Skocz do zawartości
Lokator

Smarfon do 1000 zł

Polecane posty

Na gwałt nie potrzebuję, ale mój obecny telefon zrobił już kilka dziur w ścianie, i chyba dłużej z nim nie wytrzymam : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja w telefonach głównie patrzę na baterię ;)

 

Jak mam ładować 1-2 razy dziennie telefon którym tylko dzwonie to wolę go wywalić i wziąć starą nokię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w telefonach głównie patrzę na baterię ;)

 

Jak mam ładować 1-2 razy dziennie telefon którym tylko dzwonie to wolę go wywalić i wziąć starą nokię :D

 

Ja tak zrobiłem a wynalazek zwany smartfonem leży w szufladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawstydzę trochę Androidziarzy :wub:

Lumia 735 (Windows 10 build 10586), naładowana wczoraj w nocy, rano miała 99% naładowania akumulatora. Przechodziłem z nią cały dzień, kilka rozmów, kilkanaście SMS'ów, przegląd WHT, poczty i innych miejsc.. LTE/3G odpalone od 9 do 19 i obecnie ma 70% naładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Lumia 735 (Windows 10 build 10586), naładowana wczoraj w nocy, rano miała 99% naładowania akumulatora. Przechodziłem z nią cały dzień, kilka rozmów, kilkanaście SMS'ów, przegląd WHT, poczty i innych miejsc.. LTE/3G odpalone od 9 do 19 i obecnie ma 70% naładowania.

 

Moja Lumia 625 z Windows 8.1 też sporo trzymała. Co z tego jak system jest kulawy w stosunku do konkurencji.

 

 

Geekboy, jaką masz baterię i ile trzyma Ci ten Mi4c?

 

3080 mAh

Nie wiem, ładuję telefon codziennie wieczorem. Podobno podładowywanie "nie do pełna" i rozładowywanie "nie na maksa" pozytywnie przekłada się na żywotność akumulatora, a ten jest niewyjmowalny.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak system jest kulawy w stosunku do konkurencji.

 

Kulawy? :P

Podstawowy system + JakDojadę + klient SSH są dla mnie w 100% wystarczającym zestawem aplikacji. Sam system działa ultra płynnie i od ponad pół roku nie przytrafiła mu się ani jedna zwieszka. Teraz tylko Edge potrafi robić jakieś dziwne cuda, ale wiadomo - beta, mam tego świadomość :)

 

W przypadku Androida nie spotkałem się z oficjalnym wypuszczaniem wersji testowych dla chętnych użytkowników. Nie spotkałem się z oficjalnym kanałem oceny systemu, funkcji i zgłaszania poprawek. Producenci używający Androida nie szanują starszych klientów (czy na Samsunga S4 jest dostępny najnowszy Android 6? Lumie z 2013 roku obsłużą Windowsa 10, oficjalnie).

Znam też człowieka, który zmienia telefon na coraz to nowszy model i jest zadowolony, bo coraz mocniejszy hardware lepiej sobie radzi z tym mułowatym systemem. Znam też takich, którzy kombinują z CyanogenModem, AOSP itp (pozdrowienia dla Archiego :P ).. Co tydzień wychodzą jakieś poprawki i wiecznie coś nie działa (wiem ze swoich doświadczeń).

 

A zarzekałem się, że nie będę już pisać brzydko o Androidzie.. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku Androida nie spotkałem się z oficjalnym wypuszczaniem wersji testowych dla chętnych użytkowników. Nie spotkałem się z oficjalnym kanałem oceny systemu, funkcji i zgłaszania poprawek. Producenci używający Androida nie szanują starszych klientów (czy na Samsunga S4 jest dostępny najnowszy Android 6? Lumie z 2013 roku obsłużą Windowsa 10, oficjalnie).

 

No tak, to największa siła rozwiązania Microsoftu. Mega plus także za klawiaturę z możliwością "smyrania" - to znacznie skraca pisanie czegokolwiek. Interaktywne kafelki to też niezłe rozwiązanie. Mnie osobiście wnerwiają w tym systemie 3 rzeczy:

- bieda w sklepie z aplikacjami, a jeżeli już coś jest, to z dużą dozą prawdopodobieństwa traktowane jest po macoszemu przez wydawcę, co owocuje randomową niestabilnością w najmniej oczekiwanym momencie (Spotify...); na szczęście większość z mojego "zestawu aplikacji" jest dostępna, ale ponad połowa ma jakiś większy bądź mniejszy problem (z okrojoną funkcjonalnością, w stosunku do odpowiedników z iOS/Androida na czele),

- do bólu ascetyczny interfejs, wysoce kontrastowy, z ograniczonymi możliwościami personalizacji,

- menu w formie listy, które średnio sprawdza się w sytuacji, gdy ta robi się dłuższa (tutaj lepszym rozwiązaniem byłoby coś znanego z iOS, tj. możliwość tworzenia nowych list i przerzucania ich horyzontalnie).

 

Tak poza tym to system rzeczywiście nie jest zły. Cierpi po prostu na choroby wieku dziecięcego. Jeżeli Microsoft będzie dalej rozwijał ten pomysł to za kilka lat może z niego wyrosnąć niezły konkurent dla Androida czy iOS, zwłaszcza w segmencie biznesowym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Microsoft dąży (z różnym efektem, ale próbują) do unifikacji aplikacji z normalnych komputerów z tymi mobilnymi. Dlatego też prewencyjnie zacząłem intensywną naukę C# :D

 

Tak BTW, co do zacytowanego przeze mnie fragmentu postu - nie jest to reguła, np. Xiaomi rozwija własny remix Androida o nazwie MIUI, który jest dostarczany w 3 dystrybucjach - Experimental, Developer, Stable. Domyślnie jest wypleniony z usług Google, ale można je doinstalować.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną dyskusję!
Apki - wiadomo.. Chyba największy ból większości użytkowników WP. Jestem ciekaw, czy Windows wprowadzi ostatecznie w W10M możliwość odpalania .apk z Androida.
Menu-lista było dla mnie największym zaskoczeniem po pierwszym uruchomieniu telefonu :D Na szczęście mam mało aplikacji, a listę można przeglądać poprzez wybieranie początkowych literek nazw aplikacji.

Xiaomi znam od dawna i sam myślałem nad Redmi 2 lub Mi4, jednak zaryzykowałem kupno Lumii. To co Chińczycy teraz robią, to bajka :) Czy MIUI Developer można jakoś prosto wrzucić na telefon Xiaomi i brać udział w rozwoju systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy MIUI Developer można jakoś prosto wrzucić na telefon Xiaomi i brać udział w rozwoju systemu?

 

Na pewno można to zrobić tą aplikacją poprzez opcję flashowania - w sumie kilka kliknięć.

Gdzieś obiło mi się o uszy, że można także bezpośrednio na telefonie via OTA, ale nigdy nie próbowałem/nie jestem pewien.

Jeżeli chcesz przyczynić się do rozwoju systemu, to IMHO lepiej pogadać z ekipą MIUI Polska. Oni zajmują się lokalizacją ROM-ów Xiaomi na nasze krajowe potrzeby.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat :D

P8 Lite - wymienna bateria (mała pojemność), miejsce na kartę pamięci.

Xiaomi Mi4c - niewymienna bateria (duża pojemność), brak miejsca na kartę pamięci.

OnePlusX - niewymienna bateria (średnia pojemność), miejsce na kartę pamięci.

 

Ludzie się skarżą na OnePlusX (zasięg, zestawy audio, trochę oprogramowanie, sporadycznie niedoróbki zewnętrzne).

 

Mi4c - procesor Qualcomm Snapdragon 808 8992, grafika Adreno 418 @600 MHz.

OPX - procesor Qualcomm Snapdragon 801, grafika Adreno 330.

 

Duża jest różnica wydajnościowa między procesorami/grafiką tych urządzeń?

Zastanawiam się czy warto poświęcać możliwość dołożenia karty pamięci na rzecz Mi4c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mi4c, chodzi jak marzenie. Polecam każdemu kto szuka mobilnego biura, smartfona do pracy w tej cenie ; )

 

Jedyne minusy to jakość dźwięku na głośniku (nie jest powalająca, nie wiem jeszcze jak na słuchawkach, ale podobno dużo, dużo lepiej) no i oczywiście brak slota na kartę pamięci. Reszta bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Samunga Galaxy S3 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Działa płynnie, ma wszystkie potrzebne funkcje i spełnia moje oczekiwana. Polecam jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kupiłem P8 Lite i muszę przyznać, że po przesiadce z moto g2 śmiga aż miło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poużywałem chwilkę P8 Lite (było super), korzystam teraz na stałe z Mi4c (i jest jeszcze lepiej) : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×