Skocz do zawartości
reshi

Najlepszy system pod serwer ts3

Polecane posty

Witam, chciałbym się zapytać czy zmiana systemu z Debian 7 64bit na CentOS 5-7,Debian 6-8,Fedora 20-22,Opensuse 13.1-13.2,ubuntu 12.04,14.04 pomoże w zmniejszeniu obciązenia VPS. Specyfikacja vps to 1 rdzeń Intel® Xeon® CPU L5520 @ 2.27GHz (z tym, że ja mam niby 1.8ghz) i 512mb ramu bez swapu. VPS tylko pod serwer ts3 i bota JTS3. Problemem jest to, że czasami load average potrafi skoczyć znacząco ponad 1 tak bez powodu, a raz już miałem za to zablokowany serwer wtedy wyłączyłem boty muzyczne, ale mimo to i tak potrafi skoczyć bez powodu powyżej 1.0 i to znacząco.(tak już przeglądałem google ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi, czy będzie jakakolwiek zmiana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam postawionego TSa też na VPSie o nieco innej specyfikacji (stara oferta OVH) i load potrafi skakać do 4/5 na postawionym JTSie i TS3. Powiem Ci szczerze, że Debian powinien zostać. Gdzie trzymasz serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam serwer na cloudrino, darmowy VPS i pisali mi, że mogę mieć max load average 1.0 a miałem 7.5 nawet, poza tym serwer jest chyba w indiach xD więc pingi średnio ma każdy 150ms, ale nie przeszkadza to w rozmawianiu, nie zacina ani nic więc jest ok.Jakie statystyki dotyczące użytkowników ?? Bo nie rozumiem trochę.

Edytowano przez reshi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za słaby host, który wyłącza VM przez wysokie użycie CPU?

Przecież po to sprzedają zasoby, żeby z nich korzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać czy zmiana systemu z Debian 7 64bit na CentOS 5-7,Debian 6-8,Fedora 20-22,Opensuse 13.1-13.2,ubuntu 12.04,14.04 pomoże w zmniejszeniu obciązenia VPS.

Nie albo niewiele. Linux to Linux. Dystrybucję dobierałbym pod kątem wygody administrowania.

 

Operator raczej nie powinien blokować serwera za przekroczenie loadu 1. Trochę dziwny układ. Doczytałem, że to darmowy VPS. Kup normalny serwer.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawia się specyficzna sytuacja dotycząca tylko i wyłącznie Teamspeaka. Nie wiem jak to wygląda teraz w praktyce, ale zawsze zachęcamy swoich klientów do Centosa dla Teamspeaka, dlaczego? 7-8 Miesięcy temu, gdy był szał ciał i wszyscy korzystali z Debiana 7, Teamspeak 3 generował tam znacznie wyższe zużycie zasobów o jakieś 40-50%. Problem był o tyle specyficzny, że tylko część użytkowników miała problemy z systemami Debian-Based, tj. problem również pojawiał się na ubunciakach et cetera. Centos był wolny od tej usterki... :wub:

Można sobie poczytać forum Teamspeaka i tematy z deb7 -> 7-9 miesięcy wstecz.

Edytowano przez EvoBattle (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×