Skocz do zawartości
ThisIsMyLife

Poczta we własnej domenie

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Miałem zamiar podpiąć swoją domenę pod usługę poczty ProKonto.pl lecz chciałbym pierw usłyszeć od was opinie o tej usłudze.

Brać czy nie? Jeżeli nie to dlaczego?

 

Przy okazji jeżeli ktoś ma propozycje innych darmowych usług pocztowych (oprócz tych bez polskiego języka) to będę wdzięczny za taką wiadomość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od poczty?

Chciałbym żeby była możliwość utworzenia chociaż 10 skrzynek w jednej domenie, żeby najlepiej nie było spamu od usługodawcy (ale to mógłbym jeszcze znieść jeżeli nie był by częsty), jakiś filtr antyspamowy, pojemność pojedynczej skrzynki raczej nie gra aż takiej dużej roli, lecz nie chciałbym codziennie usuwać poczty bo będę się bał czy nie zapcham skrzynki i żeby do wysyłanych czy odbieranych wiadomości nie była dodawana przez usługę jakaś niechciana przeze mnie treść reklamowa.

Reszta parametrów chyba już nie gra tak dużej roli chyba, że się mylę to po prostu zapytaj a odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innych wymagań to ProKonto.pl będzie odpowiednie. Osobiście dla mnie jest to syfiasta usługa coraz częściej blokowana przez wszystkich ale jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Usługa darmowa to co tu wymagać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innych wymagań to ProKonto.pl będzie odpowiednie. Osobiście dla mnie jest to syfiasta usługa coraz częściej blokowana przez wszystkich ale jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Usługa darmowa to co tu wymagać, prawda?

Blokowana przez wszystkich? Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokowana przez wszystkich? Co masz na myśli?

 

Jak myślisz jak szybko twoja poczta trafi jako spam przy takiej ilości skrzynek jakie oni utrzymują? Po prostu spróbuj przecież to za darmo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślisz jak szybko twoja poczta trafi jako spam przy takiej ilości skrzynek jakie oni utrzymują? Po prostu spróbuj przecież to za darmo jest.

Ale przecież maile będą wysyłane z mojej domeny, więc co ma do tego usługa?

Tak samo jak jest mnóstwo skrzynek na GMAILu a jakoś nikt raczej ich nie oznacza jako spam.

Edytowano przez ThisIsMyLife (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież maile będą wysyłane z mojej domeny, więc co ma do tego usługa?

Tak samo jak jest mnóstwo skrzynek na GMAILu a jakoś nikt raczej ich nie oznacza jako spam.

 

Mylisz pojęcia - co ma piernik do wiatraka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, dlatego liczę na wytłumaczenie :)

 

Ale co tutaj do tłumaczenia? Mail wysyła konkretny SERWER POCZTOWY, podpisując się konkretną skrzynką na konkretnej domenie. Jeśli ja widzę, że na mój serwer jest wysyłany spam w masowych ilościach z tego konkretnego SERWERA POCZTOWEGO, to absolutnie mnie nie interesuje czy jest to domena xyz.pl czy abc.com, uznaję serwer za rozsyłający spam i nie akceptuję od niego żadnych maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za darmo i po polsku, to chyba tylko Prokonto. Przetestuj. Szału nie ma, ale działa. Najtańsze płatne wcale niekoniecznie będą lepsze.

 

Jeśli ja widzę, że na mój serwer jest wysyłany spam w masowych ilościach z tego konkretnego SERWERA POCZTOWEGO, to absolutnie mnie nie interesuje czy jest to domena xyz.pl czy abc.com, uznaję serwer za rozsyłający spam i nie akceptuję od niego żadnych maili.

To słabe filtrowanie, bo ludzie używają współdzielonych adresów, a i od najlepszych dostawców czasem wyjdzie spam. Dlatego SpamAssasin ma kilkadziesiąt reguł, które punktuje i dopiero patrzy na całokształt, a nie tylko adres serwera.

 

Niestety, u nas rzeczywiście wielu administratorów leci na łatwiznę, odrzuca po prostu wszystko z adresów, które się pojawią na Spamhaus Zen i trzeba się z tym liczyć.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za darmo i po polsku, to chyba tylko Prokonto. Przetestuj. Szału nie ma, ale działa. Najtańsze płatne wcale niekoniecznie będą lepsze.

Nie chodzi mi o to że nie jest dostępny język polski, bo angielski rozumiem, lecz bardziej boje się o to czy będą prawidłowo interpretować polskie znaki w mailach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Dawno nie widziałem, żeby był z tym u jakiegokolwiek poważnego dostawcy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Dawno nie widziałem, żeby był z tym u jakiegokolwiek poważnego dostawcy problem.

Okej zatem zoho będzie chyba najlepszym wyborem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za darmo i po polsku, to chyba tylko Prokonto. Przetestuj. Szału nie ma, ale działa. Najtańsze płatne wcale niekoniecznie będą lepsze.

 

 

To słabe filtrowanie, bo ludzie używają współdzielonych adresów, a i od najlepszych dostawców czasem wyjdzie spam. Dlatego SpamAssasin ma kilkadziesiąt reguł, które punktuje i dopiero patrzy na całokształt, a nie tylko adres serwera.

 

Niestety, u nas rzeczywiście wielu administratorów leci na łatwiznę, odrzuca po prostu wszystko z adresów, które się pojawią na Spamhaus Zen i trzeba się z tym liczyć.

 

Tak, i dlatego właśnie danemu dostawcy albo zależy na tym, żebym go nie dodał na swoją własną czarną listę, i sam we własnym zakresie monitoruje czy przypadkiem jeden z jego klientów nie rozsyła masowo niechcianego spamu, albo ma to gdzieś i wtedy ja jego maile również mam w czterech literach.

 

Stosuję tą politykę dobry rok i do tej pory żaden wartościowy mail nie trafił do kosza, oraz żaden niechciany spam na moją skrzynkę, poza jednym przypadkiem gdy ktoś zrobił spoofing i wysłał spam pośrednicząc się zaufaną stroną, ale to był pojedynczy odosobniony przypadek, który zresztą zgłosiłem. A mój serwer dostaje średnio 10-20 wiadomości dziennie, z czego ~18-19 to spam.

 

Każdy administrator ma swoje reguły na serwerze. Jeśli ślesz maila do mnie, oczekuję od ciebie, że włożysz w niego trochę wysiłku, a to się wiąże również z tym, że zostanie on wysłany z serwera o dobrej lub neutralnej reputacji.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości...

 

Można kilka maili postawić na Roundcube (na swoim hostingu) a część stworzyć w Zoho? (oczywiście maile by się nie pokrywały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interia odpaliła swoje "prokonto" za 29zł w cenie domena i prosta strona www - fajne na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od wymagań, zawsze mozesz zakupic serwer vps i spróbować na nim postawić sobie serwer pocztowy it bedzie to na pewno ciekawe doświadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×