Skocz do zawartości
Fizyda

VPS z Polskim IP około 200zł/rok, Mintshost czy coś innego?

Polecane posty

Witam, szukam jakiegoś VPS-a ewentualnie dedyka chociaż wątpię by w tej cenie był (chyba że coś z Kimsufi).

Cena najlepiej żeby nie przekraczała 200zł, ale jeśli mam do wyboru problematyczny, zamulony serwer w tej cenie vs do naprawdę maksymalnie 300zł lecz dobrej jakości to wiadomo wybiorę drugi.

Ogólnie nie chcę wydać więcej niż 200/250 zł przy opłaceniu na rok - nie wykluczone że najpierw wezmę na kwartał w celu sprawdzenia, ale to nie istotne, najważniejsza jest cena za rok ponieważ często jest z rabatem, a ja na 100% będę go używał rok. Jeśli nie ma wyjścia to ewentualnie mogę wydać do 300zł, ale to jest już naprawdę granica nie do przekroczenia i nawet nie chciałbym się do nie zbliżyć.

 

Parametry serwera:

- debian 7 najlepiej 8

- min 10 GB dysk - powinno starczyć aż nadto, obecna strona zajmuje 350MB z bazą danych

- transfer - raczej bez limitu, chyba że będzie na tyle wysoki by wystarczył

- lokalizacja maksymalnie EU, najlepiej z PL IP w ostateczności jeśli ma być taniej mogę zrezygnować z IP

- więcej nie mam pojęcia co mi jest potrzebne dlatego napisze do czego jest mi on potrzebny

 

Wydaje mi się że minimum 2 GB RAM, 1GB może być mało, oceńcie sami.

 

Przeznaczenie serwera:

- apache - możliwe w przyszłości przejście na nginxa, ale nie od samego początku. Korzystam z aplikacji które mogą działać problematycznie na nginxie i nie wiem czy uda się je dostosować. Nie są to autorskie rozwiązania, lecz mało popularne. Być może przejdę na nginxa gdy z nich zrezygnuję lub będę miał czas je ewentualnie dostosować

- mysql

- bind

- serwer email

- ts3 - non-profit 512 slotów, na początku oczekuję około 30~40 osób online max.

 

Na serwerze będą hostowane następujące strony (minimum):

- 3 x Wordpress

- zintegrowany (WP + phpBB) + 2 (wkrótce więcej) mało popularnych aplikacji - nie istotne co dokładnie, większość rzeczy dla zwykłych userów zostanie przeniesionych do WP, a oryginał zostanie jako PA praktycznie

 

Jedna strona będzie to wizytówka firmowa (WP), raczej mały ruch. Na trzech pozostałych, a na pewno dwóch z nich spodziewam się średniego ruchu.

Ponieważ chcę stworzyć most między WP i phpBB na potrzeby jednej strony to jedno wywołanie takiej strony będzie zżerało trochę pamięci i procesora, dodatkowo spodziewam się na tej stronie średniego ruchu.

 

Należy jeszcze pamiętać o serwerze TS3.

 

Ewentualne plany:

Ponieważ wiem że chce upchnąć dużo na jednym serwerze muszę mieć plan na przyszłość. Oczywiście poza upgradem konfiguracji samego serwera rozważam też dokupienie w razie potrzeby kolejnego lub nawet kolejnych serwerów.

Możliwe że będzie to dodatkowy serwer na TS3, a może i nawet dla strony z mostem WP-phpBB. Zależnie od potrzeb.

Jeśli byłby to jakimś cudem dedyk, całkiem prawdopodobne że rozdzieliłbym usługi na vpsy. Może nie od razu, ale po zwiększeniu konfiguracji.

 

Do tej pory miałem zamiar kupić VPS OpenVZ Starter w mintshost.pl, ale wczoraj do 2giej czytałem opinie i trochę mój zapał minął, dziś jeszcze podpytałem osoby która ma vpsa w tej firmie i posiada na nim jedynie stronę (ipb) o sporawym natężeniu ruchu i nie ukrywam strona muli, a właściciel serwera twierdzi że to wina matki która zwyczajnie zamula, a apache wywala bo brakuje mu RAM pomimo że teoretycznie ma jeszcze wolny na VPS. Ponieważ nie wierzę na słowo i nie wiem czy wszystko jest na 100% poprawnie skonfigurowane, dlatego też piszę ten post.

 

Warto brać VPS w mintshost - konfiguracja i cena mi odpowiada. Support potrzebny byłby mi jedynie gdy coś jest z winy firmy lub jakieś działania wymuszają ich interwencje, więc raczej zakładam że nie będę musiał się z nimi kontaktować. Pozostaje jedynie kwestia jakości tych vps-ów. Opinia znajomego jest przesadzona i mogę brać ten serwer czy może lepiej dopłacić do czegoś lepszego.

Oczywiście nie spodziewałem się pięknej baśni w tej cenie, ale liczyłem na to że jakoś jest dobra, może support przeciętny, ale ta jakość nie jest tragiczna.

 

Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało przeczytać moje wypracowanie, ale nie wiem czemu zawsze jak piszę coś zwłaszcza jeśli proszę o pomoc to strasznie się rozpisuję i staram się zamieścić jak najwięcej informacji.

 

EDIT:

 

PS. Nawet jeśli będę potrzebował zmienić serwer szybciej niż za rok to i tak będę miał do czego go wykorzystać więc bez obaw o to że chcę wykupić go na rok z góry ;).

 

No i nie napisałem że nie chcę serwera współdzielonego pomimo, że pewnie jeszcze by mi wystarczył ze względu na to że mam sporo baz danych w tej chwili jest ich 4, a zaraz ich liczba urośnie do 6 następnie do 8 i więcej. Nie mam zamiaru robić sobie burdelu i wrzucać tabele różnych aplikacji do jednej bazy tylko dlatego że na hostingu mogę mieć maksymalnie 5 db, a wolnego miejsca całą masę.

 

Średni ruch - w szczycie ok 60~80 uu w jednym czasie

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś jakieś wypracowanie na dwa ekrany, a najważniejsze, czyli co tam chcesz uruchomić, pominąłeś jako "nieistotne". Zresztą, w tym budżecie możesz wziąć jakiegoś najtańszego albo prawie najtańszego VPS-a w OVH i w zasadzie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeznaczenie serwera:

- apache - możliwe w przyszłości przejście na nginxa, ale nie od samego początku. Korzystam z aplikacji które mogą działać problematycznie na nginxie i nie wiem czy uda się je dostosować. Nie są to autorskie rozwiązania, lecz mało popularne. Być może przejdę na nginxa gdy z nich zrezygnuję lub będę miał czas je ewentualnie dostosować

- mysql

- bind

- serwer email

- ts3

 

Na serwerze będą hostowane następujące strony (minimum):

- 3 x Wordpress

- zintegrowany (WP + phpBB) + 2 (wkrótce więcej) mało popularnych aplikacji - nie istotne co dokładnie, większość rzeczy dla zwykłych userów zostanie przeniesionych do WP, a oryginał zostanie jako PA praktycznie

 

Jedna strona będzie to wizytówka firmowa (WP), raczej mały ruch. Na trzech pozostałych, a na pewno dwóch z nich spodziewam się średniego ruchu.

Ponieważ chcę stworzyć most między WP i phpBB na potrzeby jednej strony to jedno wywołanie takiej strony będzie zżerało trochę pamięci i procesora, dodatkowo spodziewam się na tej stronie średniego ruchu.

 

Należy jeszcze pamiętać o serwerze TS3.

Specjalnie wytłuściłem, a to co napisałem że jest nieistotne to naprawdę nie jest najważniejsze i zasobożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory miałem zamiar kupić VPS OpenVZ Starter w mintshost.pl

 

Nie polecam

Ciągle mialem u nich "unable to allocate memory"

Polecam VPS w ovh - zmieścisz sie w 200zł rok, uptime praktycznie 100%, łątwe możliwości przejścia na wyższy plan.

 

W PL zainteresuj sie webh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam VPS w ovh - zmieścisz sie w 200zł rok, uptime praktycznie 100%, łątwe możliwości przejścia na wyższy plan.

 

W PL zainteresuj sie webh.pl

OVH biorę pod uwagę, ale z tym webh to powiem szczerz, zaskoczyłeś mnie - nawet ciekawa oferta.

 

Na PW odezwała się do mnie jedna firma, przystępne ceny konfiguracje też ok, nawet byłbym w stanie szarpnąć się na KVM, pytanie tylko jak jakość wygląda w tej firmie (ggpro.pl). Ciężko wygooglować opinie, nawet na WHT coś o niej mało słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane firmowe są baaardzo zakamuflowane, trzeba się zarejestrować tam itp. Nie wiem jak wygląda to jakość/cena, ale jak dla mnie coś dziwnie to wygląda. Brałbyś na własne ryzyko.

 

Od siebie standardowo - OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na OVH serwer wyrobi pod to co potrzebuję w konfiguracji:

 

  • 1 vCore
  • 2,4 GHz
  • 2 GB RAM

Bo następna

 

  • 1 vCore
  • 2,4 GHz
  • 4 GB RAM

Już jest o 60 zł poza maksymalnym budżetem. A nadal tylko 1 Core. Boję się że jeden rdzeń może nie uciągnąć TS'a, apache mysql i poczte. Raczej liczę powoli tak że TS - 1 rdzeń i reszta drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak skonfigurujesz usługi.

Co do ggpro.pl - jeśli dostałeś od tego "czegoś" dziwną propozycję na PW możesz zraportować, sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zależy od tego jak skonfigurujesz usługi.

Mógłbym prosić konkretniej? Nie będę ukrywał nigdy nie przygotowywałem serwera produkcyjnego. Do tej pory to były zabawy więc powiedziałbym, że temat znam teoretycznie i trochę praktycznie, ale żaden ze mnie specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS ssd z obecnej oferty OVH - wysoki uptime, dobra wydajność. Wystarczy Ci najmniejszy VPS SSD - w przypadku problemów (ataków na serwer TeamSpeak) TeamSpeak'a przenieś sobie na drugiego vps'a. Zabezpiecz się też przed wysyceniem transferu i strony za CloudFlare schowaj.

 

To w zasadzie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zabezpiecz się też przed wysyceniem transferu i strony za CloudFlare schowaj.

Czy przypadkiem vps ovh nie mają transferu bez limitu? Jeśli się na nich zdecyduję to na pewno będę do nich dzwonił, ale może ktoś coś wie "od ręki".

Jeśli o CF chodzi to nie bardzo mi się ta usługa podoba. I przyznam szczerze bardzo sceptycznie do tego podchodzę. To tak jakby prosić kogoś o man-in-the-middle i jeszcze za to płacić. Nie wiem może się mylę bo nie przyglądałem się szczegółowo temu rozwiązaniu, ale na tyle co przeczytałem o działaniu to jest to jedyna myśl jaka mi się nasuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy gdy powinienem spać tak sobie myślałem między innymi też o tym VPS-ie i zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie lepiej brać coś w Polsce (np. z webh.pl lub hitme.pl - fajną ofertę na priv od nich dostałem), a później gdy obciążenie wzrośnie to dokupić np. właśnie w OVH pod sam hosting, a tego w Polsce zostawić na TS'a. Oczywiście jeśli będę zadowolony z usług firmy na którą się teraz zdecyduję to nie musi to być OVH tylko ta sama.

Chodzi mi o to czy jak teraz zdecyduję się na OVH to czy nie będzie przypadkiem problemów z działaniem TS'a. Wiadomo to nie jest serwer gry, ale nie mam jak sprawdzić jakie są pingi dla serwera TS3 zainstalowanego na VPS OVH. Wiadomo to nie jest serwer gier, ale to jednak usługa live więc jeśli np. z powodu jakiejś awarii ping wzrośnie o 50ms to w przypadku polski gdzie będę miał coś w okolicy max 60ms nie zrobi aż tak dużej różnicy, ale w przypadku Francji do której mogę mieć normalnie coś w okolicach 100ms to mogą zacząć się niewielkie niedogodności. Poza tym będę używał licencji non-profit która przypisana jest do konkretnego adresu ip, więc może nie być łatwo przenieść później licencję na inny serwer, ze względu na zmianę adresu ip.

Mam małe obawy że okaże się np za 3~6 miesięcy że TS w OVH był złym pomysłem i będę zmuszony przenieść go do Polski, a z tym wiążą się problemy z licencją którą dopiero co uzyskałem na serwer OVH. Może moje obawy są niepotrzebne, jeśli tak to prosiłbym o sprostowanie tego dlatego że nigdy serwera TS3 nie miałem, a przynajmniej nigdy go nie hostowałem. W sumie właścicielem też nigdy nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może najpierw rozważając postawienie TS3 o atakach DDoS jakie otrzymasz gdy tylko serwer zacznie mieć popularność. Nie radzę stawiać TS3 na tej samej maszynie co inne rzeczy, gdyż w takim przypadku nic nie będzie działać prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@strefapc - gdy serwer będzie tak popularny to będą już pieniądze na 2 serwery i to co piszesz będzie zrobione na 100%, ale wszystko po kolei. Równie dobrze mógłbym wykupić serwer pod dns'a osobny pod maila i osobny pod db, ale jaki to ma sens? Gdy będą pieniądze na dwa serwery to nie dość że TS3 będzie miał swój to jeszcze zamierzam uruchomić 2 dnsy, primary na TS3 a sec na hostingowym.

Sam TS nie zje tego serwera którego teraz szukam, a jeśli na nim będzie prim DNS to odciąży hostingowy, przynajmniej dopóki nie będzie ewentualnych ataków DDoS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Wszystko zależy od tego jak skonfigurujesz usługi.

Co do ggpro.pl - jeśli dostałeś od tego "czegoś" dziwną propozycję na PW możesz zraportować, sprawdzę

W przeglądarce na karcie jest napisane PHU Dianet - powinno to administracji co nieco mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz polską lokalizację to możesz spróbować jeszcze vps'a z hosteam ; )

 

Brak anty DDoS, na TS się przyda. Jak myślisz OVH na TS3 nada się czy za duże pingi będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TSa w OVH i pingi tak do 60 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosteam ma odpowiednie zabezpieczenia.

 

Pingi do vps'a w OVH nie będą przeszkodą, ani utrudnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH biorę pod uwagę, ale z tym webh to powiem szczerz, zaskoczyłeś mnie - nawet ciekawa oferta.

 

Na PW odezwała się do mnie jedna firma, przystępne ceny konfiguracje też ok, nawet byłbym w stanie szarpnąć się na KVM, pytanie tylko jak jakość wygląda w tej firmie (ggpro.pl). Ciężko wygooglować opinie, nawet na WHT coś o niej mało słychać.

 

Ja korzystam z VPSa w ggpro.pl, działa rewelacyjnie, póki co OpenVZ, ustalenia indywidualne, serwery w Polsce, sprint. Co prawda VPSa mam kilka dni dopiero ale jak narazie polecam bo w moim wypadku stosunek cena / jakość jest rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz postawić serwer TS3 pamiętaj o dobrym firewallu.

 

Wg mnie najlepsza oferta to hosteam lub OVH do tego typu potrzeb.

 

I wybierz firmę z prawdziwym firewallem a nie pseudo;.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyda: Zapraszam na PW ;)

W tej cenie zaproponuję te same zasoby które zaproponowałeś lub nawet lepsze + lokalizacja w PL + pełna wirtualizacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×