Skocz do zawartości
TheRozo

VPS w mintshost a szybkość odpowiedzi serwera

Polecane posty

Witam,

otóż posiadam w mintshost VPS-a, jak dotychczas było wszystko ok nie miałem większych problemów i działał on bardzo dobrze.

Jednak już od jakiegoś czasu wydaje mi się że strony na nim z powolnieniem się ładują, początkowo myślałem że to może wina skryptow czy czegoś (mimo że cały czas są praktycznie te same skrypty) odchudziłem już stronę w badaniu Google PageSpeed mam 83/100 jednak praktycznie zawsze wyskakuje info by poprawić szybkość odpowiedzi serwera bo sięga ona zazwyczaj od 0.9 do 1.5 sek (w innych testach szybkości jest tak samo rzadko poniżej 1s) confused.gif

Nawet strona z phpMyAdmin się dłuuuużej włącza confused.gif (robiłem też testa u kolegi ma identyczny vps od nich tylko że na Intel Xeon a ja na AMD i u niego średnio było to poniżej 0.4s :o )

 

Niestety nie mogę publicznie pokazać strony ani nic, ale mam takie pytanie czy możliwe że to wina serwera iż tak działają strony, czy może ktoś mial już taki przypadek w tej firmie i co byście zrobili na moim miejscu? (zmiana serwera nie wchodzi w grę, z powodu funduszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh :D Tak z DA, pisałem dostałem odpowiedź że jest wszystko dobrze, że nie ma żadnych problemów w serwerze, też mi napisali że kolega ma na Intel Xeon a ja na AMD (bo dałem im porównanie wyników z testów) i że oni nie są w stanie nic zrobić by to poprawić... czyli zostałem sam sobie. I ciekawi mnie czy to tak ma być, może ja to przeżywam (ale chyba testy nie kłamią) może ktoś ma podobną sytuacje czy coś :/ I już nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pssst. A mówiłeś im, że wszystkie zmiany, które im zlecasz są wliczone w cene VPSa i mają coś z tym zrobić?

 

 

Pomógłbym ale nie mogę publicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pssst. A mówiłeś im, że wszystkie zmiany, które im zlecasz są wliczone w cene VPSa i mają coś z tym zrobić?

 

 

Pomógłbym ale nie mogę publicznie ;)

 

No nie :D ale uwzględnię w odpowiedzi do nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że NIE :P to zaledwie jedna podstrona php gdzie łącze się z baza mysql_connect i wybieram baze :P Już nawet opróżniłem bazę ze wszystkich tabel i nadal to samo :/ Ewidentnie jakiś problem z mysql bo przez prawie w ogóle nie wykorzystuje jego wydajności...

 

A dodam jeszcze że jak nie mam w stronie łączenia z bazą to jest wszystko ok, nie ma żadnych opóźnień

Edytowano przez TheRozo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety wyglądają vps'y w Mints - jak współlokatorzy zaczną obciążać serwer, no to już nic na nim nie zrobisz, nikt nie zadba o odpowiednią wydajność i stabilność Twojej usługi, i kasa w błoto leci.

 

Możesz ewentualnie poprosić o to, żeby Cię przenieśli na inny serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha po prostu zarąbiście wszystko było ok ale jak chcesz wystartować ze stroną publicznie to coś się musi zwalić... i jeszcze nie potrafią tego ogarnąć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładniejszy test ale w webspeed.intensys.pl i wygląda to tak: (test powtarzałem wyniki były zbliżone)

 

n5q8i23yq3y7.png

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600 KB grafiki bez ustawionego cache w przeglądarce? Nieźle.

Czas odpowiedzi serwera (12 ms) jest poprawny. Skompresuj grafiki na stronie TinyPNG, i zrób ponownie test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czas transmisji HTTP czemu taki wysoki? Dodam że jest on praktycznie taki sam na mojej głównej stronie gdzie cachowanie mam na 100% a zrobiłem testy innych stron i czas ten zazwyczaj był poniżej 1s :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×