźnikiem między niewiedzącymi a wiedzącymi potrzebujesz użytkowników. Niestety jest taka dziwna tendencja do podkładania nogi za każdym razem gdy ktoś chce coś zrobić.

Najgorsze jest to że robią to osoby, które same tej pomocy potrzebują bo niejednokrotnie przeszukują połowę internetu by rozwiązać jakiś błahy problem lub posiadają już jakieś forum które nieporadnie trzyma się na włosku a domena kończy się za 6 miesięcy.

Kupowanie forum to pomyłka która ma u podstawy nazwę domeny i użytkowników ale co najważniejsze złą historię.

Zupełnie mnie nie przekonuje twój pomysł może dlatego że zawsze było mi szkoda czasu na takie tematy.

Popatrz na to może z mojej strony, odpuściłeś sobie poprzednie forum dodając kilka wymówek że seo , że nazwa nie taka itd. na koniec piszesz że to nowe nie będzie na poziomie wht. Zadam ci proste pytanie, dlaczego nie?

Jeszcze nie zacząłeś a już skazałeś ten projekt na porażkę. Albo coś robisz by osiągnęło to sukces albo nierób wcale.

Nazwa ma być podchwytliwa , łatwa do zapamiętania i wcale nie koniecznie musi być związana z tematyką samego projektu. Każdy kto chce odbić jedynie ksero już istniejącego projektu robi dokładnie ten sam błąd bo powielając nie stworzysz niczego wyjątkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiX, piszę, że mam pomysł na forum, a Ty swoje. Napisałem, że forum nie będzie takie jak WHT bo hierarchia odbiorców będzie nieco inna, poza tym sam game hosting nie jest tak popularny jak web hosting. Nie chcę się bardziej rozpisywać.

 

Nie mam problemu z oceną mojego wcześniejszego podejścia - zawaliłem, bo nie przemyślałem wszystkich kwestii na początku, ale nie oceniaj czegoś czego jeszcze nie ma. Chciałem zapytać o sugerowane nazwy, ominąć jak najwięcej dyskusji, bo dyskusją do przodu nie pójdę, a i tak trafi się zawsze osoba, która pociągnie temat ; )

 

Obserwuj, jak chcesz to pomagaj : )

 

Odnośnie nazwy, to nie do końca wiem, czy nazwa na którą mam pomysł jest w stanie spełnić wszystkie mojego oczekiwania pod kątem pozycjonowania, dlatego też szukam odpowiednich informacji, dlatego też pytałem o specjalistów seo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej opini forum o gamehostingu miało sens jakieś 6 lat temu gdzie była konkurencja i firm było sporo. Osób obeznanych w temacie również. Dziś w tej dziedzinie prawie mamy jedną, maksymalnie dwie firmy prężnie działające. Ci co stawiają serwery prywatnie zrobią to i rozwiążą problem korzystając z for pokroju amxx czy alliedmoders. Co do forum gamehostingtalk to umiera śmiercią naturalną i nikt tego nie zmieni, bo zapotrzebowanie na to spadło i spada.

 

Lata temu osób bawiących się we własne serwery gier było więcej. Dziś każdy ma to gdzieś, bo woli grać na serwerach publicznych producentów gier i mieć święty spokój. Ja szczerze odpuściłbym ten temat.

Edytowano przez Qedro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest spalony z powodu zainteresowania. Jeśli naprawdę sądzisz, że jest rzesza użytkowników, która zakłada swoje serwery, szuka "pomocy" albo "rozwiązań" problemów, i nie ma gdzie ich znaleźć, to po prostu jesteś w jednym wielkim błędzie i musisz zaryć łbem o beton, żeby się o tym przekonać - czyli wystartować z projektem i odnieść kolejną już klęskę.

 

Argument "domena xxx nie nadaje się pod SEO" jest tak słabym argumentem, że równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że zapomniałeś domeny opłacić, a nawet to by miało więcej sensu. Żeby założyć dobry portal trzeba trafić w niszę, osoby które zrzeszają się w konkretnym celu, na konkretnym forum o konkretnej grze, a nie na wszystkim i niczym jednocześnie. Kopiując jeden do jednego swój poprzedni pomysł, nie wyciągając żadnych wniosków, celując w najgorszą możliwą grupę docelową, i do tego podtrzymując wymierający temat, jedyne co robisz to tracisz czas, chęci i możliwości, bo nie przełoży się to w żaden, nawet najmniejszy sposób na efekty. GameHosting umiera, wielkie firmy wydające gry online wolą mieć wszystko pod kontrolą we własnej architekturze, bo po prostu poprzedni model serwerowy przestał się komukolwiek opłacać. Nie, to się nie zmieni, będzie tylko gorzej, a ty usilnie twierdzisz że masz wybitny pomysł na wybitne forum - świetnie, szkoda tylko że jakiekolwiek cuda byś nie zrobił to jesteś z góry skazany na porażkę z tego jednego jedynego powodu - twój temat się wypalił, nikogo nie obchodzi, nikt tego nie potrzebuje, i nikt z tego korzystał nie będzie.

 

Jeśli to cię nie przekonało i nadal zostajesz przy swoim, to jak już mówiłem - część ludzi musi mocno zaryć łbem w beton, żeby zrozumieć dlaczego jakiś Archi w internetach twierdził, że coś nie wypali. W tym wypadku i tak cokolwiek bym nie napisał, nie przekonałoby cię to do poświęcenia tego cennego czasu na coś bardziej produktywnego, więc w tym miejscu zakończę i zaproponuję poświęcić kolejne 5 minut na przemyślenie tematu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Najgorsze jest to, że on jest przekonany o swojej racji. Taki.. mój zapał z kilku lat wstecz.

Jako, że chcę dokonać zakupu a nie jest mu to na rękę - bo pewne forum on chce mieć tylko pod sobą - by później wpisać je do CV (choć mógłbym mu to zapewnić) - nie będzie zapier...lał na cudze. Byłoby to do zrozumienia gdyby nie fakt, że najbardziej korzystne moim zdaniem oferty odrzuca i teraz chce zrobić coś po swojemu.

Przyglądałem się jego projektom, jego pomysłom, każdy upadał bardzo szybko jak moje, teraz jestem na jednym - on nie ma nic.

Cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi, łatwiej będzie wypozycjonować (tak niszowy temat) na domenie ze słowami kluczowymi w nazwie, i to jest fakt. Ja nie twierdzę, że gamehosting jest tematem pierwszej klasy, że zainteresowanie jest nie wiadomo jakie. Chcę po prostu zbudować miejsce, które będzie odpowiednikiem WHT, chociaż najprawdopodobniej nigdy swojej świetności nie osiągnie właśnie ze względu na mniejsze zainteresowanie. To po prostu takie moje skryte "marzenie" i nie jest mi szkoda siedzieć po godzinach, kiedy i tak jestem już zmęczony, i wyskrobać kilka zdań dla młodszego pokolenia, które w dzisiejszych czasach i tak ciężko przekonać do tego by zainteresowali się czymś wartościowszym niż gry komputerowe, a nóż uda mi się czymś kogoś zafascynować, i pójdzie dalej. Ja też zaczynałem poszerzać swoje zainteresowania w tematyce webhostingu właśnie dzięki serwerom gier.

 

Do Leszcza:

 

Jestem przekonany do swojej racji. Nie mam problemu z tym, że ktoś inny przejmie GHT - jeżeli ma pomysł na realizacje, to jasne, niech działa. Odnośnie robienia czegoś pod czyjąś flagą - to troszkę tak jak z pracą dla firmy, tylko że hobbistycznie. Pod jednym właścicielem GHT chciałem coś robić, ale niestety sprzedał forum nie informując nikogo o tym. Nie uważam abyś Ty był na tyle odpowiedzialną osobą, aby jakkolwiek angażować w to swój czas. I to moja ostatnia wypowiedź, którą ustosunkowywuje do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany do swojej racji.

 

Jeśli lubisz marnować kolejne godziny na pisanie nikomu niepotrzebnych i bezwartościowych poradników, oraz tworzenie nikomu niepotrzebnej i bezwartościowej strony, to nikt Ci w tym nie przeszkodzi - na głupotę nie ma lekarstwa. Może jak gimbazjalna część użytkowników skomentuje twoje poradniki jako "nic niewarte i nieprzydatne śmieci" na które tak się wyprodukowałeś to będzie ten krytyczny moment o którym wspomniałem powyżej ;).

 

jak już mówiłem - część ludzi musi mocno zaryć łbem w beton, żeby zrozumieć dlaczego jakiś Archi w internetach twierdził, że coś nie wypali.

 

Zatem życzę powodzenia i dużo szczęścia.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×