Skocz do zawartości
200

Tworzymy nową firmę i chcemy wiedzieć czego potrzebujecie. Przewidziane bonusy

Polecane posty

Witajcie,

Przyszliśmy poprosić o dobre rady, ponieważ mamy aspiracje na coś więcej, a kto jak nie community odpowie najlepiej na pytania :)

 

Trochę o nas i o tym czym się zajmujemy:

Tworzymy grupę pasjonatów IT, a właściwie to jesteśmy znajomymi, którzy poznali się na różnych uczelniach, w kilku różnych miastach Polski.

Kilku z nas ma własną działalność albo pracuje w branży, jedni pracują wyłącznie z polskimi kontrahentami inni działają również poza granicami naszego kraju.

Chcemy przeprowadzić małą fuzję i połączyć siły, tym samym redukując koszty.

 

 

W każdym razie, do rzeczy.

Mamy duże doświadczenie, ale we współpracy z dużymi firmami, teraz chcemy poznać potrzeby mniejszych firm i osób prywatnych.

 

Chcemy, żebyście Wy - reprezentanci różnych firm, własnych działalności czy też właściciele własnych stron internetowych, powiedzieli czego oczekujecie od usługodawcy w zakresie:

 

1. administracji serwerami - jakie cechy powinniśmy zawrzeć i co jest najważniejsze: monitoring, backup, czas reakcji co jeszcze, czego wymagacie?

 

2. serwerów (hosting, vps, dedyk) - tak, nie wykluczamy wydelegowania specjalnego zespołu do obsługi serwerów i stworzenia jednej z najlepszych ofert na rynku, pod względem jakości do ceny. W chwili obecnej są to serwery (vps, dedykowane) wyłącznie na potrzeby naszych klientów.

 

 

Z naszej strony możemy powiedzieć że będziemy stawiali na wysoką jakość obsługi klienta. Wiemy jak ważna jest rzetelna informacja, przekazana przez wykwalifikowanego pracownika, w krótkim czasie.

 

Nie chcemy tworzyć kolejnej firmy, która nie słucha potrzeb, a wręcz przeciwnie, na tych potrzebach ją zbudować i dostarczyć jak najlepsze usługi dostępne dla wszystkich, w przystępnych cenach.

 

 

Dla najaktywniejszych i najkonkretniejszych 3 osób w tym temacie przewidzieliśmy nagrody w postaci serwerów VPS (1 x 2,4 GHz, 2 GB, 10GB SSD) na miesiąc.

 

Rozstrzygnięcie 5 stycznia 2016 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żarcik? :) , no dobrze to ja na początek poproszę kawę z mlekiem...tego potrzebuję! A tak patrząc na punkt pierwszy powinniście znać odpowiedź :P , punkt drugi nie jest do przebicia. Za dużo tego na rynku od tych syfiastych ofert począwszy na doskonałych skończywszy. Nie widzę sensu tych pytań a tym bardziej nie jest to profesjonalne.

 

Zapomniałem zapytać, wygrałem VPS-a ?

 

;)

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poczucia humoru nie brakuje @SiXwishlist ;)

 

no dobrze to ja na początek poproszę kawę z mlekiem...tego potrzebuję!

 

Proszę o wypowiedzi na temat, ta nic nie wnosi a wszyscy wiedzą o czym rozmawiamy.

 

 

A tak patrząc na punkt pierwszy powinniście znać odpowiedź :P

 

Niestety w naszym zespole nie znalazła się wróżka, dlatego pytamy :) Każdy może oczekiwać czegoś innego, a tym bardziej osoby prywatne w stosunku do dużych korporacji.

 

 

punkt drugi nie jest do przebicia. Za dużo tego na rynku od tych syfiastych ofert począwszy na doskonałych skończywszy.

 

Kto nie próbuje ten nie zyskuje. Tak jak napisaliśmy, chcemy stworzyć jedną z najlepszych ofert na rynku, pod względem jakości do ceny.

 

 

Nie widzę sensu tych pytań a tym bardziej nie jest to profesjonalne.

 

Co jest złego w tym, że chcemy poznać opinię, możliwe, że naszych przyszłych klientów?

 

 

Zapomniałem zapytać, wygrałem VPS-a ?

 

...i moje ulubione na koniec. Może po prostu odeślę do końcowego zdania mojej wypowiedzi zamiast cokolwiek odpisywać :huh:
Proszę czytać ze zrozumieniem.

Edytowano przez 200 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Opiszę wam coś z mojego doświadczenia.
Z podobnym entuzjazmem zakładałem pierwszy swój hosting - csdc.pl.

Reklamowałem się wśród znajomych + niestety źle wykorzystałem to forum do reklamy.

Firma na siebie nie zarobiła, bankrut po niecałym roku działalności.

Coś od siebie: Nie róbcie tego :) Nie opłaca się to wam - tym bardziej, że jest przesyt takich działalności. Druga sprawa - widocznie ktoś nie rozumie pojęć sarkazmu i ironii - a takimi oto zabiegami językowymi uraczony był post Sixwishlist.com.

Najwyżej, że jesteście gotowi na kilka lat strat. Wtedy jak najbardziej - róbcie. Tylko nie myślcie, że pierwszy klient przyjdzie wam z łatwością bo na tym poletku walka jest ciężka i co niektórzy wykorzystują coraz to dziwniejsze sposoby by przebić konkurencję.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto nie próbuje ten nie zyskuje. Tak jak napisaliśmy, chcemy stworzyć jedną z najlepszych ofert na rynku, pod względem jakości do ceny.

Jeśli się komuś powie: "nie rób tego", to z reguły ma odwrotny skutek. Ale też można stracić, poczytaj sobie historię forum, zobaczysz story jak z filmu i ogrom upadków, z tych wszystkich może 2-3 firmy działają nadal.

 

Jak najbardziej mogą zacząć, tylko przy szerokiej konkurencji jaka jest w tej chwili w tym biznesie nie będzie łatwo.

Szybki zarobek? Nieee, tak po 2-3 latach, no chyba, że masz zaplecze jak ogromne datacenter i kupę forsy.

 

Administracja? No pewnie, że tak, tylko za ile?

Ceny w tej chwili chodzą po 90 złotych netto, nasi angielscy klienci płacą ponad 30F, za to samo.

Można taniej, nawet za frytki, tylko wtedy firma się nie rozwinie. W administracji trzeba tez mieć renomę, jeśli jest Was kilku w grupie to po czasie zaczniecie się żreć i podbierać sobie klientów, więc taka firma nie ma w zasadzie sensu.

 

W każdym bądź razie życzę wam jak najlepiej, ale nie będzie łatwo.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może by tak polska konkurencja centralki voip: pbxes.com

 

w tej chwili płacę 8zł miesięcznie za vps ktory to robi i nie mam takich limitow jak na pbxes
no i mam zewnętrzne IP, co jest istotne dla jednego operatora (freedays)

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@mzone

 

Wiedziałem, że to ktoś napisze. Efekt psychologiczny - im więcej krytyki tym więcej siły by coś takiego zrobić dlatego też wolę powiedzieć - nie róbcie tego by zobaczyć efekty pracy. Ta sama droga czeka ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma na siebie nie zarobiła, bankrut po niecałym roku działalności.

 

Jaka firma? Od kiedy Ty miałeś firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Na dobrą sprawę firma była kolegi lecz to ja zarządzałem całością i dałem pomysł :)

Widzę, nie masz co robić i znowu się przyczepiasz a tak nie wiele wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale oni nie chcą się skupić na samym hostingu (z tego co zrozumiałem), więc jako rozszerzenie działalności nie ma problemu, ale jednak musicie zarówno zainwestować w tą dziedzinę działalności jak i ją utrzymywać na wysokim poziomie żeby to zaczęło na siebie zarabiać.

 

Obecnie z tego co widzę nie ma firmy tylko hostingowej (nie licząc molochów typu nazwa / home), ale mniejsze firmy mają szerzszą działalność bo z samego hostingu się nie utrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Obecnie z tego co widzę nie ma firmy tylko hostingowej (nie licząc molochów typu nazwa / home), ale mniejsze firmy mają szerzszą działalność bo z samego hostingu się nie utrzymają.

 

Ale co Ty mówisz, sam znam przynajmniej kilka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To musi być dobrze prowadzona ;)

Możesz podać na PW kilka przykładów? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

To musi być dobrze prowadzona ;)

Możesz podać na PW kilka przykładów? :D

 

Wystarczy popatrzeć na top100 :) A żeby nie patrzeć zbyt daleko - to np. moja firma jest tylko i wyłącznie hostingowa i utrzymuje się od 16 lat na rynku, molochem też nie jesteśmy ;)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Step-by-step i będzie Empire! Ja tam osobiście życzę powodzenia. :wub: A jakby wam kiedyś czegoś brakowało, sprzętu, miejsca dla sprzętu, ochrony, porad, to nasza firma BlazingFast z przyjemnością wam pomoże. Lubimy wyciągać rączki do młodych zespołów z solidnym entuzjazmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×